Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan gyógyuljak ki a hipocho...

Hogyan gyógyuljak ki a hipochondriából?

Figyelt kérdés

Nagyon hipochonder vagyok és ez az egész életemet felborítja.Teljesen katasztrófa.Természetesen most is "tüdőrákom" van és "AIDS-em" egyszerre.Ha kicsit fáj a fejem agyrák.Ha kicsit fáradtabb vagyok biztos daganat és emiatt depressziós is vagyok(az tényleg).

Emellet semmi okom nincs az aggódásra lévén,hogy 14 éves és makkegészséges vagyok de mégis csak a betegségekre tudok koncentrálni.Mit csináljak?



2017. ápr. 5. 19:13
 1/5 Dremji Geri válasza:
Én azt javaslom, h ne legyen időd ilyenekkel foglalkozni! És meglásd lesznek olyan hetek, h elfelejted teljesen, h ezekkel foglalkoztál és akkor ráébredsz igazából semmigond nincs
2017. ápr. 5. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsot:-)
2017. ápr. 6. 07:20
 3/5 anonim ***** válasza:
Kitől szeded a mintát? Van hipochonder a családban vagy a környezetedben?
2017. ápr. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nincsen
2017. ápr. 9. 15:28
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem szabad ezt elbagatellizálni, a hipochondria a kényszerbetegség (ocd) egyik tünete lehet, főleg akkor, ha csak a betegségekre bírsz gondolni, extrém módon szorongsz tőlük és esetleg különböző "trükkökkel" próbálod távol tartani magadtól a gondolatokat. Megijedni nem kell, ez nagyon jól kezelhető! Én azt javaslom, keresd fel ezzel a problémával a háziorvosodat és ő majd eligazít a továbbiakban.
2017. ápr. 16. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!