Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért ilyen bunkók egyes...

Miért ilyen bunkók egyes pszichiáterek, pszichológusok?

Figyelt kérdés

A húgomnak többször volt pánikrohama,így kért időpontot egy pszichiáterhez.


Amikor elment ilyeneket kérdezett tőle,hogy "mit vár tőlünk?"

Már jó hogy csak azt nem kérdezte meg,hogy minek ment oda.

Lekezelő,bunkó volt vele.

Mégis mit gondol,hogy miért kapja ő a fizetését,hogy csak ülni megy be oda?


Volt olyan ismerősöm is,aki azért ment oda,mert nem tudta feldolgozni a munkanélküliséget.

És akkor ilyen emberek mondják meg nekik a tutit,akiknek ha minden nap felkelnek,van munkájuk,mert az államtól kapják a fizut,és még teljesítményt sem várnak el tőlük..


2017. márc. 28. 21:08
 1/10 A kérdező kommentje:
Én voltam korábban pszichológusnál,de az enyém nem volt ilyen bunkó.
2017. márc. 28. 21:16
 2/10 anonim ***** válasza:
Sajnos ez van, ha tb-hez megy ne várjon sokat. Nagyon kevés tisztességes orvos van még a magánoknál is. Úgy kell rájuk vadászni és ha találsz is egyet mindig túlzsúfoltság van náluk. TB-re is lehet ingyenes jó dokit találni csak nagyon nehéz én eddig kb. 3 orvost ismertem meg akik tiztességesek voltak. A többi akiket ismerek ők mind magánok és nem olcsók. Itt most nem pszichiáterekről beszélek, mert nekem nincs rájuk szükségem, de gondolom ugyan ez a helyzet azon a területen is, nehéz találni korrekt orvost, érdeklődni kell más betegeknél ki kit ajánl!
2017. márc. 29. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Én ezt értem.

De akkor is furának tartom.

Kb úgy állni egy beteghez,mintha az állatkerti jegyszedőhöz mentem volna a problémával,elég gáz.


Kifejezetten kínos,hogy a húgom 18 éves,tehát szinte még gyerek,és nem kímélve őt,ilyen kérdést tett fel neki.


Egy beteg embernek elég nehéz egyáltalán segítséget is kérni,ha bajba kerül,és nyíltan beszélni a problémáiról egy idegennel.

És,ha ilyenekbe ütközik,akkor csak egy bizalmatlanság fog benne kialakulni ezzel kapcsolatban.


Csak azt nem értem,hogy aki ennyire nem szereti az embereket,miért választ ilyen területet.

Mert ez a hozzáállás egy wc-s nénitől elfogadható,de egy egészségügyi dolgozótól szerintem nem.

2017. márc. 29. 09:09
 4/10 anonim ***** válasza:

Ez egy szokványos kérdés az első alkalommal, persze ettől még lehetett bunkó én is voltam úgy sulidokinál, hogy azt mondta semmi bajom aztán kiderült, hogy igazából depressziós voltam....

Azért kérdezik meg, mert sok ember úgy megy oda, hogy majd a pszihodoki jól megmondja h ezt meg azt tegye és jobb lesz, de neki nem ez a feladata, hanem hogy a segítségével magad találd meg mi lesz jó neked.

2017. márc. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Jó,de neki volt egy pánikrohama.

Nyilván azt szeretné,hogy ne legyen ilyen több.


Kb úgy tette fel a kérdést,mintha a lottó nyerőszámokat kérdezted volna tőle..


Ez a szakmája,ezért kap pénzt,akkor kérdezze meg,hogy mi volt vele az utóbbi időben,mi válthatta ezt ki,stb.

2017. márc. 29. 12:06
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem az orvosoknál is mint minden szakmában vannak normális törődő emberek és belefásult, unott esetleg bunkók is. Ha szétnézel a világban, sajnos mindenhol ez van. Viszont az tény, hogy az olyan állásoknál, ahol valaki emberekkel foglalkozik, ott nem szabadna ennyire nyersen, befásultan reagálnia, így megértem a felháborodásod. Ha nem vagy elégedett az orvosoddal, szerintem nyugodtan menj át másikhoz.
2017. márc. 29. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Figyelj, a helyzet az, hogy te gondolom nem voltál jelen, tehát csak tippelgetni tudsz, hogy milyen hangsúllyal mondta. Szerintem a húgod félreértelmezte a kérdést és a helyzetet, ugyanis ez valóban egy teljesen szokványos kérdés első ülésen: ilyenkor ugyanis meg kell határozni a terápiás célt, amit a kliensnek kell megfogalmazni!

Nekem is feltette a terapeutám, mondjuk valahogy úgy, hogy "mit már a terápiától?". Ezt a célt feljegyezte és a későbbiekben mindig visszatértünk rá, hogy éppen hol tartunk a cél eléréséhez vezető úton. (Aztán menet közben lettek újabb célok is, de az más kérdés.)

Szerintem teljesen félreértelmezed a helyzetet! (A terapeutának pedig pont nem az a dolga, hogy "megmondja a tutit", ha ezt teszi, akkor adja vissza a diplomáját.

2017. márc. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nézd,olyan hangsúllyal mondta,mert a húgom elmondta nekem.
2017. márc. 30. 12:37
 9/10 anonim ***** válasza:
# 8: Az ember sokmindent belelát mások viselkedésébe, ami amúgy nincs benne. Ez a projekció. És ha ő úgy érezte, hogy a pszichiáter fölényes volt vele, akkor úgy is mesélte, mert ő így érezte. Ettől függetlenül nem biztos, hogy teljesen így volt, az érzékelés nagyon sokszor csap be minket.
2017. márc. 30. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom,de teljesen azt lehet érezi,hogy már csak azt nem kérdezik meg,hogy "ugyan már minek merészeltél ide jönni".


Nyilván nem valamilyen kényszerbetegsége van,amitől megakar szabadulni,hanem tapasztalt egy dolgot,és nem tudja hová tenni,hogy mi ez.

Aki először él meg ilyet...


Ilyenkor egy szakembernek el kellene magyarázni,hogy ez mi volt...

2017. márc. 30. 13:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!