Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez mi lehet? Félelem az...

~Gold'Y# kérdése:

Ez mi lehet? Félelem az öngyilkosságtól.

Figyelt kérdés

Pár napja már kiírtam egy kérdés ezzel kapcsolatban, amire sok válasz érkezett, köszönöm szépen!

Viszont ma volt egy rettenetes rémálmom, ami rettentő szorongást okozott amikor felkeltem. Eddig minden reggelem jól indult, mondhatni az volt a napom fénypontja. Ezt az álmot nem részletezném, röviden annyi, hogy megismerkedtem egy lánnyal az álmomban, aki pár nappal ez után, vagy megölte magát, vagy valaki megölte (pontosan nem emlékszem rá, viszont az előbbi jobban rémlik.). Ezután az a képkocka jött, hogy a sírja felett állok, (Ami érdekes módon a nappalinkban van...) majd leguggolok, és rátenyerelek a sírjára, aztán elkezdek bőgni. Ezután még dereng pár beszélgetés a lány családjával, de nem tudnék semmire visszaemlékezni. Ez az egész álom még talán azért lehet érdekes a számomra, mert pont aznap mentünk ki a temetőbe, édesanyám sírjához, aki 6 éves koromban hunyt el. Még azt is érdekesnek tartom, hogy édesanyám sírja, és az álombéli sír ugyanolyan fehér márványból volt.. Na mindegy, tudom hogy ez nem az álomfejtős szoba... Ezután keltem fel. Gyomorgörcsöm volt, nem az a megszokott, hanem inkább az a szorongó érzés. Ezután egy 5-10 perccel elmúltak, vagy legalábbis enyhültek. Aztán ma este elkapott egy félelem, ami abból eredt, hogy van egy nagyon édes kistestvérem, akit mindennél jobban szeretek, és attól ijedtem meg, hogy elveszít engem. Engem, aki nagyon fontos az életében... Ez nagyon megrémített. Nem szeretnék öngyilkos lenni, egyáltalán nem, csak attól félek nap mint nap, hogy kattan egyet az agyam, és megteszem, ezáltal cserbenhagyva az egész családomat...


Ezek mik, hogyan enyhíthetném őket?


(Pszichoterápiára járok, holnap lesz a kontroll a pszichiátrián, gyógyszert szedek, szorongásoldót, (Atarax-ot, 25 mg reggel, este.))


2017. ápr. 12. 22:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha felsz tole, valoszinuleg nem fogod megtenni, legalabbis csak igy van erteleme...

Ha pedig mentalisan kezelnek miert nem bekik mondod!?!??

2017. ápr. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Tudom nem ide tartozik , de téged nem üt ki az atarax? Mikor szedtem folyamatosan aludtam , suliba is , hazajottem otthon is , majd este is . kb enni meg furodni keltem fel.
2017. ápr. 13. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Hát, nem annyira mint téged, de az tény, hogy nehezebben kelek fel, és többet pihenek órán, mint azelőtt, hogy elkezdtem volna szedni. Egyébként ez fel van tüntetve a mellékhatásai közt is, mellesleg ez a leggyakrabban előforduló.
2017. ápr. 13. 10:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!