Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a poén abban, hogy a szülő...

Mi a poén abban, hogy a szülő a felnőtt gyerekét érzelmileg zsarolja?

Figyelt kérdés
Depressziós vagyok. Elvesztettem az állásomat, a barátom szakított velem, most már lakásgondjaim is vannak. Próbálok ebből az állapotból kikerülni, de úgy érzem, egyre mélyebbre csúszok. Családi, baráti segítség nincs. Egyetlen rokonom van, apu, aki szintén depressziós. Nem élünk együtt. Nem tudnék vele élni, mert gyakorlatilag egy szemétdombon lakik. Gyűjtögető. A durvább esetek közé tartozik. Nem dolgozik, egész nap a gépe előtt ül és vagy ilyen: [link] cikkeket küldözget vagy magát magasztalja az egekig, közben engem okol azért ahol és ahogy él. Egy darabig jártam pszichológushoz, de nem érzem, hogy segített volna. Apu meg nem hajlandó eljárni semmilyen kezelésre. Van még valaki, aki hasonló cipőben jár? Ossza meg velem kérem a történetét!

#gyerek #apa #magány #probléma #egyedüllét #depresszió #családi probléma #patológia #tönkretesz az apám #patológikus gyűjtögető
2017. ápr. 16. 17:33
 1/3 anonim ***** válasza:

Az, hogy ki hogyan él, ha egy felnőttről beszélünk, az kizárólag az ő hibája. Az meg, hogy egy szülő a gyerekét okolja helyzetéért, az szerintem teljesen "nemnormális", kivéve, ha a gyerek a szülői szeretetet kihasználva elveszi annak pénzét/értékeit. Én sajnos ismerek ilyet is, ott a gyerek nagyon durván viselkedett az anyukájával (már meghalt szegény, de szerintem jobb is neki már így).

Bármilyen más esetben, ha okolni hagyod magad, az már a te hibád. Én úgy érzem, hogy vannak azok a pillanatok, amikben el kell tudni engedni a "családot". És ha úgy van, ahogy leírod, hogy semmi oka rá, akkor neked is itt az ideje.

Birkózz meg egyedül a gondjaiddal, és ne vedd a válladra másét se. Az üzeneteit meg le tudod tiltani. Aztán egy idő után talán ő is rájön, hogy valamit elcseszett, és megváltozik... De ha hagyod magad sosem fog...

2017. ápr. 18. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 brokengirl válasza:
ha depresdzios vagy.. akkor a kutya nagyon dokat segit rajtad.. hidd el o mindig ottmarafna veled ed meghallgatna de ha nincs idod a kutyara akkor akar egy papagajt az is jo tarsasag..
2017. ápr. 18. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Igen, a kutya tényleg jó társaság.
2017. ápr. 19. 16:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!