Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egyik napról a másikra;azt...

Egyik napról a másikra;azt vettem ésszre hogy KÖVETNEK; FIGYELNEK az emberek Pesten (intenzívebb) és vidéken is (csökkentett módba). Van valakinek hasonló tapasztalata; vagy vmi értelmes hozzászólása ez ügyben?

Figyelt kérdés
Ilyen èrzèsem;megfigyelèsem koràbban nem igen volt; vagy ha volt is(max.figyelnek; jobban megnèznek) azt betudtam az egomnak; DE ez annâl jóval több.Egyik napról a màsikra...közel 4 ève törtènt. Nagyon sokat szenvedtem/szenvedek ez miatt.Nem igazàn tudom magam ezen túltenni. Èsszerű magyaràzotakra vagyok kìvàncsi.

2017. ápr. 6. 20:30
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/89 anonim ***** válasza:
100%

Írtál korábban egy ilyet "felereszkedni"...komolyan érdekel ,mit jelent ez a szó.Vagy ez olyasmi ,mint mondjuk van a lecsillapodás,akkor van felcsillapodás is ? :D Vagy oltsd le a villanyt-oltsd fel a villanyt? :)

Lehet új Magyar kifejezéseket is kitaláltál ;)


Na hát olyat,hogy egy drogos büszke legyen arra,hogy drogozik,és ezt még csalásnak is titulálja,amivel is ő előnybe került az emberekkel szemben.Az emberek csak bölcselkedőek nem igaz??Te viszont már bölcs vagy,hiszen lecsaltál jó pár évet (tegyük hozzà ismét... CSALÀSSAL):))) Ez jó :)

Màsik meg céloztál rá,hogy ide nem járnak okos emberek,akkor meg miért itt vàrsz segítséget...hát nem vársz.A szerek hatásait meséled,amik az agyadat teszik tönkre.Ezt belátni úgy sem fogod soha.


Komolyra fordítva...

A Vidiian nevű fajhoz tartozol,és itt ragadtál a földön.Az elmédet kimosták (sajnos Te is rásegítettél).

A "Fekete szeműek" vagy más néven Annunaki-ak,megfigyelnek Téged.Néhány àrtalmatlan kísérletnek vetnek alá ,és tesztelnek.Minél jobban viselkedsz embertársaiddal,annál magasabb értékelést kapsz majd a Csillagközi Szövetségnél.Persze a minősítést,tovàbbra is bízzuk a nagyra becsült Végtelen Tanácsra.

2017. ápr. 13. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/89 A kérdező kommentje:

"szerintem èn eggyet èrtek az orvosokkal...túl sok volt a drog"..majd a legvègèn nagyon okosan,annyira okossan h mèg magdnak is ellentmondva...leìrod h.:" Tul sok volt a spuri bekattantàl"


Ez az! Eggyet èrtessz az orvosokkal akik szerint "csak" tul sokat drogozott;de nem bolond.Majd a vègèn hozzà teszed ;h tul sok volt a drog;bekatantàl.

Te itt e pàr soros kis okfejtèsedben sajàt magadnak mondasz ellent, mìg èn egy több oldalas önelemzès alatt,ami mögött komoly pszihologia;szocioligia hàttèrtudàs àll.Abban nem kerülök ellenetmondàsba ön magamnak.A különbsèg;a kontraszr a közted(köztetek)ès köztem.Csak az őszinte ember nem kerül ellentmondàsba magànak,nem hazudik,neki nem kell...

2017. ápr. 17. 13:01
 53/89 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem a drogtól vagy ilyen az amúgy biológiailag, orvosilag, még nagyobb problémának számíthat.
2017. ápr. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/89 A kérdező kommentje:

#51 es

felereszkedni: Ez az ember:aki amikor különbözöző szociologiai hàtterű;iskolàzotsàsgú;ideologiàjú;stb emberekkel beszèl akkor a kommunikàció alatt különbözöző maszkokat "vesz";"ölt"magàra hogy az êpp aktuàlis beszêlgető partnerral a lehető legördülèkenyebbenen tudjon èrvènyesülni(egyedüdülikènt akàr nagyobb tàrsasàgban is tudja alkalmazni);azaz ha kell egyik nap mèg ugymond "börtönös";felveszi a "cigâny"maszkot;ilyenkor van a màr emlitett "leereszkedès".Leereszkedik a màsik szintjère; h ne logjon ki abbol a tàrsalgàsból;tàrsasàgból.Ilyenkor van ugye "szevasz bàttya;jó minden "style.Majd màsnap (v akàr aznap) màr az ő èrtelmi szintjènek megfelelő emberrel(tàrsasàgal)kommunikàl.De ebben az ugymond èrtelmisègi tàrsasàgban(làsd "belső pesti sznobok").is èrzi hogy mìg ő folyamatossan uj informàciokkal làtja el a màsikat;addig ő ugyanezt az ujdonsàgot nem kapja.NEKI senki nem tud semmiben ujjat mondani,lehet a màsik fèl bàrmennyire művelelt;iskolàzott;vilàgi.Ő annàl minidig vilàgibb a màr kiloràbban tapasztak miatt..Ès ezt èrzi.El is mondja.Alà is tàmasztjàk.Ez a kiègès egyik alappilère.Ő mindig mond ujjakat;neki meg soha senki;max eljàtsza a naìvat a beszèlgetès gördülèkenyège èrdekèben.Tehàt "felereszkedik".

