Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudnék változni? (Hosszú)

Hogyan tudnék változni? (Hosszú)

Figyelt kérdés

Én egy 16 éves fiú vagyok aki egy kis faluban él a szüleivel (tervbe van véve, hogy kiköltözünk Németországba majd).Napjaimat számítógépezéssel és animézéssel töltöm, de szeretek rajzolni és sütni-főzni is. Az egész általános suliba kezdődött, itt még jó tanuló voltam (4-es), de nagyon ki voltam közösítve és sokat piszkáltak,lökdöstek az osztálytársak (Ez 6. osztály végén kezdődött, akkor szált rám először pár osztálytársam) . Erre még az érettségi is rásegített mert nem arra abba osztályba vettek fel amibe a haverjaimat (a suli ugyan az).Ebben az időszakban nagyon ideges voltam, alig lehetett hozzám szólni, sokat idegeskedtem és sírtam, sokat képzelődtem, rémálmaim is voltak, illetve rászoktam a vagdosásra.


A középsuliban is hasonló volt, az első 2 héten hozzá se mertem szólni senkihez! Itt is ugyanúgy piszkáltak és egy másik osztályból pár "rocker" gyerek is rámszált, hála a "jó" osztálytársaimnak + a jegyeim is nagyon sokat romlottam, sok tantárgyból félévkor intő, meg aztán is néha 2,néha 1.


így 1 hónapja (lassan 2), úgy döntöttünk a szüleimmel, hogy kiíratkozok és újra kezdem középiskola 1. osztályt egy másik suliban -.-.Illetve a suliban volt egy lány akivel nagyon jóban voltam, nagyon tetszett, de azt is egy kisebb szerelmi csalódás követte és mivel eddigi életemben ez volt az egyetlen olyan lány akinek egyáltalán a közelébe mertem menni (nagyon félénk vagyok, főleg lányok közelében), perszer rokonokat kivéve (pl: unokahúgom) ilyen szempontból is szerencsétlennek érzem magam.


Az utóbbi időben megint nagyon rászoktam a vágdosásra, nagyon sokat stresszelek és nagyon furcsa álmaim vannak. Egyszer pl: olyat álmodtam, hogy magammal állok szemben piros szemekkel és leszúrtam magam + még miután felkeltem is ezt láttam a tükörben. Ha meg nem rémálmom van akkor olyat álmodok, hogy van egy húgom akivel a depressziómról beszélgetek.


Ami a szüleimet illeti nem igazán zavarja őket a dolog, pedig beszéltem már velük, meg eléggé látszik rajtam. A depresszióra annyit mondanak az egy betegség és kész, ami meg a kiíratkozást illeti, anyám még viccelődikis vele néha, esetleg ha nagyon ideges vagyok elintézi egy "szeretlek"-kel, meg, hogy majd nyáron matekozok vele meg a bátyámmal akiről csak annyit, hogy 3 egyetemet végez egyszerre vagyis nagyon okos (amúgy azért fogunk matekozni mert abból vagyok a legrosszabb).


Ti mit gondoltok erről? Ti voltatok hasonló helyzetben, kezdtek tanácstalan lenni, ez már lassan 4 éve tart...



2017. ápr. 22. 15:14
1 2
 1/11 anonim válasza:
Értelek téged 8.os vagyok első félévben mármint 7.ben ugyanez volt aztán rájöttem hogy ezek csak a veresbol értenek és eléggé kövér voltam depressziós magamba fordultam , aztán elkezdtem kondiba járni pár fogást megtanultam(karate) és azóta egyre több haverom van ja és a verekedésről annyit nem én támadtam hanem ők először csak önvédelemből használd ha tudsz egyáltalán és meg egy jó tanács azt az embert próbáld rá venni hogy megtámadjon aki tuttod szerint és az osztály szerint a legerősebb , de ne karomkodassal , mert akkor te leszel a bűnös intelligensen kel felhúzni az ijen barmok rögtön neked ugranak mert azt hiszik bármit megtehetnek hagyd hogy az első ütést ő víg,e be akkor van mire hivatkoznod aztán jöhet a KO! Ja ha lány vagy inkább nem szóltam semmit
2017. ápr. 22. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Így látatlanba nehéz mit mondani, a kamasz kor nehéz tud lenni... Esetleg iskolapszichomókus...? Ha megbízhatónak látszik. Talán.


