Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van esélyem rendbe jönni,...

Van esélyem rendbe jönni, mielőtt igazán kialakul a depresszió? /19F/

Figyelt kérdés

Napi szinten gyötör a melankólia. Általában akkor leszek nagyon búskomor, amikor szabadidőmben van időm átgondolni az életemet. Ez ellen próbálok tenni, gyakran keresek valami elfoglaltságot, ami leköti a figyelmemet, de ez se működik mindig.


Már egy hónapja mennek így a napjaim, de már kezd az egész a kapcsolataim és a jegyeim rovására menni. Van valami esély (pszichológus és gyógyszerek nélkül) kilábalni belőle, mielőtt túl késő lesz és elvesztek magam körül mindenkit, és teljesen lerontom a jegyeimet?



2017. márc. 10. 22:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem pszichológus nélkül nem...menj el,jobban jársz :)
2017. márc. 10. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Most miért nem akarsz pszichológushoz menni? Persze, lehet nélküle is, de sokat segít.
2017. márc. 11. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
25%

Amúgy 19 évesen miféle életedet gondolod még át? Előtted van az egész, bármit kihozhatsz még belőle. Persze a számításodat nagyobbrészt nem fogod megtalálni a dolgokban, ahogy szinte senki.

A depresszió az önsajnálat egy formája. Az önsajnálat pedig önmagunk elől eltitkolt alaptalan, éretlen önimádatból és gőgből fakad. Abból a ki nem mondott, sőt, el sem gondolt, de mégis mindent átszövő hozzáállásból, hogy "én jobbat érdemlek!"

Ha így van, akkor valósítsd meg az a jobbat, de azt csak másokon keresztül tudod megtenni.


"Az egocentrikus érdekeltség, a görcsös monománia, amellyel saját ügyeinkbe veszünk, saját hiányainkat, sérelmeinket őröljük, fekete dervistánc. Eksztázisa állandó mélységi szédületbe, kábulatba ringatja tudatunkat. Valóságtól és fénytől elrekesztve megigéz, szubjektív káprázatok, delíriumos

képek és érzete közé börtönöz bennünket. Szorongásrohamok, indulatviharok ingerek szökőárjának infernális boszorkányéje szakad ránk az ególabirintusban, kapu pedig nem nyílik sehol."

2017. márc. 11. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
64%

"A depresszió az önsajnálat egy formája".

Aha... Pont annyira amennyire egy lábtörés a lustaság formája.


Szerintem csak akkor van esély magadtól kilábalni, ha pontosan tudod mi az oka, és ezt meg tudod szüntetni. Jobban jársz, ha szakszerű segítséget kérsz. Nem kell szégyellni, de nem is kell mindenkinek elmondani, ha a környezeted nem megértő. És meg kell válogatni a szakértőket is, nem mindegyik ért hozzá.

2017. márc. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is depressziós vagyok, és én nem mentem el pszicholgushoz, de nincs rá pénz. Ingyen pszicholgus meg tömegek állnak sorban, és nem is kapsz hamar, beutalot. 24/f. Nekem 19 éevsen kezdödött, a depresszió most meg 24 vagyok. Annyira mélyen belestem, soha nem gondoltam volna, .
2017. márc. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!