Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az emberek miért ragaszkodnak...

Az emberek miért ragaszkodnak a Politikai elveikhez akkor is, ha már biztos a bukás és ez nekik rossz?

Figyelt kérdés
Én most konkrétan a második világháborura gondolok pont most tanuljuk és nem rtem az emberek amikor a Berlini csata zajlott miért nem adták fel ? miért volt olyan töretlen a bizalmuk Hitler iránt amikor nyíilván való volt a nácik bukása ? De gondolom nem csak egy ilyen esett volt a történelemben . Az embereket mi hajtja ilyenkor ?

2017. márc. 18. 21:38
 1/5 anonim ***** válasza:
aki kilép agyonlövik helyben, ennyi
2017. márc. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az oké de Hitler is egy ember volt volt tehát ha fel lázadtak volna ellen akkor át adhatták volna őt az oroszoknak és talán Berlinben nem lett volna annyi ember áldozat
2017. márc. 18. 22:08
 3/5 anonim ***** válasza:
91%

Mert túl leegyszerűsített képet vizsgálsz.

Volt a világháborúnak gazdasági oldala is. Ideológiai háttere és előzménye is volt. Társadalmi előzménye is.

Ha minden szempontot és történelmi előzményt és társadalmi képet is belekalkulálsz, picit összetettebb képet kapsz.

2017. márc. 18. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
55%
Mert senki nem akar első lenni, hogy én akkor most feladom. Mert az elsőknek biztos bukás a dolog.
2017. márc. 19. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem volt olyan töretlen a bizalmuk, ha megnézed mondjuk a Bukás című filmet, abból is látszik. Meg persze merénylet is volt Hitler ellen, biztosan nem is kedvelte mindenki.

De egyébként szerintem az ideológiában bíztak, amiben hittek, hogy ők a felsőbbrendű faj. Plusz Hitler ugye abban az időben Németországnak lényegében egy apafigura volt, aki fölkarolta és oltalmazta.

2017. márc. 20. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!