De azért vannak "meredek" dolgaid, egy kicsit skizoid jellegű, amiről írsz, egy szakember lehet, hogy fontos volna számodra, de csak akkor nyílj meg neki, ha szimpatikusnak találod, és szerintem, sose add ki senkinek a legbizalmasabb titkaidat.

2017. ápr. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 MetalWolfie válasza:
77%
Nos.. Kedves Kérdező. Rengeteg hasonlóság van köztünk. Például én is animézek vagy én se vagyok az osztály nagy kedvence. Viszont a konfliktusokat próbálom elkerülni, de ha mégis belémkötnek akkor megpróbálok a sarkamra állni. A múltkor a részeg osztálytársam meg akart verni de valahogy megállítottam (xD).. (Persze én józan voltam) utána viszont bocsánatot kért. De ha téged zaklatnak vagy durván piszkálnak akkor szólj egy felnőttnek (például az osztályfőnöködnek vagy olyan felnőttel aki megért téged és talán tud valamiben segíteni) de ha így is folytatják akkor egyszerűen jelentsd fel őt/őket. Nehogy már tönkretegyék a mindennapjaidat. És ha a csajokkal problémáid vannak az sem szégyen..😉 ebben a tanévben csak 3x tettek friendzone-ba. És lecsüggedtem? Igen, de ilyenkor leültem megnézni egy viccesebb animét (pl Gabriel Dropout) és élem életem. (mellesleg megsúgom neked hogy totál elhízott 16 éves vagyok és lehet cukorbeteg). De ha te is élni szeretnéd az életed akkor csinálj olyan dolgokat amiket szeretsz. Mivel kocka vagy ezért keress olyan játékokat amivel szívesen játszol. Vagy keress animés vagy lány barátokat. Néha az animések vagy a lányok sokkal megértőbbek mint mások vagy a Fiúk. De az animés fiúkkal nincs probléma..😂😂 és a lányokkal csak légy barát. Nem kel semmi komolyabbra gondolni. Gondolj rájuk mint haver. Nekem is van egy pár lány barátom, de mint említettem 3x friendzone-oltak. És a legfontosabb.. Békülj ki magaddal. Sokkal jobban fogod magad érezni ha elfogadod magad. Oké.. Lehet lúzer vagy, és?! Pont ez a szép a világban.. Te meg én lúzerek vagyunk. De ez tesz minket erőssé! És ha azt gondolod hogy megint rosszra fordulnak a dolgok járjon a fejedben ez a szöveg: "Éldd az életed mert elég erős vagy ahhoz hogy éldd!" Ez a kis szöveg engem is rengetegszer segített már át.😉 Kitartás! Egyszer minden jobbra fordul, méghozzá akkor mikor a legkevésbé számítassz rá.😊 és tényleg éldd az életed! Ne hagyj cserben. 😉
2017. ápr. 23. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Hidd el nekem, a középiskola sokaknak kész pokol, szóval nem vagy egyedül a problémával, a tinik nagyon gonoszak tudnak lenni egymással, főleg bizonyos közösségekben.


Talán ha újra kezded az iskolát elsősként, máshol az segíteni fog, ha van egy kis szerencséd, olyan iskolába mész, ahol nem fognak piszkálni. De fontos, hogy növessz egy kis "arcot". Ne lássák rajtad, hogy mennyire szarul esik, ahogy viselkednek veled, mert az olyan mintha csontot dobnának egy rakás kutya elé. Fiúknét máshogy kell kiállnod magadért, mint egy lány esetében, mivel gondolom nálad a piszkálás esetlegesen fizikai dolgot is jelenthet, de próbálj meg egy kicsit magabiztosabb lenni és ne hagyd hogy eltiporjanak.


Egyébként ne félj annyira a lányoktól. Biztos vannak olyan lányok is akik megközelíthetőbbnek tűnnek, mint mások. Érdemes lenne velük megpróbálnod jó kapcsolatot kialakítani, hátha így az önbizalmadat is megdobná kicsit.

Az hogy vagdosod magad viszont nem egészséges dolog. Érdemes lenne pszichológushoz fordulnod. Bár sajnos én ennek csak a fizetős módját ismerem, nem tudom hogy háziorvos adhat e beutalót ingyen pszichológushoz (nem pszichiáterhez) A neten is találsz lelki segély szolgálatokat, akiket ingyen lehet hívni, talán segíthet ha megpróbálkozol egyel.


