Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hosszú ideje szociális fóbiátó...

Hosszú ideje szociális fóbiától szenvedek. Ki járt már ebben a cipőben és mi a gyógymódja?

Figyelt kérdés
2008. okt. 13. 13:06
 1/4 anonim ***** válasza:
43%

szociális fóbia?

Ha lejársz sportolni, vagy különböző iskolai szakkörökre, ott megismerkedhetsz másokkal is. Én is így ismerkedtem meg másokkal.

2008. okt. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én 9 éve vagyok szociális fóbiás, elég komoly tüneteim voltak/vannak. Nagyon sokmindent kipróbáltam már: gyógyszerek, gyógynövények, homeopátia, hipnózis, és többféle pszichoterápiát. A terápiák közül az autogén tréning volt a legjobb, a leghatásosabb gyógyszer pedig eddig a paroxetin volt. A természetes szerek közül érdemes az orbáncfű termékeket kipróbálni: én magam gyűjtöttem a természetben nagyon sokat (csak a virágait). A tea főzésnél sokkal erősebb hatású volt amikor kb. két evőkanálnyi virágot "megettem" (kicsit furcsa módszer és kicsit keserű az íze, de megéri mert minden szintetikus antidepresszánsnál erősebb hatást értem el vele).
2008. okt. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ,nagyon hasznos tanácsokat kaptam...ki is fogom próbálni a módszereket.Mégegyszer nagyon köszönöm!!!
2008. okt. 15. 09:47
 4/4 anonim ***** válasza:
"Kutyaharapást szőrével", vagyis, ha eljársz társaságokba. Nem feltétlen a kocsmákra, discokra, szórakozóhelyekre gondoltam. De akár ezek is lehetnek. :)
2009. aug. 25. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!