Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mik a depresszió tünetei?...

Mik a depresszió tünetei? Lehet, hogy én is az vagyok?

Figyelt kérdés
Lassan 3 hónapja nem dolgozom. Kezdek már nagyon kikészülni az állandó otthonüléstől. Egyre ügyetlenebb és feledékenyebb vagyok, nagyon sokat alszom (napi 8 óra alvás után nem tudnak felébreszteni) semmi sem köt le, időközönként elfog a sírás vagy a nevetés és nem tudom abbahagyni. Egy hét alatt lefogytam 2 kg-ot.
2008. okt. 14. 11:31
 1/6 -Pimpike- ***** válasza:
75%

Szia!

Nem vagy egyedül én is pont így vagyok. Ma 3-ra kell mennem állásinterjúra de semmi kedvem nincs hozzá.Legszívesebben leülnék és olvasnák valamit. Egész nap itthon vagyok szalad a lakás és nincs kedvem semmihez.

2008. okt. 14. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen! ezek tipikusan enyhe kezdeti depressziós tünetek! Mindenképpen!!!keress fel szakorvost, mert ha elmélyül, sokkal nehezebb és hosszabb a kilábalás!
2008. okt. 14. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyik barátnőm sajnos depressziós.

Tünetei: neki lett volna hova járni, de nem tette, mert képtelennek érezte magát. Nem járt be a főskolára, többször évet ismételt, most talán még egyszeri nekirugaszkodással sikerülni fog, de tartok tőle, elég egy rossz passz, és megint nem csinálja meg a félévet. Továbbá: állandóan alszik: napközben hívom a vonalas telefonjukon, a szülei azt mondják, alszik.

Ráadásul: társaságba csak hébe-hóba jön, néha semmi gond, akkor nem is látszik rajta, mi van, de néha ott is rájön a sírás, és vigasztalhatatlanná válik.

Aztán ami megszokott: jövőkép semmi, nem tudja, mit akar, miért van a világon; önbizalom semmi, és nem nagyon hagyja, hogy segíteni próbáljunk. Pedig mi, a barátai, nagyon szeretjük, azt hiszem, ő is minket, de ha nem érzi képesnek magát, akkor hónapokig nem találkozik velünk, és meglátogatni sem engedi magát. Nem hajlandó pszichiáterhez menni. Tehetetlenek vagyunk.


Szerintem Nálad megvan az oka. A háziorvosom egyszer olyasmit mondott, hogy az a kóros, ha valaki ok nélkül lehangolt. Azért megkérdezhetsz egy orvost, de szerintem Rajtad nem hangulatjavító segítene, hanem a kimozdulás.

2008. okt. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
87%

Sokszor szerintem a "depresszió" nem betegség, hanem valami kiváltja a JOGOS lehangoltságot (tragikus esemény, szerelmi bánat, beszűkült élet, sikertelenség, testi betegség) és ha a kiváltó ok megszűnik, a "depresszió" elillan.

Mondom, akkor van gáz, ha az állpotnak nincs körülírható oka...

Viszont az is igaz, hogy ha az ember hagyja elszabadulni, mindkettőben igen mélyre juthat.

(előző válaszadó)

2008. okt. 14. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
87%

A depressziós beteg egyedül nem tud magán segíteni, és ha elmúlik esetleg a konkrét a "kiváltó ok" a betegség attól még megmarad. orvos kell!!

Ha enyhe a tünet orbáncfűcsepp gyakori használata is elegendő lehet a visszabillenéshez.

2008. okt. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én csak azt akartam mondani, hogy szerintem mindenkinek önmagán kell elsősorban segítenie, hogy megváltozzanak a lehangoltságot kiváltó életkörülmények. A pszichiáter sokszor nem ér rá a hozzá fordulóval érdemben, személyre szabottan foglalkozni, és ész nélkül beteggé nyilvánítja, hangulatjavítót neki, holott pl. a beteg önbizalomproblémáit kellene megoldani, hogy tudjon javítani az életkörülményein. Nem mondom, hogy nem lehet támogatni valami készítménnyel, nagyon jó ötletnek tartom én is a gyógynövények alkalmazását! De ha van érdemi oka a dolognak, akkor önmagában sem kemikália, sem gyógynövény nem fog segíteni!!!

És más az, ha a kiváltó ok rég megszűnt, vagy nem körülhatárolható, és az illető mégis a mocsárban fuldoklik. Na az a depresszió, szerintem, és ott kellenek a hangulatjavítók.

Persze egy körültekintő orvos mindezt helyesen mérlegeli.

(3.-4. válasz írója)

2008. okt. 15. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!