Ne hagyd magad, még előtted áll az élet, a középiskola után minden csak jobb lehet. :)

2017. ápr. 23. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
Megmondtam heti 3-szor kondi kétszer futás napi 2szeri kaja max 3 szori ha nem bírod 1. 3 hét mint a pokol tapasztalatból beszélek aztán a.szervezet alkalmazkodik és oszzeszukul a gyomrod ha ezt megszokod egy fél év és a csajok tapadnak rád nálam bevált vagyok 90 kiló de tiszta izom járj kondiba mellre meg triszepszre gyurjal, elsején hinned a kinézet mennyit számít , ha kövér az ember lasubb nincs semmihez kedve, és ez kívül az arcodra,hisz a mai segfejek a gyenge két támadják, ahogy látják milyen erős vagy pár idióta rögtön melléd áll, ne akarj lúzer lenni ,így nem lehet élni te is ugyanolyan ember vagy mint bárki más,ha jobb a kapcsolatod az emberekkel a lelked is jobban megnyugszik ,boldogabb leszel, és az érzelmeit nem állnak a tanulási útjába,lehet h egyibeszed amit írok de ez így van aki azt mondja hogy ez hülyeség az meg nem tapasztalta meg nekik is ajánlom, senkit nem akarok megbántani ,ez csak tapasztalat ,én is lúzer voltam ,most meg már vannak haverok akikkel el vagyok ,tehát ugyan olyan vagyok mint te csak a különbség az hogy fiatalabb vagyok és tovább tudtam lepni
2017. ápr. 23. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Teljesen belehülyülsz az iskolába, keress egy hobbit, egyesületet, csapatsportot,bármit ahol a sulin kìvül is találkozol korodbeliekkel...

A sulivilyen,a gyerekek klikkesednek és mindig van egy kiközösìtett... de ha sportolsz pl valamit amit szeretsz,lehetőleg ne olyan csapatsportot válassz,aminek nagy tétjei vannak,mert ha miattad nem nyertek egy meccset pl,akkor megin te leszel a szar...

Én pl barantázom,abszolút vegyes korosztályok együtt,jó kikapcsolódás, szórakozás, rengeteg haverom van onnan, segít elfelejteni,hogy a suli nem minden... oda csak tanulni járok,az embereket meg pont leszarom... kommunikálok amennyit kell és túlélem.

2017. jún. 8. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ja és a barantásokkal sokszor pl nyáron van lehetőség városi vásárokra,rendezvényekre menni,mi pl egész augusztusban királyi napokon,székesfehérváron vagyunk, főleg gyerekeknek de azért felnőttek is érdeklődőek,mutatjuk meg a régi magyar fegyvereket,bemutatókat tartunk a harcról,mindeközben r3gi egyenruhákban,népi viseletben vagyunk... csajokat meg le se lehet vakarni... komolyan néha zavar,hogy nem lehet tőlük nyugtunk..
2017. jún. 8. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Együttérzek. Nekem is pokoliak voltak a gimis évek. Úgy éreztem szinte hogy senki nem áll mellettem, és teljesen kívülállóként kezeltek a gimis éveim alatt, otthon szintén nem találtam megértést és önpusztító tevékenységeket folytattam. Most 23 éves vagyok, és az utóbbi egy évben kezdtem helyrejönni. Sajnos ez ellen nehéz it tenni, mert a középiskolában mindig van egy "menőbb" réteg akik lenézik azokat akik nem annyira tudnak kiállni magukért. De fel a fejjel. Ha jól vettem ki az írásodból, akkor most iskolát váltasz. Ez egy új lehetőség. Nm lehet tudni előre hogy milyen osztálytárasid lesznek, de próbálj egy kicsit nyitottabb lenni, ha van valaki aki szimpatikus, próbálj beszélgetést kezdeményezni. Tudom, hogy nagyon nehéz, de először kezdd az ismerkedést olyanokkal, akik nem túl harsányak és nincsenek folyton a társaság középpontjában. Midenképp szükséged lenne egy két barátra, vagy egy jó közösségre. Nem tudom pontosan, de biztos vannak ilyen animés csoportok is, a neten is ahol lehet hasonló érdeklődésűekkel ismerkedni, vagy a rendezvények mint pl. BP-n a Mondocon. Csináld azokat amiket szeretsz, ezáltal sokkal jobban érzed magad. A sütés- főzés is nagyon kreatív és jó dolog. Jó magam is hobbicukrász vagyok, és imádok kísérletezni mindenfélével ^^ esetleg jobban belemerülhetnél és indíthatnál egy blogot erről. Meg tapasztalatból mondom, hogy ha sportolnál valamit az nagyon sokat segítene. Ha nem zeretnél csapatban sportolni, akkor elmehetsz úszni, vagy biciklizni esetleg futni, ha bírod. De sokkal jobb lenne, ha egy olyan spotot választanál ahol közösség van, mert általában az együtt sportoló fiatalok nem szekálják egymást, hiszen ők egy csapat. Én 2 éve kezdtem el harcművészetet tanulni, először nehéz volt beilleszkedni, de most már úgy érzem ott magam, mintha otthon lennék :) rengeteg motivációt és önbizalmat adott.

