Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Végleges gyógyulás pedofíliábó...

Végleges gyógyulás pedofíliából lehetséges?

Figyelt kérdés
Részt veszek valamiféle terápián, de ez nem elég, mert nem érzem elég jól magam. Létezik ember, aki meggyógyult? Valahogy célzottan kellene ettől a fétis jellegű vágytól megszabadulnom.

2017. ápr. 19. 14:59
 1/9 anonim ***** válasza:
9%
Nem gyógyítható, kordában tartható. Kémiai kasztrálással.
2017. ápr. 19. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Mivel ez nem egy "klasszikus" betegség, ezért a gyógyulás is nehezen értelmezhető.

Úgy értve: nincs egy adott biológiai/biokémiai folyamat, amire kimondható, hogy na tessék, ez okozza a pedofíliát. (Pár ritka esetet kivéve.) Ennél fogva a gyógyítása is nehézségekbe ütközik a hagyományos eszközökkel.

A parafíliák inkább egyfajta abnormális vonzalomnak tűnnek, nem is igazán betegségnek. (És most ne keverjük össze a pedofilokat az erőszakos szexuális bűnözőkkel. A közbeszédben a pedofilokat egyöntetűen bomlott elméjű, erőszakos bűnözőknek állítják be, holott csak nagyon kis részük az. Csak a normális életet élő pedofilok ugyebár nem tűnnek ki a többi ember közül.)

Ami azt illeti, majdnem mindenkinek vannak olyan vágyai, amiket nem szabad megvalósítani. Nem csak a pedofiloknak. A cél az, hogy megtanuljunk kordában tartani a vágyat, más mederbe terelni a szexuális energiát, és úgy teljes életet élni. Ebben egy megfelelő pszichológus tudna segíteni. Megszabadulni a vágytól valószínűleg teljesen soha nem fogsz tudni, de kellő önuralommal, és az energiák más irányú kiélésével

az minimálisra csökkenthető.

2017. ápr. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Éppen ez a célom...vagyis az elérhető maximum. Sohasem hallok gyógyult pedofilokról, vagy akiknek sikerült helyes mederbe terelni az életüket.
2017. ápr. 19. 15:26
 4/9 anonim ***** válasza:
Végleges gyógyulás sajnos nem érhető el! Szinten tartani lehet egy ideig kellő akaraterővel.
2017. ápr. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
55%
Biztos, hogy pedofil vagy? Létezik pedofil gondolatokkal járó kényszeres-rögeszmés zavar (ocd) is. Ezt kb. úgy kell elképzelni, hogy beképzeled magadnak, hogy pedofil vagy, de valójában a lelked mélyén tudod, hogy nem. Bonyolult ez, és rengeteg szorongást okoz. Annyiban jobb, ha ocd-d van, hogy az megszüntethető. A valódi pedofíliánál sajnos nem tudom.
2017. ápr. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem,nem. Biztos.
2017. ápr. 19. 16:23
 7/9 anonim válasza:
22%

Ha hiszel benne, hogy elmúlhat, akkor elmúlhat. Én ebben a mérhetetlenül sok gyűlöletben, ami körbevesz, már elvesztettem a hitemet. Nincs ember, vagy szervezet, aki megvédene minket, nyíltan, nyilvánosan. Egy-két érettebb gondolkodású ember. De nem az ő bajuk, így nem is foglalkoznak vele, nem éri meg "bemocskolni magukat". Tehát mindenki kasztrálni akar, kivégezni, életre lecsukni, megkínozni, meg*sztni lóval, bedobni oroszlánok közé, stb stb... Szóval én részben megértem azokat is, akik aljas dolgokat követnek el, bár az is csak egy rétege, aki emiatt lesz szörnyeteggé.

Egyébként biztos vagyok benne, hogy létezik ember, aki már gyógyult meg. Biztos vagyok benne, hogy lett már homokosból hetero, és biztos vagyok benne, hogy pedofilok közt is volt, aki elvesztette a gyerekek iránt érzett bármilyen vágyait. Amire jársz, az legfeljebb segíthet. A kulcs benned van, bármit is akarsz belül változni, ők csak segíthetnek megtalálni (vagy akár miattuk tévedhetsz el, hisz ők nem élik át azt, amit te, kb. fogalmuk sincs róla).

2017. ápr. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Sajnos a közvélemény totálisan tájékozatlan a kérdésben. A pedofília sokkal elterjedtebb, mint bárki gondolná, ráadásul sokkal több dolgot ért rajta a "buta nép", mint amit valójában a szó jelent.

Én állítom, hogy a "pedofil" -és itt az időzőjel a közvélekedés szerinti értelmezésre vonatkozik - vonzalmak nélkül nem léteznének nagyon értékes szellemi műhelyek, nagyon magas szintű oktatási formák.

Szóval a legjobb lenne, ha a pedofil szó valami mást jelentene, és az agresszív, alacsony intelligenciájú, gátlástalan, 0-12(-3,-4) éves gyermekeket erőszakoló felnőttek valami más elnevezést kapnának.

2018. jan. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Cila-Bila ***** válasza:
Mit gondolok rólatok nem írom le, abból nehéz kigyógyulni.Kerüld a gyermekek társaságát.
2018. febr. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!