Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Melyik a jobb, ha csak Xanaxot...

Melyik a jobb, ha csak Xanaxot szedek, vagy ha elkezdek antidepresszánst szedni? Rexetin.

Figyelt kérdés
Nagyon régóta szedem a Xanaxot.Közel 15 éve.Nem tudok szabadulni tőle,érzem egyre több kell.Ettől függetlenül ellátom a családom, szellemi munkát végzek.Viszont már 5 mg-nál tartok napi szinten.Érzem,hogy nem jó.Antidepivel ki lehetne ezt váltani és aztán az antidepit is letenni?Melyik lenne a jobb?Jelzem az antidepresszánsoktól valamiért rettegek.

2017. márc. 9. 14:00
 1/10 anonim ***** válasza:

ne rettegjél, menj el pszichiáterhez. nem az írja fel neked a xanaxot?

amúgy antidepivel és másik nyugtatóval kombinálva szépen csökkenthető az adag

2017. márc. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
15 év alatt kb 30x kigyógyulhattál volna, ha pszichiáterhez mész , és betartod amit javasol.
2017. márc. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Én azt látom a környezetemben, hogy nem igazán gyógyulnak ki.Egyik antidepi után írják fel nekik a másikat.Nem tudom van e ebből kiút ?
2017. márc. 9. 16:37
 4/10 anonim ***** válasza:
Pedig működik. Csak meg kell találni a megfelelőt és kivárni a legalább 2 hónapot csere előtt.
2017. márc. 9. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Balogh Zsozsó ***** válasza:
Szerintem menj el orvoshoz, aki segít ebben. Lehet ad majd antidepresszánst amivel majd lassan le tudsz szokni a nyugtatóról. Ha ez meg lesz és stabil leszel, azt is csökkenti fokozatosa. Lényeg, egyikkel sem szabad egyik napról a másikra leállni.
2017. márc. 10. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Kaptam Rexetint. Még mindig nem merem szedni. Vagyis fél szemet màr bevettem. Kiütött rendesen. Egy délelőttöt àtaludtam. Ez így nem jó. Mi van ha erről sem tudok majd leàllni?
2017. márc. 19. 10:14
 7/10 anonim ***** válasza:

Antidepresszánst nem javaslom, hacsak nem akarsz permanens szexuális diszfunkciótól szenvedni (PSSD: Post-SSRI SExual Dysfunction)....


És a lejövetel arról sem jobb, évekig is tarthatnak az elvonási tünetek.

2017. márc. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Jó az a rexetin pedig, a xanax hosszú távú szedésének sok haszna nincs,5mg meg sok.

A problem az a xanaxxal,hogy magát a szorongás,rosszullét alapját nem veszi ki,ráadásul emelni kell azonos hatáshoz,ahogyan tapasztalod.

Ha nagyon lenyom a rexetin,ami egy szedáló SSRI, próbád ki a szertralint,ami inkább aktivál,és a szorongást teljesen elveszi 4-6 hét alatt.

Tudom ,hogy munka mellett nem egyszerű beállítani az antidepresszánst,de pedig az a megfejtés,így ez téves használat,amit kéne azt nem szeded,ami meg tűzoltásra jó arra rászoktál.

2017. márc. 23. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Kedves 7/8-as ! Szerinted mit szedhetnék antidepi helyett? Xanaxot probàlom csökkenteni. Eddig mindig visszaestem. Tényleg el vagyok keseredve.
2017. márc. 25. 07:48
 10/10 anonim ***** válasza:

alapvetően pszichológust javasolnék, aki érdemben is foglalkozna veled és nem csak bogyókkal próbálná tompítani a tüneteid,


de ha nyitott vagy az alternatívákra akkor


EZEK HOZZÁJÁRULNAK AZ IDEGRENDSZER MEGFELELŐ MŰKÖDÉSÉHEZ:

- halolaj

- B vitamin

- magnézium

- folsav


EZEK PEDIG, ÉS FŐLEG AZ ORBÁNCFŰ HATÉKONY ANTIDEPRESSZÁNS A NÉPGYÓGYÁSZATBAN:

- orbáncfű

- citromfű

- macskagyökér


EZEK SEGÍTENEK A SZEROTONIN TERMELÉSBEN, NEKEM EZ VÁLT BE:

- 5-HTP (jó az elvonási tünetek enyhítésére)

- GABA

- Triptofán


+++++

Még nem próbáltam, de sokan dicsérik

- CBD olaj

2019. ápr. 4. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!