Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van értelme befeküdnöm ilyen...

Van értelme befeküdnöm ilyen rehabilitációs kórházba (ha jól mondom), ha utána ugyanabba a szar életbe jövök vissza, mert változtatni úgysem tudok?

Figyelt kérdés
Pomázra ment be egy ismerősöm egy ilyen kórházba a depresszióját, a pánikbetegségét, meg a nagy mértékű frontin függőségét helyrehozni. Azt mondja rendes ott vele ott mindenki, szóval elgondolkoztam, hogy talán nekem sem ártana elmenni egy ilyen helyre, elég élhetetlen az életem a szorongástól és én is sok gyógyszert zabálok. Csak nem tudom van-e értelme, ha utána hazajövök és ugyanazokkal a problémákkal kell élnem amiktől "bekattantam" Egy boldogtalan élettársi kapcsolatba, ahonnét nem tudok kilépni a jelentős pénzbeli terhem miatt (hitel, nem közös, csak az enyém), másom meg nincs igazából, csak ő. Én biztos vagyok benne, hogy mi soha nem leszünk boldogok, ugyanis ő gyereket akar, én meg 100% biztos vagyok benne, hogy neki nem szülök (vagy alapból nem fogok senkinek, nem vagyok gyerekpárti), nem szeretem, nem vonzódok már hozzá. Szivem szerint rég itthagytam volna de olyan pénzeket kell kifizetnem, amik mellett lehetetlen akár egy fillért is félretegyek, ráadásul a szorongásom olyan mértékű, hogy kamrai szívritmuszavarokat okoz(kivizsgálták), hogy volt már, hogy elájultam miatta. Gyógyszert nem kapok rá, mert idegalapon van nem szervi elváltozás miatt, azt mondták ezzel együtt kell élni.Szóval ilyen dolgok miatt sem mernék semmit lépni, mert olyan kimerült az idegrendszerem, hogy rengeteget extrázik a szivem a legkisebb izgalomra, vagy igazából bármikor és félek, hogy egyszer nagy baj lesz ebből. Szüleim meghaltak, testvérem nincs, nincs senkim akihez segítségért fordulhatnék. Az élettársam többször ki akart dobni az utcára, amikor mondtam,hogy tőlem ne várja, hogy gyereket fogok szülni, pláne nem ebben az egészségi állapotban. El is mentem volna, ha lenne hova, már rég. Van értelme kórházba mennem így? Ha kijövök úgyis ugyanaz a retek élet vár rám kitudja meddig....
2017. ápr. 3. 06:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Menj el egy pszichiaterhez, majd o megmondja mit kell tenned. A korhaz nem hotel, ahova csak ugy becsekkolsz ha ugy tartja kedved.
2017. ápr. 3. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Az ismerősöm sem kérte ki a pszichiátere véleményét, nyilván mert segíteni sem tudott neki az évek alatt. Felkereste a kórházat, elment egy beszélgetésre ami alapján eldöntötték, hogy befeküdhet-e, vagy sem.
2017. ápr. 3. 07:21
 3/12 A kérdező kommentje:
Egyébként meg van pszichiáterem, az általa adott gyógyszereket szedem, amik közül egytől sem lettem jobban, csak a nyugtató tud kiütni egy rövid időre, hogy ne kínlódjak. Pszichologusokhoz is jártam 3-hoz, egy sem segített. Sajnos nincs kidobni való pénzem, hogy kísérletezgessek ki az akivel tudok egyutt dolgozni...
2017. ápr. 3. 07:24
 4/12 anonim ***** válasza:

A korhazban szerinted ki donti el hogy kit vesznek fel oda es milyen kezelest kap?


Igen, a pszichiater.


Egyebkent meg inkabb az eletedet kellene megoldani, nem pedig menekulesi utakat keresni.

2017. ápr. 3. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ilyen állapotodban tényleg ne szülj gyereket! Sőt később se, mert boldogtalan a kapcsolat.

Érdekelne, hogy tudtál ennyi adósságot felhalmozni egyedül, amit a párod finanszíroz? Ezek szerint érdekből vagy vele, ő meg fizet. Hadd ne írjam ide, minek tartom a viselkedésedet...

2017. ápr. 3. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Honnan ismered te az eletem, hogy itelkezel rolam? Honnan tudod te, hogy miert van nekem fizetnivalo hitelem? Es honnan tudod te, hogy en nem dolgozom es az elettarsam fizeti a hitelem? Irtam en ilyet egy szoval is???!?! Minek ir ide ilyren frusztralt, narcisztikus bunko, aki ha segiteni nem tud, legalabb legyen kinek beszologasson? Ja tenyleg.... elfelejtettem, hogy a mentalis betegsegek kategoriaban vagyunk...
2017. ápr. 3. 09:15
 7/12 anonim ***** válasza:
Egy boldogtalan kapcsolatnal barmi jobb.
2017. ápr. 3. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Menj be a kórházba, ott pont az a lényeg, hogy leszedjenek a gyógyszerekről, és olyan megoldási stratégiákat tanulj, amivel megváltoztathatod az életed. Ha csak szedegeted a nyugtatókat és otthon tompulsz, attól nem változik meg semmi! Sok sikert, indulj el !
2017. ápr. 3. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem szereted és nem akarsz vele együtt lenni, ekkora lelki tehernek egy k.urva sincs kitéve. Anyagi okok miatt lenni valakivel kapcsolatban ehhez hasonlít. Szerintem menj be a kórházaba kérj segítséget. Ott megtanítanak arra hogyan old meg ezeket a helyzeteket. Lehet hogy mégis ugyanoda mész vissza de több esélyed lesz megoldani a problémákat. A pasi egyszer mindenképp ki fog dobni ha csak érdekből vagy vele. Ez érthető is részéről.
2017. ápr. 3. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
9-es nem hiszem, hogy ítéletre, ktitikára van szüksége a Kérdezőnek! Csupán segítséget kért, a többit ö maga is tudja.
2017. ápr. 3. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!