Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Félek az emberektől! Félek...

Félek az emberektől! Félek kimenni az utcára! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
12 évig én voltam az osztály lúzere, mindenki engem bántott, fizikailag is és szóban is bántottak. Sírva mentem mindig haza, de senkinek nem meséltem róla. A szüleim mai napig nem tudják, szégyeltem az egészet. Azonban mostanra ott tartok, hogy nem merek emberek közé menni, új emberekkel ismerkedni és, ami a legijesztőbb: nem merek kimenni az utcára se. Félek, hogy szembe jönnek azok az emberek, akik bántottak. Félek, hogy az emberek kinevetnek. Próbáltam legyőzni, de nem megy. A sulin kívül, sehova nem merek eljárni. Mit tegyek?
2017. márc. 29. 16:14
 1/3 anonim ***** válasza:

Természetesen fordulj pszichológushoz.

Ha lenne egy hatalmas seb rajtad tizenéveken keresztül, akkor is meg kéne kérdezned, vagy egyértelmű lenne, hogy szakemberhez kell menned? Na ez ugyanaz. Hidd el, segít. Ha az első nem jön be, nem kell megijedni, másikat kell keresni. Sok sikert.

2017. márc. 29. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ismerek olyat, aki hasonlóképp volt, egy jó haverom volt.

Boltba sem tudott lemenni.

Aztán egyszer csak összeszedte magát ahogy ő fogalmaz de biztos meg vannak a folyamatai.


Olvasgass a neten blogokon, stb ebben a témában, szerintem aki átélte többet segíthet.


ÉS ne hagyd, hogy a múltad bármiben is befolyásoljon. Tudod a tinik a leggonoszabbak, felnőtt korban már sokkal sokkal másabb a helyzet ilyen szempontól, tehát nem bántanak-csúfolnak úgy, mint annak idején gyrekként.


ÉS persze ha el tudsz menni pszichológushoz, menj szerintem is, mert hasznos lehet a segítsége.

2017. márc. 31. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én is hasonló élethelyzettel kezdtem, de nekem még volt más dolog is.

Ma borderline személyiségzavaros, generalizált szorongásos és kényszerbeteg vagyok, diagnosztizálva.

Nem kértem segítséget én sem anno.

Tanulj a hibámból, és fordulj szakértőkhöz minél hamarabb.

2017. ápr. 2. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!