Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Akit éveken át cseszeget,...

Akit éveken át cseszeget, bántalmaz, megaláz teljesen a környezete és képtelen ettől megszabadulni, az idővel rossz emberré válik?

Figyelt kérdés
Ez a dolog dühöt és gyűlöletet kelt a bántalmazókkal szemben?
2017. márc. 10. 13:34
 1/10 anonim ***** válasza:
Csak a filmekben. A valóságban egyre nagyobb nyuszi az illető, aki végül mindentől szorong és retteg.
2017. márc. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%

Valószínűleg minden embernél más. Engem általános iskolában sokat terrorizáltak, aminek a következménye teljes magamba fordulás, depresszió, szociális szorongás lett. Mára odáig jutottam, hogy részben ezen események miatt teljes csőd az életem, nem vagyok képes elhagyni a házat, ezáltal munkám sincs és egész nap szuicid gondolatok gyötörnek. Már nem, de régebben egy-egy idegösszeomlás alkalmával előfordult, hogy gondolatban kibeleztem és széttéptem azokat az embereket, akik bántottak a suliban. Sokszor ordítottam a párnámba, miközben elképzeltem, hogyan ölném meg őket egyesével hosszú szenvedés közepette. Ha őszinte akarok lenni ez az érzés örökké bennem lesz, csak már egyre kevesebbet gondolok rá. Ha nem lenne semmi következménye, úgy érzem, simán meg tudnám ölni őket vagy legalábbis kínozni őket addig, amíg térden csúszva nem kérnek bocsánatot. Biztosan azt gondolják páran, hogy elment az eszem, de ha őszinték akarunk lenni magunkkal, bizony bevallhatjuk, hogy mindegyikünknek volt már ilyen gondolata egy-egy személlyel kapcsolatban. Mindezek ellenére úgy érzem nem lettem rossz ember. Imádom az állatokat, a légynek sem tudnék ártani, ez a többi emberre is igaz. Soha nem bántok senkit, nem lettem agresszívabb.

Az életem elbaszásában hatalmas szerepük volt, de ettől még nem lettem rossz, csak mentálisan sérült.

2017. márc. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Biztos éreznek dühöt és haragot a bántalmazókkal szemben.Nem hinném,h rossz ember lesz belőlük,de azt eltudom képzelni,h egy alapból kedves segítőkész ember több évnyi lelki bántalmazás után közömbös lesz mások problémáira.
2017. márc. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
13%

"bizony bevallhatjuk, hogy mindegyikünknek volt már ilyen gondolata egy-egy személlyel kapcsolatban."


dehogy. Normalis embernek soha nem volt ilyen gondolata.


A hozzad hasonlok ha jobban bekattannak akkor kezdenek meszarlasba, lasd legutobb a müncheni lovoldozot, vagy a kulonfele iskolai meszarlasokat.

2017. márc. 10. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
90%

Normalis embernek soha nem volt ilyen gondolata.


Ezt vitatom. Terápiában kimondottan tanítják, hogy az agresszív GONDOLAT kifejezetten egészséges, amíg megmarad gondolat szintjén. Csak a legtöbb embernek bűntudta társul az agresszív gondolatokhoz, ezért elfojtjuk.

Egyébként az EMK (Erőszakmentes Kommunikáció) technikája is kifejezetten javasolja, hogy gondolatban (!) bántalmazzuk azokat, akikre haragszunk. Érted! Az ERŐSZAKMENTES kommunikáció... (ez teszi ugyanis lehetővé, hogy megszabaduljunk a felgyülemlett indulatoktól és utána normális mederben tudjuk folytatni a kommunikációt.

Én már kifejezetten élvezem, hogy különböző kínzásokat eszelek ki azok számára, akikkel valami miatt nem konfrontálódhatok (pl. főnök). Ezt nekem a terapeutám javasolta és amióta így teszek, azóta tényleg sokkal kiegyensúlyozottabb vagyok. Nem bántalmaztam senkit tettlegesen, szigorúan csak gondolatban és az jót is tesz a lelkiállapotomnak. Nem kell elfojtani az agresszív gondolatokat, nyugodtan meg lehet élni őket!

2017. márc. 10. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
6%

Hát ez szerintem abszolút beteg dolog. Elmúltam 40, de soha a büdös életben nem fantáziáltam arról hogy valakit bantalmaznek vagy kínoznék.

Ha valakivel gondom van akkor megmondom neki szemtől szembe.

2017. márc. 10. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
89%
Azért szerintem is majdnem mindenkinek volt már olyan gondolata mikor nagyon dühös volt valakire,h legalább jól megrázná.Vagy,h jó lenne viszonozni azt a fájdalmat amit a másik okozott.Pl sztem sok gyerek gondolja azt,h milyen jó lenne,ha egy gonosz tanárral történne valami rossz.Ez nagyjából olyan mint amit előttem leírtak,csak mondjuk egy olyannál akit sokat és sokszor bántottak drasztikusabbak ezek a gondolatok.
2017. márc. 10. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Második válaszoló vagyok. Nem állítom, hogy mindenki elment gondolatban az szándékos emberölés szintjéig, de aki azt állítja, hogy nem akart még szarrá verni senkit, az szerintem álszent és még magának is hazudik. Valamilyen szinten mindenki gondol rá. A "hozzám hasonlók" , (ahogy az egyik válaszoló fogalmazott) soha a büdös életben nem jutnának el odáig, hogy tömegmészárlásokat vigyenek véghez, meg amilyen példákkal jöttél. Ismerem magam, soha nem okoznék senkinek kárt, ártatlan embereknek főleg nem.
2017. márc. 10. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Attól függ,engem egy srác csesztetett első osztályban,de még abban az évben sikerült úgy eltörnöm az úját hogy egy életre meglátszik a nyoma
2017. márc. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A kérdésre válaszolva: nem lehet tudni.

Rengeteg olyan embert lehet láttni pl. a neten, aki a nyomorult életéből származó frusztrációt a kommentfalakon tölti ki, miközben mindenkit elküld az anyjába. Ugyanez a családon belüli erőszaknál, köztudott, hogy "öröklődik".

Ezek ellen lehet tenni, de ne görcsölj rajta, eleve nem biztos, hogy a te személyiséged hajlamosít rá, és ha mégis, akkor is fel lehet ismerni, és tenni ellene. Csak nyitott szemmel kell járni, és ha kétséged támad, hogy amit éppen tettél, az helyes volt-e, átgondolni, és változtatni a dolgon.

A végét személyes tapasztalatból írtam, nekem is fel kellett fedeznem a saját viselkedésemben ugyanazt az erőszakosságot, amit gyerekkoromban tapasztaltam, és tudatosan kellett változtatnom a hozzáállásomon.

2017. márc. 13. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!