Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van aki legyőzte a szociális...

Van aki legyőzte a szociális szorongást?

Figyelt kérdés
Én ebben szenvedek, sokszor azért nem beszélek, mert nem jó ha mindenki engem figyel, persze nem akarok így reagálni, mert steretek szerepelni, de mégse, a másik meg az hogy ha beszélek van hogy megbotlik a nyelvem, vagy nem logikusan mondom el amit szeretnék, nem azért mert hülye vagyok, csupán azért mert stresszelek.
2017. márc. 31. 00:26
 1/3 anonim ***** válasza:

Én távolságtartó és merev vagyok, hasonló okokból.


Sajnos, emiatt minden gesztusom erőltetettnek hat, érzelemkimutatás pedig nem megy.

2017. márc. 31. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Szia, nekem sikerült.

Két dolognak köszönhetem ezt:

1.gyógyszeres kezelés

2.pszichoterápia

Én ugyanebben voltam, emellett volt pánikrohamom és súlyos depresszióban szenvedtem. A szociális szorongás nagyon meggátol a szocializálódástól, és épp ezért ezt minél hamarabb ki kell kezeltetni. Nekem xanaxot adtak, ami eltávolította a szorongást valamilyen részben, és így sokkal felszabadultabb vagyok a mindennapokban, de a gyógyszer nem tudja teljesen elvenni, ahhoz terápia is kell. En azt ajánlom ne halogasd, menj el minél hamarabb egy pszichiáterhez.

2017. ápr. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia érdeklődni szeretnék. Olvastam a hozzászólásod. Nem tért vissza a szociális fóbiád? Folyamatosan kell szedni a gyógyszert? Tényleg hat a terápia? Mennyire volt súlyos?
2019. jan. 16. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!