Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van egy idoszak az eletemben,...

Van egy idoszak az eletemben, amire egyaltalan nem emlekszek. Hogyan tudnam visszahozni az emlekeket? 20/L

Figyelt kérdés
A 10-13 eves korom kozotti idoszak szinte teljesen kiesett. Es szuleim elmondasa szerint akkor nem is voltam normalis. Ejszaka nem aludtam szinte semmit, meg voltam bolondulva. Ebbol az idoszakbol kb semmire nem emlekszem. Nagyon felelmetes. Mit tudnek tenni, hogy valami eszembe jusson?

2017. márc. 11. 11:33
 1/3 Psycho ***** válasza:

Ez valóban elég furcsán hangzik. Fényképek, videófelvételek esetleg segíthetnek, vagy ha az ember megpróbál "horgonypontokat" keresni, és asszociálgatni. Tudom, hogy nem idevágó példa, de pl. ha eltűnt kulcsot keresek, elképzelem a helyzetet, amikor még megvolt, hol jártam, mit ügyködtem, mit hova raktam, stb. Általában beugrik. Pl. kiindulsz a dátumból, tudod, hogy akkoriban pl. jártatok valamerre teszem azt mondjuk nyaraláson, akkor az oda vezető úton gondolkodsz stb. A lényeg, hogy így nem csak a sötétben tapogatózol.


Például most úgy idéztem fel a 10 éves koromat, hogy TUDTAM, hogy akkor X suliban voltam 5-dikes, aha, tehát suli, na, milyen is volt akkor az osztálytermünk, kik is voltak osztálytársak, és így beindul a memóriadömping.


Nem tudom, fog-e segíteni, de technikának jó. Előfordulhat, hogy elfojtasz valamit, nem tudni miért. Az biztos, hogy nem vesztek el azok az emlékek, csak valami miatt nehéz őket felidézni.

2017. márc. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ilyen emlék visszahozásra/feltárásra a pszichoanalitikus terápia szokott jó lenni (vagy más néven pszichodinamikus), vagy pedig a hipnoterápia. Ezeket tudom ajánlani
2017. márc. 12. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Metionin ***** válasza:

Keress fontos eseményeket, amik akkor történtek.


Érdekes, én egész pici koromtók kezdve emlékszem egy csomó eseményre de arra nem, hogy hogy néztem ki 12-14 évesen.

2017. márc. 13. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!