Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Skizofrén vagyok? Mi bajom van?

Skizofrén vagyok? Mi bajom van?

Figyelt kérdés

Sokszor furán beszélek, egymásnak ellentmondó jelzőket használok. Úgy érzem az egész világ szar, hogy nem vagyok idevaló, utálom az embereket és magamat is. Nem akarok új kapcsolatokat kiépíteni és amik megvannak azokat is egyre jobban hanyagolom. Undorodok magamtól, attól ahogy kinézek, amilyen gondolataim vannak, teljesen más ember vagyok mint régen, lehet hogy nem is ugyan az. Semmi motivációm nincs, sem a jövőhöz, sem a jelenhez, órákon is képtelen vagyok rendesen figyelni. Nagyon fontos dolgokat elfelejtek, de olyan durva szinten, mintha szenilis lennék. Mostanában van, hogy azt hiszem szituációkra hogy meg sem történtek, mert annyira kiesik. Valamikor kirobbanóan jó a hangulatom, máskor meg befeléforduló, érdektelen, depresszív. Folyton azt érzem, mintha valaki állandóan figyelne, meg akarna erőszakolni vagy meg akarna ölni. Ez addig fajult, hogy amikor a szobámban vagyok és lefeküdni készülök, mindig benézek az ágy alá, a szekrény és a fal közé, illetve a szekrényembe is. Van, hogy órákig nem tudok elaludni, mert azt érzem hogy figyelnek és körülöttem vannak (emiatt mostanában sokszor a nővéremnél alszok). Az utcán inkább megyek a hosszabbik kerülőn, minthogy az emberekkel teli részen. Mindig azt érzem engem néznek, velem foglalkoznak, hallják a gondolataimat. És ami a legdurvább, hangokat hallok.

Többször is előfordult már, hogy egyedül voltam a szobámban és valaki közel hajolt a fülemhez és normális hangerőn mondott valamit. Első alkalommal annyira megijedtem, hogy kiugrottam az ágyból és sírva fakadtam. (Nemtudom, hogy mit mondott, de annyit le tudtam szűrni, hogy egy felnőtt, középkorú férfi hangja volt.)

Máskor a barátnőmmel sétáltam és ilyen malac és kisbaba keverékű visítást hallottam, nagyon hangosan a zsebemből kiirányulva. Barátnőm azt mondta, hogy ő nem hallott semmit. Megnéztem a telefonomat és semmilyen értesítés nem jött, ráadásul ilyen hangot nem lehet egy telefonon sem beállítani. (Tudom, hogy a skizofréneknek nincsen betegség tudatuk, én viszont tudom hogy ez nem normális, viszont mégis annyira valóságosak a hangok, hogy nehéz elhinnem, a képzeletem szüleményei.)

Mit csináljak? Mégis mi bajom van? 15/l



2017. ápr. 24. 21:38
 1/3 anonim ***** válasza:

Kamasz vagy.Majd kinövöd.

Őszintén én nem látom a skizofrénia jeleit,bár nem vagyok orvos.

2017. ápr. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mindenképp fordulj orvoshoz. Ha hangokat hallasz, az még nem feltétlenül skizofrénia, de akkor is kezelésre szorul. Nem beszélve a többi tünetedről. Én súlyos szorongásra és paranoiára tippelnék, de nem vagyok orvos, lehet, hogy teljesen más a problémád. Tudom, hogy ezzel nem segítettem valami sokat, de egy orvos tényleg többet tudna mondani!
2017. ápr. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Sajnos elég durva tünetek, amiket leírtál. Én nem tudok másra gondolni, de lehet, hogy van még ezen kívül rengeteg betegség. Az, hogy azt hiszed, idegenek figyelnek, üldöznek, az a paranoid skizofrénia tipikus esete. A hangok hallása is skizofréniára jellemző. A skizofrénia fiatal korban kezd kialakulni, úgy tudom, csökkenteni lehet a károkat, ha minél hamarabb foglalkoznak vele, kezelik. Mindenképp menj pszichiáterhez. Bár én nem hiszek annyira a gyógyszerekben, lehet, hogy valakinek használnak. Pszichológus is segíthet még, ill. neked is tenned kell, hogy elmúljanak a tünetek.
2017. máj. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!