Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Félelem az öngyilkosságtól?...

~Gold'Y# kérdése:

Félelem az öngyilkosságtól? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Már napok óta van nálam az, hogy rettegek attól, hogy öngyilkos leszek. Minél jobban belegondolok, hogy mennyire félelmetes ez, egyre rosszabb, és úgy érzem eltolom magamat az öngyilkosság felé... Egyáltalán nem szeretnék öngyilkos lenni... Szerető, humoros, jókedvű családban élek... 1 hónapja volt egy pánikrohamom, és ez elíndított egy lavinát, ami miatt már megjártam egy pszichiátriai osztályt is, és most pszichoterápián vagyok. A problémám csak az, hogy félek, egyenesen rettegek attól, hogy egyik percben kattan egyet az agyam, és annyira rossz lesz, hogy öngyilkos akarok majd lenni... A Következő alkalommal fogok erről beszélni a pszichológusommal.. Addig valaki tudna tájékoztatni, hogy micsoda ez?

2017. ápr. 5. 20:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Szedsz valamilyen gyógyszert? Bizonyos antidepresszáns szerek okozhatnak öngyilkossági hajlamot.
2017. ápr. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Néha rajtam is úrrá szokott lenni a rossz hangulat. Ekkor le szoktam feküdni a kényelmes ágyamba és alszom egy jót. Utána mindig elmúlik és jókedvem lesz. Ma is így volt. Nagyon rossz kedvem volt délelőtt. Aztán aludtam kb. 2 órát és utána meglepően vidám lettem.
2017. ápr. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

1.- Igen szedek gyógyszert, Atarax-ot, 25 mg-ot, nekem azt mondta a pszichiáter, hogy ez a leggyengébb a piacon, reggel felet, este felet szoktam bevenni. (Igaz ma reggel elfelejtettem, de hát az nem úgy volt... :D)


2.- Én is így vagyok vele, az alvásba menekülök... Ha nagyon eluralkodik rajtam ez az egész estére, megpróbálok aludni egy jót. Reggel amikor felkelek, egy kis időig jól vagyok. Aztán ha visszagondolok a tegnapra, azonnal jönnek a tünetek, és nem tudok másra gondolni egésznap. Ez nem szimpla rosszullét, egy nagyon rossz, nyomasztó érzés fut végig rajtam akkor, hogyha belegondolok ebbe az egészbe.

2017. ápr. 5. 20:38
 4/7 anonim ***** válasza:

Ez a depresszió tünete, valójában a haláltól félsz mint az elkerülhetetlen végtől és nem az öngyilkosságtól.

Csak elképzeled magadban milyen lehet meghalni és megszűnni.

Foglalkozz valami vidámabb dolgokkal!

2017. ápr. 6. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem véletlenül kérdezte #1-es kommentelő, hogy szedsz-e valami antidepresszánst. Ugyanis ezeknek van egy olyan mellékhatása is, amiről te beszámolsz.

[link]

Sürgősen keresd fel azt, aki felírta neked, és számolj be neki ezekről a félelmeidről!!!

2017. ápr. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Beszélj a pszichológusoddal.

Én a helyedben addig írásban mondjuk összeszedném a gondolataimat. A szorongás mindig tárgyat keres magának, és az egyik legnagyobb szorongás az elmúlástól való félelem. Attól, hogy rágondolsz még nem fogsz meghalni, de öngyilkos se leszel. Kérj segítséget a pszichológusodtól, hogyha legközelebb is rádtörnek ilyen gondolatok, akkor ezeket hogyan kezeld.

2017. ápr. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Próbáld magad valamivel nagyon-nagyon lefárasztani. A futás erre jó szokott lenni vagy valamilyen testmozgás. Ha rádtör a félelem, kezdj el valami vicces filmet, videót nézni vagy kezdj olyan foglallatosságba ami nagyon leköti az agyad. Nem tudom, hogy mi a hobbid, de ha van, akkor "menekülj" abba. Hidd el, el fogod hinni, hogy tudod uralni ezt az egész sz@r helyzetet. Ha gondolod, írj privátot.
2017. ápr. 6. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!