2017. ápr. 18. 19:32
 55/89 anonim ***** válasza:
100%
Felemelkedni lehet te nagyon okos. Az orvosok azzal, hogy sok volt a drog finoman fejezték ki azt, hogy bekattantâl a spuritól. Én nem tudom milyen szintekre emelkedsz, de a rengeteg olvasás közben ami alatt mérhetetlen műveltséged szerezted azért helyesen írni megtanulhattál volna. Keress egy normális orvost, kérj segítséget mert veszélyes hogy mennyire nem vagy tisztában saját magaddal meg a betegségeddel.
2017. ápr. 19. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/89 A kérdező kommentje:

csak a tisztànlàtàs kedvèért: orvos(ok):egymàstól 2 független igazsàgügyi elme orvos szakkèrtő(legyen az at

z pesti;vidèki addiktologus₩ ugyanazt a orvosi diagnozist àllìtotta:"Se ön ;se közveszèlyes(=tehàt nem nem bolond)"Az elvonon(Zsibrik).meg a a felvèteli bizottsàg(helyi lelkèsz,exalkesz;exdrogos)àllìtotta h a sràc NEM drogos.Akkor mi ?!?Elképzelhető az az az UTopia h mindaz amit ÈREZTEM,LÀTTAM az igaz volt?Az h

min amit leìrok annak van alapja??mert akkor az min.h "vilàgujjìttó" dolgokról szàmolok be(làsd koràbban rola(m) mondtàk "a sràc nem bolond csak màskèpp làtja a vilàgo....")Mi van akkkr ha ha bolond:se drogos nem vagyokCsak utopia szintjèn kèpzeljük el....Az a min. h elgondolkokodtató...Az meg h"csunyàn" ìrok ("tanulj meg ìrni..').az belefèr:főleg ha az ember ;SZìvből;spontàn;ŐSZINTÈN ìrja le gondolatait;problèmàit;kedves"szürke szar" embertàrsam...:)

2017. ápr. 20. 17:27
 57/89 anonim ***** válasza:
100%
sok elmebeteg nem ön vagy közveszélyes, ez így nem jelent semmit
2017. ápr. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/89 anonim ***** válasza:
100%

Szürke szar? :D Csak mert nevetségesnek találom hogy egy műveletlen idióta, könyv és blog írásra vetemedik? Azért mert azt hiszi magáról, hogy valami iszonyat különleges csak mert bekattant? Orvosi szemlém volt nekem is, attól hogy nem vagy veszélyes nem jelenti, hogy épelméjű lennél. Annyit leírod ezt a szürke szót másokra. Csak nem ettől félsz? Az voltál világ életedben és ebből próbáltál kitörni, ezért próbáltál edzőként dolgozni mert adott némi önbizalmat. Rajtamaradtál valami szaron, nem kell állandó használat hozzá hogy bekövetkezzen. Ez után végre egy dologban úgy érzed kitűnsz az emberek közül, így a saját kisebbrendűségedet kompenzálod itt.Még mindig a kérdésedre válaszolva: igen éltem át én is hasonlót hónapokig drogozás következményeként, Zsibrik attól hogy nem fogadott nem jelenti hogy nincs problémád, inkább hogy túl kattant vagy ahhoz a terápiához, nem illettél volna a közösségbe. Azért számomra elképzelhetetlen hogy a leírt exdrogos, alkoholista a felvételi beszélgetésen bólogatott volna arra, hogy mennyire különleges vagy. Inkább a ne vitázz elmebeteggel mert felesleges elvet tanusították. Tudod mit írjál könyvet, blogot...

Szürke embertársad kíván neked sok sikert.

2017. ápr. 20. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/89 A kérdező kommentje:

