Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan legyek nyugodt vezetésó...

Hogyan legyek nyugodt vezetésórán?

Figyelt kérdés

Olyan problémám van, hogy valamiért időnként bestresszelek az autóban...most tanulok vezetni, kb a 8. órámnál járok, rutinpályás gyakorlatok már megvannak, ki-ki szokott hozni az oktatóm (kb. 4. óra óta) az utcára, jártam már kisebb utcákon és forgalmasabb utakon is.

Az oktatóm nagyon rendes, türelmes, segítőkész nő, szóval vele nincs probléma. Azonban velem igen, az oktatóm szerint az, hogy bizonyos időközönként, valami "elkattan", és figyelmetlenné válok, elkezdek kapkodni, hiába van az, hogy előtte gyönyörűen megyek, az autó kezelésével nincs bajom, a váltás néha csúnyán sikerül de megy, a kreszt is betartom, a társaimra is figyelek.

Csak valamiért néha kb a semmiből kitör belőlem a félsz, hiába ül mellettem az oktatóm, és bakizok. Pl lassan indulok el és feltartom a forgalmat, késve reagálok dolgokra, pl zöld lámpa, stb.

Valakinek valami tanács? Ez amiatt lehet hogy még elég rutintalan vagyok, vagy egyszerűen csak ilyen béna vagyok autózás terén?:''D

Előre is köszönöm a válaszokat!

20l



2017. ápr. 12. 21:33
 1/3 anonim ***** válasza:
Majd beleszoksz nyugi. Most a legfontosabb hogy gyakoroljatok és gyakran menj. Ez azért fontos mert az elején még sokat felejthetsz és nem megy rutinból a vezetés. Folyamatosan vezess még ha meg is buknál véletlen ne csüggedj menj újra majd vezetni. Ha meg majd levizsgázol akkor se hagyd abba menj majd autóval nehogy elvesszen a belefektetett munka.
2017. ápr. 12. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Tanácsot nem tudok adni, de bátorítani igenis tudlak!

Pozitív értelemben (ha lehet így mondani), irigykedem rád, hogy Te már ott tartasz!


Én pár éve elsőre átmentem az elméleti oktatáson, de a rutinpályán megijedtem, és olyan blokk lett bennem, hogy bár meg akarok tanulni autót vezetni, ez a gát visszatart attól, hogy újra elkezdjem (közben már lejárt a türelmi idő, így az elméletből is újra kellene vizsgáznom).

Nálam az is baj lehetett, hogy azelőtt SOHA nem vezettem, életemben akkor ültem először kormányhoz, és akikkel voltam, ők bevallásuk szerint szoktak otthon vezetgetni. Az oktató pedig hozzájuk mért, és nem úgy kezelt, mint az abszolút kezdőt, hanem kb. lebénázott diplomatikusan.


Ezek után nem tudom, hogy kezdjem újra az egészet, mert az tovább növelte a már meglévő belső gátat.

2017. ápr. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Majd akkor leszel nyugodt,ha levizsgáztál,és vezettél pár száz órát. A rutinnal jön majd. Ameddig a tanuló autóban ülsz,addig meg egyáltalán ne zavartasd magad,azért van ott az a bazi nagy T,hogy a többiek figyeljenek rád,és tolerálják,ha bénázol. Mindenki volt kezdő,szóval ez így működik,másképpen nem lehet megtanulni.
2017. ápr. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!