Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem érdekelnek a dolgok nem...

Nem érdekelnek a dolgok nem izgat semmi Van valami bajom?

Figyelt kérdés
Szóval oké szoktam nevetni normálisan öltözködöm 'ismerem' magam néha 4 havonta elmegyek bulizni bár ott csak állok/ülök inni se iszok mert másnap szarul vagyok tőle táncolni se tudok. Nőzni nem szoktam (önbizalomhiány de nem is kell úgy érzem nem tudok szerelmes lenni nem tud elvarászolni) Inkább haverokkal elvagyok röhögünk néha balhéba keveredem mert kiállok magamért. Továbbá sportolok(érdekel) Iskolába járok és dolgozom. Elvagyok úgy alapból. Viszont bele szoktam gondolni hogy tökre felesleges úgyis meghalunk és akkor milyen lehet a halál után. Meg minek szenvedjek ha úgyis vége lesz mi értelme. Oké van az hogy megölöm magam erre már 13 éves korom óta gondolok. Persze csak a legkönnyebb módszerrel tenném ami fájdalom mentes(pl felakasztani nem lenne erőm magam) itt jön szóba az hogy a családomnak ez nem lenne jó stb. Tehát várok ami szintén jó mert hátha meg jön az 'életkedvem' de nem tartok rá sok esélyt. Jelenleg 18 éves vagyok. 25 éves koromig tervezek várni úgy mond nekem jelenleg ez a tervem lehetne ez a válaszom arra a kérdésre hogy:'mi leszel ha nagy leszel' Most ezzel van valami baj?
2017. márc. 29. 23:18
 1/3 anonim ***** válasza:

A konkrét öngyilkossági szándék kivételével semmi különös nincs abban, amit leírtál, még a sötét gondolatokban sem.


Egyre több olyan fiatal van, aki nem tartja elsődleges életcéljának a párkapcsolatot. Ők inkább arra koncentrálnak, hogy olyan dolgot tanuljanak (olyan szakmát), ami érdekli őket és amiből legalább egy középszinten meg tudnak élni. Mivel nincs párkapcsolatuk, alapvetően több idejük és pénzük van arra, hogy saját céljaikat elérjék. Ez lehet bármi: hobbi, sport, utazás, számítógépes játékok, jobb cuccok stb.


Ha esetleg ez a fajta hozzáállás szimpatikus, akkor tervezheted így a következő pár évedet. A saját magad kedvéért is lehet teljes életed, nem kell az alapján mérni magad, hogy mások mit gondolnak.

2017. márc. 29. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ez egész jó. Egyébként eléggé aggaszt hogy mások mit gondolnak próbálok megfelelni.
2017. márc. 29. 23:31
 3/3 A kérdező kommentje:
Bár ezt is kezdem ki ölni magamból azzal hogy felteszem magamnak a kérdést hogy minek? Egyre több mindent ki tudok lökni így magamból.
2017. márc. 29. 23:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!