Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha valakiről kiderül papíron,...

Ha valakiről kiderül papíron, hogy narcisztikus személyiség, akkor ápolni köteles a környezetének?

Figyelt kérdés
Büntethető ugyanúgy vagy megváltozik rá vonatkozóán a törvény bármibe?
2017. márc. 27. 13:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
28%
Ez nem egy olyan mentális betegség, mint pl. a skizofrénia. Gyógyszerek nélkül is elhagyható ez a torz személyiség, csak akarni kell. Egyébként nem köteles senki, hogy ápoljon egy ilyen embert. A narcizmus nem jelent életképtelenséget.
2017. márc. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

NEM változik semmi, ugyanúgy büntethető, ugyanolyan jogai és kötelességei vannak, mint bárki másnak.


És senki nem köteles őt "ápolni", ez nem egy olyan állapot.

2017. márc. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Attól, hogy vki beképzelt, még nem mentesíti semmi alól és nem vonatkozik rá más törvény. Ha akar, akkor megváltozik ennyi. Ha nem, akkor viselje el, hogy más senki sem fogja
2017. márc. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Hála a jó égnek, ugyanúgy büntethető. Tényleg nem érted? Ez a személyiség zavar választás kérdése. Valamiért kényelmesebb az ilyen embernek beképzeltbek és örökké áldozatnak maradni.
2017. márc. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
38%
"a személyiség zavar választás kérdése" lol hát azért barátom te aztán nagyon el vagy tévedve :D
2017. márc. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Azt írtam, higy EZ a személyiségzavar...na ne mondd már, hogy a nárcisztikus életmódot nem az ember választja...
2017. márc. 27. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
Legfeljebb azt választja, hogy nem próbál semmit tenni ellene. De az alap állapot nem választás kérdése.
2017. márc. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
57%
A személyiségzavar nem betegség, ami miatt bárkit ápolni kellene, vagy korlátozottan cselekvőképesnek nyilvánítanák. A személyiségzavarosak beszámítható, cselekvőképesek, felelősek a tetteikért. Pl. azért is, hogy kérnek-e szaksegítséget. Én személyiségzavaros voltam (nem nárcisztikus), saját elhatározásomból szépen elmentem pszichológushoz és pár év terápia után teljesen vállalható személyiségem lett. Ahogy ugyanis a személyiség(zavar) kialakul, ugyanúgy át is alakítható.
2017. márc. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Kedves 8.!

Bizonyos sgemélyiségzavarok betegségek, de a nárcizmus nem az.

Én értem, hogy a traumáról nem tehet, ami kiváltotta ezt a bajt. De a reakció már az ő felelőssége.

2017. márc. 27. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

# 9: Nem tudok róla, hogy lenne olyan személyiségzavar, amelyik betegségnek számít. (Attól, hogy BNO-kódjuk van, még nem számítanak annak - a tanulási zavaroknak is van ilyen kódjuk, mégsem minősülnek betegségnek).

A köznyelv azonban sok mindent nevez betegségnek, ami nem az. (Pl. az autizmust, ami semmilyen orvosi megközelítésben nem betegség).

2017. márc. 27. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!