Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A Valeriana segíthet az...

A Valeriana segíthet az elvonási tünetek enyhítésében? Főként az alvásban, hogy kipihentebb legyek?

Figyelt kérdés

A lényeg a következő:

Elhatároztam, hogy felhagyok a koffeinfogyasztással (kávé), és az internetezés mennyiségét is normálisra csökkentem.


A tünetek leginkább este/éjszaka zavarnak: konkrétan nem tudok aludni, kattog az agyam. Közben pedig fáradt vagyok, mégsem megy az alvás.


Napközben lefoglalom magam, hogy addig se a neten lógjak, illetve a kávé csökkentése miatti egyéb tünet sem akadályoz, még ha zavaróak is.


De az elalvás az, amikor igazán érzem a tüneteket. Illetve éppen az említett függőségek miatt alapból sokkal kevesebbet is és felületesen alszom.


Tegnap vettem be 2 szem Valerianat, azzal könnyebben elaludtam, és az éjszakát is végigaludtam. Ma sokkal kipihentebbnek éreztem magam, jobban oda tudtam figyelni a teendőimre is.


Ha kezdetben szedem a Valerianat úgy, hogy csak elalvás előtt 2 szemet a leszokási fázis első hetében, akkor az segíthet így? Azért sem akarom gyakrabban és hosszabb ideig szedni a Vlerianat, nehogy utána arra (is) rászokjak!



2017. ápr. 21. 20:24
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát, pedig így a Valerianára fogsz rászokni.

Én olyan 15 év kávéval hagytam fel, őszintén kb. egy hétig éreztem rosszul magam. Elfoglaltságod meg nincs, hogy a neten lógj? Nem kell tanulni, dolgozni?

Keress fel egy addiktológust a tutiért.

2017. ápr. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szia! Ne szedj valerianat, nekem pszichiáter mondta, hogy nagyon nem jó, másnap is hat még, és akkor meg kábább leszel. Én is elkövettem azt a hibát, hogy vizsgaidőszakban hármassával vettem be este,hogy tudjak aludni, aztán persze másnap ihattam literszámra a kávét, mert kábább voltam, mint ami amúgy lettem volna.. Szedj rózsagyökér, vagy ginzeng kapszulát!
2017. ápr. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ez hülyeség.megértem ha a xanaxra irnád ezt

..nekem nem hat a valeriana..sőt a pia se...sör vagy bor vagy vodka...megse tudok aludni

34 n

2021. dec. 22. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!