Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a különbség az introvertált...

Mi a különbség az introvertált személyisétípus és a szociális fóbia között?

Figyelt kérdés
Nekem kicsit úgy tűnik, mintha az isz. a szf. egy enyhébb fokozata lenne. Létezik extrovertált félénk ember? Esetleg létezik olyan, hogy valaki extrovertált, de esetekben introvertált személyiségjegyeket produkál?

2017. márc. 29. 20:10
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az introvertált nem igényli a társaságot, a szociofób pedig akár igényelhetné is, csak fél tőle. (leegyszerűsítve)
2017. márc. 29. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

"Nekem kicsit úgy tűnik, mintha az isz. a szf. egy enyhébb fokozata lenne." - nem az. Annyi az összefüggés, hogy az interenalizálóbb személyiségek könnyebben hajlamossá válhatnak az elkerülő magatartásra.


"Létezik extrovertált félénk ember?" - létezik hát.


" Esetleg létezik olyan, hogy valaki extrovertált, de esetekben introvertált személyiségjegyeket produkál?" - igen, bár ezt nem szokták figyelembe venni. A PAS 3 dimenziós rendszerében valaki a merev-rugalmas tengelyen minél inkább a rugalmas végén található, annál nagyobb a "mozgástere" a másik két tengelyen úgy, hogy persze mindenkinél van egy pont, ami az alapállapota, de a flexibilis személyiség jobban el tud térni ettől.

2017. márc. 29. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy hülye általánosítás. A kettő között nincs összefüggés.
2017. márc. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én introveltált vagyok, de ez nem azt jelenti hogy félek az emberektől és nem akarok közéjük menni. Az introveltáltság az nem betegség hanem egy személyiség dolog! Ne keverjétek már össze! A szociális fóbia az rosszulétekkel jár és félelmekkel, pánikrohammal, az introveltált ember ninc s rosszul, igényelheti is az emberi társaságot, csak nem annyira mint egy extroveltált! Én nagyon jól elvagyok a saját kis világomban, de nem félek az emberektől és nem vagyok rosszul ha mennem kell valahová, vagy ha sok ember vesz körül. Max. lefáraszt és akkor jobba ha félre vonulok, szeretek magamba elleni, de nem keverendő össze a befordulással, vagy a depresszióval! Ez egy jellemvonás és nem betegség, se nem fóbia az introveltáltság. Légyszi ezt ne keverjétek össze, mert már én i megkaptam, hogy biztos depressziós vagyok, nem bass.zus, nem erről van szó. Mi nem vagyunk rosszul, nekünk ez így jó, és társaság kerülés jellemző ránk, nem kell félreérteni a dolgot!
2017. márc. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Engem mindig bántanak,mert introvertált vagyok és szeretek egy picit félrevonulni, nem mindig nyüzsögni!

Több tolerancia kéne az emberekbe,mert nagyon kemény világ van.

2017. márc. 29. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Aki CSAK introvertált (szociális fóbia nélkül), az képes emberi kapcsolatokra, csak nehezebben nyílik meg, bizalmatlanabb, a nagyobb társaságot és az idegeneket viseli rosszul (de még az sem biztos, hogy szorong ilyen közegben, sokszor csak csendes megfigyelő pozícióba helyezkedik).

Én ismerek olyan introvertált embert, aki ilyen: semmi baja az emberekkel, csak csendes, ritkán szólal meg. Csak a közeli kapcsolataiban tárulkozik ki, idegenekkel tartózkodó. Jó hallgatóság, de ő maga csak ritkán nyilvánul meg.

Egy extrovertált ezzel szemben idegenekkel szemben is nyitott, közvetlen, kommunikatív, nagyobb társaságban is igyekszik interakcióba lépni a lehető legtöbb emberrel. De nem minden esetben! Természetesen produkálhat introvertált személyiségjegyeket is, akár magába is fordulhat, túl is töltődhet, sőt, szorongásai is lehetnek. (A szélsőségesen extrovertált viselkedés gyakran éppen a szorongások túlkompenzálása, reakcióképzés!)

Egy fontos különbség, hogy az extrovertált emberek általában "ami a szívemen, az a számon" alapon működnek, minden apróságot fontosnak tartanak közölni a környezetükkel, ezért képesek folyamatosan csevegni. Az introvertáltakra ez nem jellemző, ők a kommunikációjukban lényegesen megfontoltabbak, százszor is meggondolják, hogy mit mondjanak ki és emiatt sokszor olyan dolgokat sem osztanak meg, ami egyébként fontos lenne, hogy megértse őket a környezetük, vagy hogy megszabaduljanak a fejükben őrölt gondoktól.

2017. márc. 30. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az introvertált ember is lehet nyitott,toleráns és szabadelvű.
2017. márc. 30. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%
Az introvertált nem szorong.
2017. márc. 31. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!