Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Olyan súlyos szorongásom van...

Olyan súlyos szorongásom van már régóta, gyógyszerek nem hatnak és úgy érzem, ha történne valami durva stresszel járó dolog, abba konkrétan beledöglenék, úgy nem bírom a stresszt. Más is érez így?

Figyelt kérdés
Sok fajta gyógyszerrel kísérleteztek már rajtam, egyik se használt, volt olyan amitől majdnem meg is öltem magam, úgy elborította az agyam. Dolgozni sem tudok, kb szünet nélkül minden nap érzem a szorongást, hihetetlen feszültséget, stresszt magamban. Ahhoz is be kell nyugtatózzam magam, ha átmegyek a postára, vagy a boltba. Néha már attól tartok, hogy tényleg kapok egy infarktust, vagy egy agyvérzést. Nincs életem, épphogy vegetálok csak. Néha azt érzem csoda, hogy még élek. Szünet nélkül egyedül vagyok minden áldott nap, a párom, akivel egyébként sem érzem, hogy van közös jövőnk, itthon sincs soha, külföldön dolgozik. Barátnők elkoptak, testvérem nincs, anyám kitagadott mert mentális beteg vagyok. Nincs senkim kb. Életképtelennek érzem magam. Nem is gondolom, hogy ilyen állapotba túl sok időm lenne vissza. Nem azért mert meg akarok halni, hanem mert egyszerűen nem fogja bírni a testem a folyamatos szorongást ami dolgozik bennem. Szedem az antidepresszánst ami nem hat semmit kb, kértem már a pszichiátert, hogy váltsuk le, mert nem hat, de nem cserélte le, hanem adott helyette olyan szorongásoldót (rilex) amitől másfél hét múlva elkezdtem tervezni az öngyilkosságot. Majdnem kórházba is kerültem. Visszatértem a frontinra, de abból is egyre több kellene, mert egy 0.5-östől kb 2 óráig érzem elviselhetőbbnek az állapotom, és már tudnám zabálni tovább. Ahol élek csak ez az egy pszichiáter van, pszichologus nincs is a városba. Jártam már 2-höz régebben, de semmit nem segítettek, csak pénzkidobás volt. Elegem van a gyógyszerekből, a próbálkozásokból, és hogy egy kínszenvedés az életem. Kb 2 éve tart ez az állapot. Mit tegyek?
2017. márc. 28. 10:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Mitől félsz?
2017. márc. 28. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nemtudom. Mindentől, az élettől, hogy minden egy kudarc ami eddig történt. Hogy szar a kapcsolatom, szabadulnék belőle, de azt érzem az állapotom miatt nem bírnám magamat sem eltartani. Nem tart sehova az életem és nagyrészt nem is tudom mi tenne boldoggá. Nagy elhivatottságom nincs semmihez. Azt sem tudom van-e értelme az életemnek, vagy volt-e valaha egyáltalán. Mindig is szorongtam egyébként. Sok év pánikbetegség van mögöttem, kb 16 éves korom óta megszakításokkal. Soha nem voltam még boldog. Az ilyen örülj, hogy süt a nap, meg mittudomén milyen dolgok nekem nem segítenek. Persze örülök a tavasznak, meg a jó időnek, de ettől nekem nem lesz jobb az életem lényegében. Folyton kattog az agyam, hogy mit csináljak amitől jobban lehetnék, lassan belebolondulok. Nem tudok soha kikapcsolni, semmi nem köti le az agyam. Amíg tudtam dolgozni az se kapcsolt ki, nem tudtam a munkára figyelni, mert a szorongás, meg a pánikrohamok kinyírtakés a végén oda se tudtam járni, mert egyszer elvitt a mentő és onnantól csak ettől rettegtem... ez egy ördögi kör..
2017. márc. 28. 11:19
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

van itt ebben a leírásban egy kör-körösség


"Hogy szar a kapcsolatom, szabadulnék belőle, de azt érzem az állapotom miatt nem bírnám magamat sem eltartani"


Kilépsz belőle -> azonnal más lesz az állapotod-> megoldod a gondjaidat. Nem kell félni a változtatástól, mert ez így nem működik, csak jobb lehet.

2017. márc. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

ez a körkörösség

A kis herceg részletéből megértheted- ebben vagy, ebből kell kiszállni.

-------------------

– Hát te mit csinálsz itt? – kérdezte tőle.

– Iszom – felelte gyászos képpel az iszákos.

– Miért iszol? – kérdezte a kis herceg.

– Hogy felejtsek – felelte az iszákos.

– Mit? – tudakolta a kis herceg, mert máris megsajnálta.

– Azt, hogy szégyellem magam – felelte az iszákos és lehajtotta a fejét.

A kis herceg szeretett volna segíteni rajta.

– Miért szégyelled magad? – kérdezte.

– Mert iszom – vágta el a további beszélgetést az iszákos, és mélységes hallgatásba süllyedt.


