Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Asperger-szindrómára jó lehet...

Asperger-szindrómára jó lehet antidepresszáns? (Pl. Szertralin hatóanyagú)

Figyelt kérdés

Még az asperger-szindrómát sem diagnosztizálták nálam, de nem is voltam még pszihiáternél (nem is tudom, kihez kell menni ilyen célból)


Viszont nagyon sok tünet igaz rám, már kiskorom óta, különös érdeklődési körök, mélyen beleástam magam szűk témákba,


Társaságban nem tudom feltalálni magam, nem értem az embereket, nem értem a testbeszédet, szerintem az én testbeszédem is hiányos, zavaros, nem tudok viselkedni. Pl. eladó-vevő, szakmai viszony, stb. esetén még csak-csak, de kötetlen ismerkedés, személyes, bensőséges kapcsolatok terén 0 vagyok, akikkel tőmondatoknál többet beszélgetek, azok a szülők, nagyszülők, és itt vége.


Képtelen vagyok táncolni, alig tanultam meg biciklizni, írni, stb.


Ennek a szövődményeire szednék gyógyszert. Sokan mondják, hogy az antidepresszáns méreg, sokan ellenzik nagyon, de sokaknak használ.

Olvastam a leírását, pár tapasztalatot, és úgy látom, sok szövődményét enyhíti az aspergerek, amit a neten olvasok, hogy attól van, és magamon is tapasztalom.

Pl. szinte állandó depresszió, erős szorongással, idegességgel párosulva, kényszeres mozdulatok, kényszeres gondolatok, sajnos ezek nekem mind megvannak, és nagyon jó lenne, ha tényleg hatna.

Érdemes lenne orvoshoz fordulni, gyógyszert felíratni?

Bölcsész pszichológushoz nem akarok menni, mert nem akarok megnyílni, túl sokat magamról beszélni, meg aztán ezek, ha igaz a gyanúm, nem lelki eredetű problémák egyébként sem.

20 éves fiú vagyok.


2017. ápr. 6. 18:09
 1/2 anonim ***** válasza:

Öh. Csak azért, mert csodabogár vagyok, és néha hajnali kettőig túrkálok a deepweben, gyűlölök kommunikálni és béna is vagyok benne, a táncról nem is beszélve, akkor Aspergeres vagyok? Nem...

Szerintem az autisták nem feltétlen ismerik fel ilyen tényszerűen, hogy azok.

Ez pl., amit leírtál, semmi. Öcsém pl autista (habár nem tudom, hogy Aspergeres-e, én inkább nem akartam belefolyni), és rajta azért látszik. Ő nagyon akar kommunikálni mindenkivel, csak nem tud. Hétköznapi témák nehézséget okoznak neki, sokat "izézik" közben, szünetel, csapkod a kezeivel. Ha pl számítástechnikai dologról van szó, akkor meg ömlik belőle a szó.

Antidepresszánst nem Aspergesenek fognak adni, hanem depressziósnak. Te max depressziós/szorongós vagy egy kis figyelemhiánnyal. Egyébként keress fel egy pszichológust, és ha szükségesnek gondolja, akkor ő tovább irányít pszichiáterhez. Megnyílás nélkül senki se fog neked ilyen gyógyszereket iratni.

2017. ápr. 6. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

De, ezek lelki eredetű problémák. Még akkor is, ha esetleg tényleg Aspergeres vagy. A helyzet ugyanis az, hogy egy Aspergeresnek is lehetnek pontosan ugyanúgy lelki eredetű problémái, személyiségzavara, szorongása, depressziója, mint egy neurotipikusnak és a megoldás is ugyanaz: a pszichoterápia.

Szeretném jelezni, hogy NEM minden Aspergeres lesz depressziós, visszahúzódó, szorongó felnőtt korára, sőt! Nagyon sokan megtanulják kompenzálni és előnnyé kovácsolni az Aspergerüket. Ha azonban mégis kialakul valamilyen probléma, a pszichoterápia nagyon hatékony tud lenni egy intelligens és racionális Aspergeres számára (ezt több érintettnél is tapasztaltam).

Antidepresszáns pedig eszedbe ne jusson szedni, mert a tünetek egy részét csak felerősíti (idegesség, kényszercselekvések), arra pont ellentétesen hat, mint szeretnéd.

Ha gondjaid vannak, akkor menj szépen pszichológushoz, TUD segíteni. Akkor is, ha tényleg Aspergeres vagy.

2017. ápr. 7. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!