Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichiátriai probléma? Autizmus?

Pszichiátriai probléma? Autizmus?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm aki pszichiàter azt mondta h valami pszichiàtriai betegsére utalò jeleim vannak.

Pl hogy mindig ugyan azokat az ételeket eszem,ugyan az a tusfürdőm,a parfümöm kb 10 éve. Sorozatokat kb 5-6x szeretek megnézni,szeretem a rendet és feszült vagyok egy olyan helyen ahol kàosz van...


Ez szerintetek is így van?

Ki kellene vizsgàltatnom?


26-N


2017. ápr. 21. 18:38
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
37%
Biztos, hogy pszichiáter? Csak mert az ismerősök ennyiből való "diagnosztizálása" inkàbb egy lelkes elsőéves "bevezetés a pszichológiába"-hallgatóra utal.
2017. ápr. 21. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Bárki is ez az ismerős, első, a leírt tünetek utalhatnak autizmusra.
2017. ápr. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

#2 Igen, ahogy 10 másik mentális betegségre is utalhatnak, egy szakember pedig - többek közt - ezért sem diagnosztizál a "levegőbe"...

Kérdező, ha úgy érzed, segítene/megnyugtatna, vagy csak kívàncsi vagy rá, nyugodtan menj el kivizsgáltatni! Baj nem lehet belőle. :)

2017. ápr. 21. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
0%
Vinnék káoszt az életedbe és hozzászoknál
2017. ápr. 21. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
"Egy ismerősöm aki pszichiàter" - tehát pszichiáter. Nem kell akkor mást feltételezni. Lehet, hogy más betegségre is utalhatnak, de ugyanúgy autizmusra is. Talán egy szakember el tudja dönteni, nem?
2017. ápr. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Hogy hova menjek ezzel a problémàval?

Hàziorvos? S mit mondjak neki?

Én semmit nem vettem észre magamon max annyit h ragaszkodok régi dolgokhoz és h az új dolgokra nehezen megy az àtàllàs.( munkahely,emberek stb..)

Köszi a vàlaszokat

2017. ápr. 21. 20:42
 7/17 anonim ***** válasza:
Az jellegzetes. Autizmus alapítvány. Máshol nehezen fognak vizsgálni, diagnosztizálni, nem vagy kiskorú. Háziorvosnak semmi köze hozzá, nem is ért hozzá.
2017. ápr. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

A hàziorvost úgy értettem h ő küld tovàbb.

Mik az autizmus tünetei(még)?

2017. ápr. 21. 21:22
 9/17 anonim ***** válasza:
0%
Hát, ez önmagában egyáltalán nem utal autizmusra... Inkább kényszeresség (OCD). Egy csomó autista nem kényszeres, nem rendmániás, az OCD-sek viszont annál inkább.
2017. ápr. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
S mi az az OCD?
2017. ápr. 21. 22:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!