Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi bajom lehet, depressziós...

Mi bajom lehet, depressziós lennék, mit tudnék ellene tenni?

Figyelt kérdés

24 éves nő vagyok. Egészen kiskorom óta zárkózott, ideges típus vagyok, gyakori kézremegéssel.

Soha nem cigiztem, nem ittam, nem drogoztam.

Az utóbbi pár hétben nagyon rosszul érzem magam, szorongok, idegeskedem, de annyira, hogy étvágyam sincs az étel alig akar lemenni, betegnek gyengének érzem magam, feküdni jobb, a szokásos tevékenységekhez sincs kedvem. Külsőmet is elhanyagolom mostanában. Hólyaghurutom volt nem régen, amiből antibiotikummal kigyógyultam de én még folyamatosan aggódok, hogy mi van, ha nincsen minden rendben, félek a betegségektől sajnos egyből rosszra gondolok. Pedig orvos szerint már minden rendben van. Még is figyelem a tüneteket, lehet már beképzelem magamnak.

Alig várom az éjszakákat, sokkal jobb érzés aludni, mint élni. A haláltól viszont félek.

Fél éve nem dolgozom, így ez is megvisel, egész nap itthon vagyok egyedül, párom este ér haza, de szinte egyből alszik is. Rossz egyedül lenni. :(

December óta párommal babával próbálkozunk, eddig sikertelenül. Ez miatt nem érzem magam rosszul, jó lenne, ha sikerülne, de nem mindenáron, szóval ez miatt különösen nem idegeskedem, mert majd sikerül.

Szüleim nagyon régóta nyugtatókat szednek, anyukám depresszióval is küszködött. Nem szeretnék semmiféle bogyókat szedni, amikre rálehet szokni.


2017. ápr. 21. 13:17
 1/2 anonim válasza:

Amiket leírtál, azok depresszióra utalnak. Különösen az, ha már a halál gondolata is átsuhant az elméden.

Keress fel egy pszichiátert szerintem. Tudnak segíteni.

A depresszió sok esetben annak az eredménye, hogy "összejönnek a rossz dolgok", ilyenkor a gyógyszerek segítenek, hogy elég erős legyél kimászni a gödörből. Ha ilyen helyzetben vagy biztosan nem fogsz rászokni gyógyszerekre, emiatt ne félj. Viszont ha nem kapsz időben segítséget, rosszabbá válhat a helyzet, igazi pokol tud lenni az ilyesmi.

2017. ápr. 23. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Depressziós vagy, keressél fel egy psziologust (létezik ingyenes).

Ne várd meg míg kigyógyulsz, mert ebből magadtól nem jössz ki. Ide szakember kell, aki felállítsa a diagnozist.

2017. ápr. 26. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!