Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depresszió miatt elveszítettem...

Depresszió miatt elveszítettem a barátaimat, teljesen egyedül maradtam. Mégis mitévő legyek?

Figyelt kérdés

Egyébként sem volt sok barátom sohasem, mert zárkózott vagyok. De azt hittem, hogy végre igazi barátokra leltem.


Ne úgy képzeljétek el, hogy állandóan a nyakukba zúdítottam a problémáimat, a közelmúltig ki sem derült, hogy ezzel küzdöm, mert ha emberek között vagyok, erőt veszek magamon és előadom a "jobbik" énem. Viszont sokszor ingadozik a hangulatom, néha teljesen rendben minden, majd egyszer csak egy feneketlen, mély hullámvölgybe kerülök. Szóval megnyíltam nekik, és beszéltem erről. Nagy hiba volt. Igazából szerintem nem is értették, hogy mi fán terem ez az egész, és mint kiderült, meg sem próbáltak megérteni. Csak hajtogatták, hogy vegyek erőt magamon, változtassak az életemen, járjak el sűrűbben, elküldtek pszichológushoz. Amikor mondtam, hogy én már ezeket többnyire végigjártam, megsértődtek, és azóta mellőznek, nem hívnak, nem beszélnek velem.


Én tényleg nem sajnáltatni akartam magam, nem is szeretek a problémáimról beszélni, mert tudom, hogy az emberek nem szeretik azt, aki depressziós és ontja magából a rosszkedvet. Én nem ilyen vagyok. Csak egy kis megértésre vágytam.


Szerintetek mit csináltam rosszul?


2017. márc. 26. 22:57
 1/5 anonim válasza:

Semmit.

Egyszerűen ilyenek.

Viszont ez nem bele tarozik,hogy ne légy zárkózott és akkor lesznek jobb barátaid!

2017. márc. 26. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy az ilyenek nem barátok. A barátok másképp reagáltak volna. Hány éves vagy, merrefelé laksz? Szerintem minél fiatalabb vagy, és minél sűrűbben lakott helyen élsz, annál könnyebben találhatsz új ismerősöket, akik persze egyáltalán nem biztos, hogy barátok. Sportolsz, van hobbid? Vagy suliba jársz még? Itt ismerkedhetnél a legkönnyebben. Barátnőd nincs, ha jól gondolom a leírtak alapján (hisz akkor nem lennél teljesen egyedül).
2017. márc. 26. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha az én barátom mondaná, hogy depressziós segítenék neki kijönni belőle. Biztos nem lenne sokáig az.

Sajnálom az embereket, akik nem képesek erre maguktól, ugyanis ők sem fogják akkor ezt majd másoktól megkapni.

2017. márc. 26. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat! Elgondolkodtam rajtuk.

Köszönöm a privát üzeneteket is! De ha nem gond, nem szeretnék itt senkivel sem levélváltást folytatni. (Nem tudom, hogy ti hogy vagytok vele, de én ha a gép előtt ragadok az csak tovább ront a hangulatomon.)

2017. márc. 27. 11:00
 5/5 anonim válasza:
az ilyenek nem barátok.
2020. máj. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!