Nem könnyű kijönni a nehéz élethelyzetekből, de semmi sem lehetetlen, próbáld ki magad új dolgokban, és lelj örömet azokban amiket csinálsz, ezt tudom tanácsolni.

23/L

2017. aug. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Előző válaszoló vagyok, még annyit kihagytam, hogy nem tudom, az egyetemista bátyáddal milyen a kapcsolatod, de próbálj meg vele is beszélgetéseket kezdeményezni, krdezd meg, hogy hogy vészelte át a középiskolát, hogy érzi magát az egyetemen stb. Ha segít neked matekból lepd meg mondjuk egy sütivel, vagy közös programmal :) biztos értékelné. Néha a testvérek megértőbbek a problémáinkat illetően mint a szülők, mert nincs akkor generációs különbség.
2017. aug. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

A KÉRDEZŐ VAGYOK!

(ismét bocsi, ha hosszú lett)



Sziasztok! Köszönöm az eddigi válaszotokat, sajnos bizonyos okok miatt eddig nem volt alkalmam írni, de attól még a válaszaitokat figyelemmel kísértem.


A kérdés kiírása óta változott pár dolog, pl. még márciusban 17 lettem és most fogom fejezni az 1.-t a másik suliban (gépészetet tanulok). Sajnos a sors megint úgy hozta, hogy egy csupa fiú osztályba kerültem (0 lány van..), de örülök neki, mert bár van pár osztálytársam akinek nem igazán vagyok szinpatikus (gondolom), a legtöbb osztálytársammal jól kijövök általában.


Azonban sajnos ezeken kívül semmi új.. Mint ahogy írtam osztálytársaim jó fejek, de más osztályokból szeretnek beszólogatni.. mint pl: 2.hűtésesekből,4.-es gépészek és a 2. állategészségügyis lányok, már év eleje óta és mind elég durvákat. Ha jól tudom, olyasmi is terjed rólam, hogy "narkozok"(egyre jobb.. előző suliba meg "meleg" voltam), vagy a lányok mindig lerondáznak. Múltkor megyek a folyosón és egy idegen gyerek odajön, hogy te vagy a "narkós" b.meg? Amit én már azért sem értek mert az említett osztályokból nem ismerek senkit, tehát tulajdonkép számomra idegenek terjesztik ezeket. Ezek miatt elég sokat idegeskedek és sírok is (amin anyám már párszor rajta is "kapott", de egy minden rendbén kívül nem mertem semmit se mondani).

Szerencsére még nem vágdosom magam, bár a kés ott van a táskámban mindig ha egyszer rám jönne a vagdoshatnék (bár lassan ott tartok, hogy nem hiszem, hogy akkor magamat fogom már vagdosni..).


A sulin kívül itthon ugyanúgy számítógépezek és animézek mint eddig. Nem sportolok, edzésre és fogyókúrára voltak próbálkozások. Azt a 3 barátomat is akik voltak elveszítettem, illetve nem sokkal születésnapom után még a macskám is meghalt. Tesóm, apám külföldön, tehát csak anyámmal vagyok itthon, ez miatt magányosnak is érzem magam (ami miatt úgy szint idegeskedek,sírok). Barátnőm sincs, sőt a suliban lévő lányoknak hála még félénkebb vagyok lányokkal kapcsolatban (amivel úgy szint piszkálnak, mert már egy szimpla "szia"-tól is képes vagyok elpirulni).

Bár részben meg is értem őket, hiszen kinek kellene egy viszonylag csúnya fiú, aki még nem is okosabb az átlagosnál, sőt ha hozzászólsz még beszélni se tud, csak dadog mint valami szerencsétlen..

2018. máj. 21. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!