Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Felnőttként van értelme a...

Felnőttként van értelme a Ritalin szedésének?

Figyelt kérdés
Hiperaktív és figyelemhiányos vagyok. Gyerekkorombam átsiklottak felette. Felnőttként pedig komoly gondokat okoz. Nem tudok néha aludni sem mert az agyam is pörög folyamatosan. Nehezen bírom már és nem tudom ezt a túlmozgásos kényszert sem kezelni. Nem tudok hosszútávon munkát fenntartani a figyelemhiány miatt. Van nekem még esélyem úgy hogy gyerekkoromban nem kezeltek? Abban a korban lehet hallani hogy fejleszthető, de felnőttként ez gondolom már nehezebb.

2017. márc. 30. 19:09
 1/5 jeverezi ***** válasza:
12%

nem nincs ne szedjed a ritalint mert felnőttként nem egészséges! Máté Gábor világhírű pszichiáter is ebben a betegségben szenved és a szétszórt elmék című könyvében leírta hogy Ő is szedett ritalint de amiken segített azok helyett jöttek újabb problémái pl: szorongás, alvászaar sőt felesége szerint teljesen furcsán viselkedett.


Ha már mindenképpen gyógyszer akkor valamilyen antidepresszívum pl: brintellix, cymbalta amik segíthetnek és még a hangulatot is javítjk

2017. márc. 30. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi, de mi szüksém lenne antidepresszânsokra?
2017. márc. 31. 15:31
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Menj el felnőtt ADHD szakrendelésre. Ott segitenek és megmondják kell e a ritalin vagy sem. Az éjjeli nem alvásra esetleg próbálj meg melatonint szedni az az alvást elősegitő hormon. Remélem sikerül megoldást találj!

Egy ADHD-s gyermek anyukája

2017. márc. 31. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2017. márc. 31. 21:39
 5/5 anonim válasza:
Nekem is mindig zsong a fejem, tömérdek információ áramlik ki-be, pörögnek a gondolatok. Én estefelé is kávézom. Ha kimarad az esti kávé akkor alig alszom.
2017. ápr. 8. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!