Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az átélt dolgok miatt valószín...

Az átélt dolgok miatt valószínűleg sohasem leszek "normális"? 26/N

Figyelt kérdés

Mindenki életén nyomot hagy a múltja. Tudom, hogy a szerzett tapasztalatok/"élmények" határoznak meg, befolyásolják, hogy most milyen vagyok, és ezzel kialakítanak rólam egy képet másokban.

Tudom, hogy nem vagyok "normális" valamilyen szempontból, de nem is tudok az lenni, mert úgy alakultak a dolgok, ahogy.


Most kérhetek segítséget, de egy pszichológus sem tudja megváltoztatni a történéseket, akkor meg nem sok értelmét látom.


Valakinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata?


2017. márc. 25. 19:23
 1/9 anonim ***** válasza:
de, miért ne lennél?
2017. márc. 25. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Vannak egyedi módszerek és tevékenységek amik hatékonyan túl fognak tenni a a hátráltató blokkokon . Akár gyerekkori későbbi zavarokon .
2017. márc. 25. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Valószínűleg már nem leszel. A Vietnámot megjárt veteránok nagy része se tudott többé normálisan beilleszkedni a társadalomba a háború után.
2017. márc. 25. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0 infós kérdés 100% rinya a semmiről!Ezzel ne menj pszichológushoz mert ezen tényleg nem tud segíteni.Majd szólj ha sikerül leírnod normálisan mi a problémád!
2017. márc. 25. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 TR75 ***** válasza:

"Most kérhetek segítséget, de egy pszichológus sem tudja megváltoztatni a történéseket, akkor meg nem sok értelmét látom."

A pszichológus nem a történéseket változtatja meg.

Pontosabban: ő nem változtat meg semmit. Te változtatod meg a viszonyodat/hozzáállásodat a múltban történt dolgokhoz. És te változtatod meg a rossz beidegződéseket, a rossz gondolatmenetet, amik a múlt feldolgozását akadályozzák. A pszichológus segít abban, hogy megtaláld a megfelelő módot erre. Segít egyenesbe jönni azokkal a dolgokkal, amiktől amúgy megszabadulnál. Mert nem a múltbéli dolgoktól szabadulsz meg, hanem a hozzájuk kapcsolódó rossz szokásoktól (akár a gondolkodásmódtól). A múltbéli dolgok nem tűnnek el, de fel lehet őket dolgozni.

Ebben segít a pszichológus. Ha úgy tetszik, nem ő adja a "gyógyszert", hanem odavezet a gyógyszerhez.

2017. márc. 25. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
56%

Pál Feri, mint ötlet esetleg?


Ez alapvetően pszichológia, elég nagy tábora van, jó hangulatú előadások, lelkes közönség... De vannak pl. csoportalkalmak is.


"Te sem vagy rendben, én sem vagyok rendben... - és ez így van rendben" (Pál Feri)

2017. márc. 25. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, tanácsokat.


Szándékosan nem írtam konkrétumokat, mert nem az a célom, hogy sajnálni kezdjen bárki is, teljesen "mindegy", hogy mi áll a háttérben (depresszió, bántalmazás, haláleset, stb..) a kérdés szempontjából.

2017. márc. 25. 21:12
 8/9 anonim ***** válasza:
Életmódváltás és új ingerek segítenek
2017. márc. 26. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Olyan fiatalokkal foglalkozom akiket bántalmaztak gyerekként. Nagyon nagyon eltérően reagálnak. Van aki megpróbál előre menni, nagyon jó tanuló, komoly tervei vannak. Van olyan aki egyik nap teljesen jól van másik nap öngyilkoságot követ el. Legrosszabb amikor valaki agresszív lesz vagy ha nem tud tovább lépni.

Szóval erre nincs pontos diagnózis. Mint minden mentális betegségnél a beteg motívációja a legfontosabb. A legjobb szakember sem tud segíteni ha maga a beteg nem motívált a tovább lépésre.

2017. márc. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!