(Antoine de Saint-Exupéry)

2017. márc. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Értem a hasonlatot köszönöm a segítséget! Nagyon sokat gondolkoztam már ezen, latolgattam a lehetőségeket. Néha úgy érzem talán ha lenne egyáltalán együtt töltött idő, akkor esetleg meg lehetne próbálni új alapokra helyezni a kapcsolatot, de már arra sincs sok esély, hogy havi 2-3 napnál többet együtt legyünk. Mivel már előtte is szedtem nyugtatót szorongásos és pánikos problémákra, ezért soha nem mertem kijelenteni konkrétan, hogy miatta, vagyis a kapcsolat minősége miatt vagyok rosszul. Sok ember van aki boldogtalan és tele van mindenféle problémával, talán nehezebbekkel is mint nekem van, mégse lesznek pszichés roncsok. (Persze ott az ellenpélda is, a sok öngyilkos, de azokat hagyjuk)
2017. márc. 28. 11:55
 6/16 anonim ***** válasza:
Pszichoterápiára nem gondoltál már? Még ha másik városban is lenne, sokat segítene. Sajnos a nem támogató környezet ezekre a félelmekre bőven rátesz. Ha lenne valaki, aki melletted áll, az sokat segítene. Sajnos sokszor támogató környezet nélkül az ilyen betegeknek, mint amilyen te is vagy, nem sok esélyük van a gyógyulásra, szorongásokkal pláne nem. De én nagyon hiszek benne, hogy bármilyen rossz is ér minket, ha azt át tudjuk élni, utána az élet megsegít, mert tudja, hogy sokat szenvedtél már.
2017. márc. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

De, belekezdtem már 2x, 2 pszichologussal, de 1-2 honap utan feladtam, mert nem tudtam egyikkel sem egyutt dolgozni. Egyik sem volt igazan "szimpatikus" nem is ereztem mast, csak hogy penzkidobas. Azt sem sikerult feldolgozzam, hogy anyu kitagadott es nem erdekli egy kicsit sem, hogy élek vagy halok-e. Elvben tudom mit kene tennem, gyakorlatban nem megy. Egyebkent a parom ugy tesz telefonon keresztul mintha erdekelne es akarna segiteni, de valojaban azt erzem, csak a sajat elete erdekli. Meghallgatja a sirámaimat, de ugy gondolom valojaban tesz ra. Evek ota igy elunk... A munka, a penz hajhaszas erdekli csak, hogy ott megfeleljen az elvarasoknak, neha meg sem lepodnek, ha egyszer kiderulne, hogy van valakije. olyanok vagyunk mint 2 idegen...

Komolyan attol felek, hogy infarktust fogok kapni a sok idegeskedes miatt...

2017. márc. 28. 12:41
 8/16 anonim ***** válasza:
Szerintem Te is tudod, hogy az életed a legfontosabb és egy felületes, álkedves férfi miatt nem érdemes megölnöd magad. Biztos vagyok benne, hogy csak saját maga érdekli, abból tudom, hogy ilyen betegen nem hagyott volna egyedül. Sajnos anyukád is ez a teljesen empátiátlan, nárcisztikus ember, az ilyen emberek fojtásában csak megőrülni tud az ember. Új kapcsolatokat kell létesítened és megpróbálni kinyitni az ajtóidat, mert csak így kaphatsz segítséget a külvilágtól. Vannak még rendes és tisztességes valódi emberek, nekem elhiheted. Pszichológust meg tovább kell keresned, nincs mese, nem szabad, hogy elkeseredj, keresned kell tovább, hogy ne hagyd magad cserben!
2017. márc. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
Szia!Kb én is úgyan így vagyok nálam ezt lehetne úgy is nevezni,hogy extrém degeneralizált szorongás.Borzatóan vagyok.Extrém gyomorideg,alvászavar,depreszió,néha pánikroham.Én is gondolkoztan már,hogy öngyilkos leszek.Ez nálam szép fokozatosan 2000 óta van és most érte el a végkifejlettet.Pszichiárterhez 2008 óta járók.Frontint 05 öt szedek napi 3*2 de szart sem ér így írta fel az orvos.Úgyhogy most én 3*4 szedek a frontinból az orvos tudta nélkül.Ilyenkor pár órára elvagyok de különben szar úgyahogy van minden!!De pont ma beszéltem egy fízetős pszichologussal.Jövőhét kedden megyek hozzá,és megkezdödik a kezelés.Még nem jártam pszichologusnál.REMÉLEM fog segíteni!!Különben én mindent megfogok tenni,hogy kijöjek ebböl a szarból.Elkezdek sportolni uszni na meg a pszichologus remélem fog tudni segíteni.
2017. márc. 29. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
100%
Probáld meg a sportot uszás stb.Itt a jó idő természet járás,környezet változás.Én is ezt fogom tenni.
2017. márc. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!