Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Állandóan úgy érzem, hogy...

Állandóan úgy érzem, hogy hülye vagyok. Vajon jogosan?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy én végig kitűnő voltam, a jobb tanulók közé tartoztam. Most már egyetemre járok, és ez sem megy rosszul...


De mostanában, ha mondjuk írok egy jó ZH-t, akkor ahelyett, hogy örülnék, azon gondolkodom, hogy más lehet hogy nem 4 órát készült rá, mint én, hanem csak 1-et és ugyanolyat írt...


Meg a kollégistákat valahogy okosabbnak gondolom, mert otthon ha tanulok, akkor nincs más a szobámban aki zavarna, és így akár hangosan is tudok tanulni. Kollégiumban pedig egy szobában minimum 2-en vannak, és ott nem lehet hangosan tanulni...


Egyébként az előző félévem is jól sikerült, ami a legjobb hogy matekból is egyből átmentem, most meg egy tárgyból 5-ösre állok...


Illetve, ha mondjuk fel van adva, mondjuk 20 oldal, akkor a következő a helyzet... ha előre tudom, hogy csak zárt kérdések lesznek (igaz/hamis, feleletválasztás, fogalomfelismerés stb.) akkor nekem annyi elég, hogy egyszer elolvassam, és akkor ki tudom logikázni...


De ha mondjuk lesz benne esszé, akkor azt sokszor kell ismételgetem, hogy majd tudjak írni egy összefüggő szöveget. Ha pedig nem fogalomfelismerés van, hanem nekem kell leírnom, akkor is csomószor ismételgetnem kell, de ha csak fel kell ismerni, az akár 1 elolvasással is megy...


Más hogy van ezzel? :)



2017. ápr. 12. 22:29
 1/4 anonim ***** válasza:

en nem gondolkoztam ezen soha, h nekem mennyi ido kell a tanulashoz, vagy masnak mennyi kell. nem tokmind1? :) lenyeg h tudd.

csak feleslegesen jaratod magad ilyenen.

2017. ápr. 12. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem vagy hülye,csak már betege vagy a tanulásnak/okosságnak.
2017. ápr. 13. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Velem ugyanez van, csak én gimis vagyok...

Próbálj meg arra gondolni, hogy ember vagy, nem lehetsz tökéletes és akit jobbnak gondolsz magadnál, lehet, hogy másban te sokkal jobban teljesítesz. Meg hogy ez végeláthatatlan, mindenkinél van jobb, úgyhogy felesleges ezen rágódnod...

A lényeg, hogy a saját céljaidat elérd, ezek közül pedig próbáld meg kizárni mások legyőzését!

2017. ápr. 13. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat! :)
2017. ápr. 14. 22:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!