Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az IBS egyértelműen stressztől...

Az IBS egyértelműen stressztől, szorongástól alakul ki?

Figyelt kérdés
Ha valaki nem tudná az IBS egy bél szindróma.
2017. ápr. 6. 18:45
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem feltetlenul, lehet valamilyen belfertozes utohatasa is, ami utan nem allt helyre a belflora. Az ibs ugye nem onallo betegseg, hanem egy tunet csoport, tunet egyuttes.

Na ennek persze a stressz kicsit sem tesz jot, sot csak ront a helyzeten!

De ugyanugy lehet hosszan tarto, nem megfeleloen kezelt stressz es szorongastol is.

En 3- 4 evig kuzdottem a ibs-d-vel (hasmeneses), sajnos van boven tapasztalatom ezzel kapcsolatban..

2017. ápr. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
"küzdöttem" miért kijöttél belőle? tudtom szerint ez nem gyógyítható. :(
2017. ápr. 6. 19:05
 3/4 anonim ***** válasza:

Lehet a vegetatív idegrendszer egyensúly zavara, amit persze a fentiek rontanak.

Lehet depressziós tünet.

Van, aki szerint a bél feszülésre érzékeny receptorainak a túlzott érzékenysége okozza.

2017. ápr. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

1-es vagyok...valoban nem gyogyithato, az orvostudomany allaspontja szerint. Es baromi elkeserito, hogy kb igy is kezelik vagyis pontosabban nem kezelik az ettol szenvedoket. Kb azt mondjak ilyen alkat vagy, menjel haza, nyugodj meg, talad ki mitol vagy ideges stb...az nem erdeki oket, hogy az eletminoseged rosszabb mint egy rokkant embernek, mert a sarki boltba nem tudsz lemenni. Mozi, kirandulas kizarva! Tomegkozogedes?!! Soha!

Az 54 kg-rol 46-re fogytam (166 cm), vagy nem maradt meg az etel bennem, vagy nem ettem, hogy nehogy hasmenesem legyen...mar a hasfogo sem segitett egy ido utan. Erdekes, hogy elotte egesz eletemben inkabb az ellenkezoje volt ram ervenyes, barmit barmikor meg tudtam enni, es heti max 2-3-szor tudtam csak agy wc-zni.


Viszont most mar kb 1 eve majdhogynem teljesen tunetmentes vagyok, igaz neha a nagyon stresszes, szorongos helyzetek visszahozzak a felelmet, ezaltal gyomorgorcsot is, de ez normalis embereknel is elofordul (vizsgadrukk- foleg melo mellett nyelvvizsga, zarovizsga, utazas stb). A felelmet, allando rettegest volt sokkal nehezebb letenni, es onmagat generalta allandoan vissza ez a "betegseg".

De ahhoz hogy elerjem ezt az allapotot rengeteget kellett kuzdenem.

Nem tudom melyik fajtaja van neked, es hogy allsz a kezelesevel, megkaptad a hivatalos orvosi diagnozist? Mit javasoltak?

2017. ápr. 7. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!