Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szociális fóbiára milyen...

Szociális fóbiára milyen gyógyszert ismertek?

Figyelt kérdés

Tudom hogy nem ez a megoldás és a probléma gyökerét kéne megszüntetni, amit már intézek is egy pszichológusnál, de addig is szeretnék valahogy normálisabb lenni egy kicsit.

Milyen (lehetőleg természetes, de ha nem az az sem baj) gyógyszert ismertek ami szociális fóbia ellen a legjobb lenne? Egy ismerősöm a Valerina Relax ot és zoloft -ot mondta. Ezektől valami jobb? Xanaxot nem akarok. Valerináról mik a tapasztalatotok?



2017. ápr. 14. 14:16
 1/9 anonim ***** válasza:

Drog (kábítószer vagy gyári "gyógyszer") nem segít. A felsoroltak közül orvosi macskagyökér(Valeriana) a nem káros, de a problémádat nem fogja megoldani. Kipróbáltam. Csoport,beszélgetés,pszichológus nem segít.

Itt írogattunk erről páran: https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__mentalis-egeszseg__..

2017. ápr. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De akkor mi az ami segíthetne? Elolvasom
2017. ápr. 14. 14:34
 3/9 A kérdező kommentje:
Nekem már ha 1 hajszálnyival is segítene valami, az is jó lenne. A többit próbálom leküzdeni több-kevesebb sikerrel. A Valerinát sok helyen olvastam hogy jó. Ezek szerint nem?
2017. ápr. 14. 14:38
 4/9 anonim ***** válasza:

Valeriana tünetileg enyhít valamennyit... nem old meg, nem a gyökerénél ragadja meg.

Már linkeltem, de hátha nem olvastad...: [link]

A kérdés az, hogy más lelki nyavalyád van-e hozzá ? Ha pl. pánikbetegség-féleséggé fajult, az egy másik probléma.

2017. ápr. 14. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A valeriana (macskagyökér) jó csak nagyon de nagyon drága!

Sok kell belőle, egy doboz pl 1000 forint ami épphogy kitart pár napig.

Amíg pl. a Rivotril támogatással 65 forint nekem.


Amíg nem mentem el pszichiátriára addig párszor dobtam be fél marék macskagyökért ha olyan helyre kellett menni.

Sosem felejtem el amikor mentem vérvételre :))))

Odafele is paráztam kocsiban, ott is paráztam persze, hazafele is paráztam aztán egyszer csak "beütött" a macskagyökér de nagyon keményen, hazáig vigyorogva vezettem :D

de amikor ilyen 1 szemet vettem be akkor semmit nem ért.

Van pl. jutavit macskagyökér, abból is 3×3 szemet ír.

Akinek érzékeny a gyomra annak megfájdul tőle.


Pszichiáterrel lehet jobban járnál.

Az SSRI gyógyszerek elég jók, kell pár hónap mire kialakul a hatása de szépen elmúlik tőle a szociális fóbia.

Én pár hónapja nem mertem tömegbe menni (20-30 ember)

ha bementem már vert a szívem 120-al meg szakadt rólam a víz...

most már elvagyok :) kényelmetlenül érzem még magam de majd hozzászokok és akkor teljesen elmúlik.

2017. ápr. 14. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Sertralin plusz ha néha szükséges benzok, nekem a Xanax vált be, de csak nagy vész esetén használom, így nem szokik hozzá a szervezetem. Pszichiáter tud segíteni a szoc fóbián, más nem nagyon.
2017. ápr. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget. Mindenképp elmegyek nem soká kezeltetni szakemberhez. Nekem ezen kivűl semmi más bajom nincs. Szerencsére ez sem mindíg jön elő.
2017. ápr. 15. 14:17
 8/9 Mittudomain ***** válasza:

Szüntesd meg az okot, annál jobb nincs.


Kis családfa kutatás.. Volt-e példa a családban:

Anya elfogadásának a nehézsége?

Féltékenység fiú vagy lánytestvérre?

Csecsemő megölésének a titkos vágyára?

Vágy valakinek a megsemmisítésére?

2017. ápr. 18. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Zoloft jó ötlet, jót mondott az ismerősöd.

K.B. egy havi szedés után jelentősen csökkenti a félelmet,szorongást úgy,hogy nem tompít,mint a nyugtatók.

Én is azt szedem,depresszióra,az összes ilyen gyógyszer közül az vált be messze a legjobban.

Valeriana az nem változtat sokat,nem elég erős.

Elalvást segíti az esetleg,enyhe nyugtató,feszültségoldó.

2017. ápr. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!