Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez kapunyitási pánik lenne?...

Ez kapunyitási pánik lenne? Hogy gyógyuljak ki belőle?

Figyelt kérdés

Már éjjelente nem tudok aludni.Egyfolytában gondolkodok,stresszelek,szorongok.Úgy érzem,egy örök vesztes vagyok,aki elcseszte az életét.Csak egy haszontalan teher vagyok,a szüleimre,akik eltartanak.19 éves vagyok,jelenleg egy OKJ-n tanulok,de nincs semmi értelme az egésznek.Elhelyezkedni nem fogok tudni vele és alig csinálunk valamit egész nap.Bejárni sincs értelme.Olyan érzésem van,mind ha iskolába sem járnék.Jobb lett volna valami jobb suliba menni,de úgy érzem,hogy 2 évem elment a semmire.Ha jelentkeznék fősulira,25 lennék,mire végzek.Addigra meg már rég dolgoznom kéne.Sehogy sem jó.Nem akarok teher lenni.Félek a jövőtől.Mi lesz,ha nem lesz munkám,nem lesz tartós kapcsolatom?Mi lesz,ha nem tudom magam fenntartani?Ez nem szocializmus,hogy mehetek a TSZ-be vígan dolgozni.Ez kőkemény kapitalizmus,ahol eltaposnak ha nem tudsz semmit sem felmutatni.A végén egy megkeseredett,csóró,egyedül élő ember leszek,akinek legjobb társasága egy macska lesz

Kb leírtam,hogy miket érzek.Ez kapunyitási pánik?



2017. ápr. 20. 23:46
 1/2 anonim ***** válasza:
54%
A félelmed nem alaptalan. Az a lényeg, hogy hiányszakmát tanulj, amelyik telített, az nem garancia semmire, kuka.
2017. ápr. 20. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

még mindig így érzed? jelentkezz az egyetemre. Augusztusban van a pótjelentkezés. Vannak 3 éves alapszakok is, amelyek nem büfészakok és kapsz diplomát. Legkésőbb 23 éves korodra elvégzed, és mehetsz dolgozni.

Egyetem alatt is lehet munkát vállalni, az egyetem végén, amikor pedig már alig van órád, főállásba is elmehetsz dolgozni.


Ezzel megtapasztalod hogy milyen is a munka világa, de ugyanúgy "burokban" lennél az egyetem miatt. Ezt úgy értem, hogy ha mégsem jön be a munka, akkor nem kell félned attól hogy nem lesz mit enned/hol laknod mert a szüleid eltartanak amíg tanulsz, a TB-t is fizeti az egyetem. Ha jól tanulsz kaphatsz ösztöndíjat is (havi 15-20 ezer forint).


Én ezt tenném a helyedben.

2017. máj. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!