Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Normális, hogy nem emlékszek...

Normális, hogy nem emlékszek semmire 10 éves korom elöttről?

Figyelt kérdés

Édesapám elhagyott minket amikor 10 éves voltam.Minden emlékem onnan kezdődik.Semmi mást nem vagyok képes felidézni régebbről.Régi fotókat is nézegettem ,hogy hátha beugrik alami,de semmi.Emberekre,ovis éveimre sem emlékszek.

Ez nagy baj?Vagy természetes?Mitől fordulhat elő ilyesmi?

L/17


2017. ápr. 1. 12:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem hiszem,hogy normális. Nekem 4 éves koromtol vannak emlékeim. Szerintem ez így nagyjából reális is,hogy mások is kb.innentől emlékeznek. (3ev elottrol elvileg senki)

Szinte biztos,hogy összefüggésben van az emlékezet kiesesed azzal,hogy apukad alhagyott titeket. Vagy előtte történtek olyan traumatikus dolgok,amiket minél mélyebbre akár temetni az agyad és ezért nem emlékszik. Ez már csak az érdekesség miatt is megerne pár beszélgetést pszichologunal,pszichiaternel. Legalábbis en nagyon szeretném tudni az okokat a helyzedben. (Persze roppant nehéz igazán jó szakembert találni,hogy ne legyen penzkidobas a dolog)

2017. ápr. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem normális. Valami nagy trauma, vagy traumák érhettek. Esetleg valami más ok
2017. ápr. 2. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igaából az utolsó egy évben azt hiszem nem volt olyan jó kapcsoatom apuval.Anya mesélte,hogy sokat kiabált mindenkivel.De volt sokkal nagyobb "traumám" is azóta.De azokra teljesen tisztán emlékszek.Illetve jártam pszichológushoz,de nemrégiben hirtelen felszívódott és nem tudunk tenni vele semmit.Iletve voltam már pszichiátrián is egy hetet pihenni,kaptam is antidepresszánst,de nem nagyo használ semmit.Illetve vissza emlékezi se tudnék ugye,ha a pszichológusom sehol sincs jelenleg.:/

Egy fizetősre meg sajnos egyedül anyumak nincs pénze.

2017. ápr. 5. 17:36
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem már 2 éves koromból is vannak emlékeim, mert akkor született meg a hugom es emlékszem arra amikor hazahozták a korhából.

Szóval szerintem NEM normális

2017. ápr. 5. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Rádai Réka válasza:
Attól függ , hogy hány éves vagy.én 11,és még arra is emlékszem, hogy 1éves koromban​micimackókat festettek a szobám falára.(már nem ott lakunk ezért nincs ami emlékeztessen)
2017. máj. 20. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!