Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha valaki beszél magában az...

Ha valaki beszél magában az betegség? Vagy lehet az egyedülléttől?

Figyelt kérdés
2008. okt. 13. 10:14
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
86%

Én is szoktam néha.... pedig nem vagyok beteg, csak úgy mondom a magamét otthon. Szerencsére van egy macskám, és így ráfogom, hogy hozzá beszélek :))

Viccet félretéve: szerintem szinte minden embernek "jár az agya" a nap 24 órájában, csak van, aki ki is mondja, amit gondol. Egy szellemileg egészséges ember nyilván jobban tudja ezt kontrollálni, tehát nem beszél magában az utcán, és nem folytat párbeszédet önmagával.

És igen, szerintem lehet az egyedülléttől is, meg attól, hogy nem teljesen van tisztában valaki a cselekedeteivel, tehát nem látja magát kívülről, nem veszi észre, hogy magában beszél.

2008. okt. 13. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Sajnos a férjem hetel, így sokat vagyok egyedül a gyerekekkel (az egyik már ovis, így napközben ő sincs itthon) És már egy ideje észrevettem, hogy "megbeszélem magammal " a dolgokat. De sajna az utcán is, és már csak akkor veszem észre, mikor már kimondtam a mondatot(mondatokat). Tolom magam előtt a gyereket a kocsiba, és halkan dumálok... (még rá tudom fogni, hogy a gyereknek beszélek, de ez nem így van) De ez sokáig fel sem tűnt. :( Csak nem olyan rég, mikor itthon szedtem be a megszáradt ruhákat, és mondtam, hogy "csodálom, hogy ez is megszáradt," stb , és a férjem megkérdezte, hogy én kihez beszélek, mert hallotta, hogy csak motyogok magamban. :( Nem tudom, hogy lehetne erről leszokni, nem szeretném, ha hülyének néznének.
2008. okt. 13. 13:21
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez természetes. Én is mindig beszélek magamban, de szigorúan csak ha egyedül vagyok. Anyum is beszél magában mindig.
2008. okt. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
87%
Én imádok magamban beszélni :) Sokkal jobban tudom rendszerezni a dolgaimat, ha beszélgetek magammal. Egyszer a buszon azon járt az agyam, ha hazaérek mit kell csinálnom, mikor érek rá stb. És valahogy ki akartam mondani, ezért fogtam a fülhallgatót, bedugtam a fülembe, úgy csináltam, mintha felvenném és úgy viselkedtem, mintha mással beszélgetnék: "Péntek, lehet nem tudom... de akkor már másnak megígértem." Szerintem nem bolond, aki ilyet csinál, bár lehet, hogy én az vagyok, de nem szégyellem :)
2008. okt. 15. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
94%

Normális! Főleg ha közben szeretetet tudsz adni magadnak...szerintem.

Lehetőleg ne szidd magad! Azt a szót pedig, hogy NEM,

önmagaddal történő beszélgetésnél felejtsd el, mert csak

fokozza azt amire mondod...komoly! Kerüld!

Az indiánok pl: rendszeresen beszélgettek önmagukkal!

Önmagunkkal való beszélgetéskor nevelhetjük, taníthatjuk

és megérthetjük önmagunkat...szóval individuálisan fejlődünk. De azért túl sokat ne:)

2008. okt. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
85%
én is szeretek magamban beszélni szerintem ez normális.
2008. okt. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Az agyunk a nap 24 órájában üzemel,áramlanak a gondolataink,tehát tulajdonképpen folyamatosan "beszélünk" magunkkal-magunkban,mégha nem is mondjuk ki a szavakat.

"Fizikailag" meg természetes dolog,feltéve,ha nincs senki más a közelben...:)

2008. nov. 12. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
anyum is beszél magában, de nem hangosan, csak suttogva, de folyton hallom. Mosogatás közben, teregetés közben stb. mondja a magáét :) sztem vicces. Sosem értettem. Én teljesen jól át tudom gondolni magamban a dolgaimat. Ez a magában beszélő ember story számomra naon fura. Dehát különbözőek vagyunk, ha neki (nektek) így jobb :) engem nem zavar.
2009. jan. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Én is szoktam magamban beszélni, de én is csak akkor, ha egyedül vagyok. Szerintem köze van az egyedülléthez is, mert nekem nem igazán vannak barátaim, óvodás korom óta magamban beszélek. Szerintem ez inkább hangosan gondolkodás.

23/l

2009. szept. 4. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Én szoktam magamban beszélni, de nem hiszem, hogy beteg lennék. Szerintem ez teljesen normális, végtére is miért ne beszélhetnék csak úgy? Ha egyedül vagyok, sokat beszélek magamban, de olyan hangosan, minta lenne ott valaki, mint például "A francba, még törit kell tanulni" meg ilyenek..teljesen normális.
2009. okt. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!