Ez kőkemèny szociologia;pszihologia egy pici ezoval.Ezek nem fotelszociolgiai ìromânyok.EZ a törtènet a legkisebb vidèki falubol ès a legnagyobb europai vàrosok legmèlyebb bugyraiból született.Lentről-fentről.A Fizetős magàngimitől az orszàg legkemènyebb börtönèig;ès annak is a legkegyetlenebb gyilkosaival.S közbe h vàlik a sràcból drogfutàr,embercsempèsz a legbevàllalosabb kamionos;miközbe nem a pènz motiválja.Őt nem a pènz csinàlja meg.Műveletlen? Való igaz h a sràcnak nincs több diplomàja;nem beszèl több nyelven perfektül,DE a màr koràbban emlitett kêpessègei miatt(kedves szkeptikus olvasó:csak kèpzeljük el azt az utopiàt h a sràcnak minden szava igaz..ès nem csak a tèrlàtàsa 120°..)..ÈRZI A dolgokat:a vilàg vàltozàsait(legyen ez az èrzès egy sima sebesègvàltàs a kamionnàl,vagy legyen az egèsz "kattanàsànak"az alapja..mikor mèg joval a nagy migrànsàradat előtt tul sok arabot:"követőst"làt.Amit akkor ugye elimond a pszihiàternek.("ez a "sràc nem bolond csak sokat drogozott" rèsz).S közbe a psziàter tűnik bolondnak;ès fèl èvvel kèsőbb màr tènyleg "sok az arab"...a Kormàny mèg egy "sajàt"tv èt is csinàl h propagàlja 'sikereit'...megcsinàlja az M1et hìr tv nek(összeveszünk Simicskàval ....az màr egy màsik mese).S közbe a a börtönből az M1 en làtja...amit koràbban elmondott a pszihiàternek.."Özönlenek a migrànsok'.Majd a szabadulàsa utàn màr ő maga szàllìtja a koràbbi "követőit"...Ezt hìvom 3lèpcsős arab(migràns:"követős") megfigyelèsnek.Az èrzi a dolgokat....*(ezzel kapcsolatban ajànlom figyelmedbe Thomas Mann:József ès testvèrei c .darabot).Illete ,ilyesfajta mèly sziciologiai megfigyelèsekhez kell az a bizonyos emberismeret.Amit a sràc a börtönbe "kamatoztat"...ott (is)talàlkozik ugye a lekegyetlenebb gyilkosokkal ,meg az egyszer megtèvedt szerencsètlenekkel.Ezzel kapcsolatba Dosztojevszki mondta-miutàn ült egy darabig-hogy egy adott tàrsadalom civilizàltsàgàt;kulturàlis fejletsègètt a rabokon lehet lemèrni.Igen;ezt adom:teljes mèrtèkben.Tapasztaltam*làsd nem fotelszociologus).A màsik dolog ami alapjàn âltalàban bekategorizàlunk egy nèp csoportot...Na mi?A vezetèsi stìlusuk ;a hogy közlekednek,mennyire figyelmessek..Adom ;megvolt(làsd bejàrta Europàt kamionnal.)Ezekről a megigyelèseimről nagyon sokat ìrhatnèk mèg...de most nem ez a lènyeg.

Amit vallok:

..mert a vilàgot làtni,èrteni,MEGÈRTENI kell,lentről fenntről..ès vègül a tapasztalatainkat tovàbbadni hitelessen..ez a legnehezebb...

2017. ápr. 21. 09:41
 60/89 A kérdező kommentje:
meg egyèbkènt is...most full rèszeg vagyok...üzenem mèg annak a nagyon műveleltnek,aki èrzet magàba annyit h leműveletlenezzen-egy ujabb nagy okossàg- szóval küldök neki mèg egy nagyon nagy okossàgot. ezt a"Darwin óta tudjuk tèma;h nem a legerősebb;legokossabb marad èletben...hanem az aki a legjobban tud alkalmazkodni a megvâltozott èletkörülmènyek (akkàr a màr emlitett maszkok felvètelèvel)...adom làttam;voltam pàr helyen...megèltem;sőt...làsd pl. kamionozàs;règen azt mondtàk (mèg pl a nagy vàmunió eltörlèse előtt)..hogy oda is a legèletrevalobbak mennek...Adom..Ezt is.Nagy gondolkokodók;filozofozusok;szociologogusok;pszihologosuso nagy mondtatait olvastam;èltem;èrtettem meg; lentről fenntről...igaz közbe vadàllatt csinàltam magamből,mert drogok,italok "segìtsègèvel"fokozatossan èpitettem le minden emberi kapcsolatot;s vàltam közbe outlawsè;törvènyenkìvűlivè;mert csak ìgy tud az ember objektìvan a az emberekről;önmagàról;a vilàgról vèlemènyt formàlni hitelessen.Mikor màr nem függ senkitől;nem tatozik senkinek elszàmolàssal; a vègèn max magànak;a lelkiismeretènek;mert az az utolsó dolog ami ilyenkor megmarad koràbbi emberi mivoltàból;csak legyen mèg aki meghallgatja önzetlenül...pusztàn emversègből;ha màsèrt nem sajnâlatból.Miközbe koràbban-a màr emlitett "szkîljei" meg a több funkciója miatt(is)-irigyei voltak.Most egy hiteles sajnàlónak is örülne.Ez a honnèt hovà kell kerülni az embernek(lentről-fenntről tèma)...hogy igazàn èrtèkelhesse azr ki volt;kije/kijei volt(ak)...Hogy màskèpp;objektìvan làthassa a vilàgot.Mert tudod szenvedeèseink formâlnak olyannà amilyennè vàlunk...Na egy ennyi volt a mai;a szombat esti lelkifröccs...
2017. ápr. 22. 21:17
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!