Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi bajom van, ha már jól...

Mi bajom van, ha már jól vagyok, de mégsem?

Figyelt kérdés

Fiú vagyok, 17 éves.


Mindig azt hittem, hogy annyi a bajom, hogy túl sokat unatkoztam/voltam egyedül, emiatt szociális fóbiám lett és kitaláltam magamnak nemlétező problémákat.

Teljes kilátástalanság volt a jövőm, motiválatlanság, kábítószerek, vagdosás, öngyilkossági tervek.. stb.


Néhány hete egyik haverom meglátta a vágásokat a karomon (nagyon ciki volt) és elgondolkodtam, hogy mi is a bajom, miért is csinálom ezeket!? Rájöttem, hogy semmi értelme.


Elhatároztam, hogy változtatok.

Abbahagytam a vagdosást, a szerezést (mondjuk ezt már korábban), az önsajnáltatást, elkezdtem edzeni, megpróbálok hízni és akármennyire is nehéz, megpróbálok apránként a szociális fóbiám ellen tenni (már merek az iskolában enni pl), elkezdtem beszélgetni egy aranyos lánnyal, akivel néhány nap múlva randizni is fogok. A továbbtanulásomat is tervezgetem, elkezdtem mostanában melózgatni hétvégente.. stb


Szóval mondhatni tök jó minden, de mégis amint eltűnt a kezdeti lelkesedés, visszaestem ugyanabba az állapotba, amiben voltam.

Nem kezdtem újból vagdosni magam például, de ismét összefut a nyál a számban, ha rágondolok és nagyon vágyom rá, ugyanígy a többi hülyeséggel. Megint ideges vagyok és ok nélkül el vagyok keseredve (értsd ezalatt az öngyilkosság tervezgetését) sírás szélén vagyok minden este, pedig most tényleg minden jól alakul, és mégsem vagyok képes kitartani. Fogalmam sincsen miért és ez csak még jobban frusztrál, szinte pánikrohamom lesz, ha elkezdek azon idegeskedni, hogy mi a bajom, ha minden rendben van.


2017. ápr. 16. 19:42
 1/2 anonim ***** válasza:

Függő voltál/vagy(?) én pl vagdosást illetően függő voltam mert csábítást éreztem hónpok elteltével, hogy csináljam és csináltam. A lényege az, hogy ne csináldd. Ha megállod akkor büszke lehetsz magadra és az hátha ad egy kis löketet. Ha ez számít én (nr#1idegen^^) büszke vagyok rád. Nem sok ember képes magától így felállni ilyen mélyről.

Hiába méssz el pszihológushoz, te is tudod, hogy a problémáid elmúltak. Írhat fel neked gyógyszert amit vagy szedsz vagy nem, vagy betompulsz, vagy nem de a lényeg rajtad fog állni.

2017. ápr. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én pedig javaslom, hogy igenis menj el pszichológushoz, vagy inkább pszichiáterhez. Abbahagytad a vagdosást és a szerezést, amiért dicséretet érdemelsz, de az alap problémád - bármi is legyen az - nem múlt el. Ez sajnos túl nagy falat lesz ahhoz, hogy egyedül megoldd.

Én a szociális fóbiát nagy nehezen leküzdöttem egyedül, de kb. 7 évembe telt! Valószínűleg sokkal hamarabb és könnyebben túljutottam volna rajta, ha kérek segítséget. Most más problémák miatt járok orvoshoz és gyógyszert is szedek, és teljesen jól vagyok! Rajtad is segíteni fog!

2017. ápr. 16. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!