Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak, hogy végre...

Mit csináljak, hogy végre túljussak ezen a problémán mert így nagyon rossz élni?

Figyelt kérdés
Tanácsokat, ötleteket tippeket hozzászólásokat várnék a dilis vagy kivételével és hasonlókkal vagy már sokszor írtál ide. Kedden állok munkába. Járok pszichoterápiára szedek antidepresszánst escigent és nyugtatót rivotrilt. Volt egy összeomlásom magas pulzus vérnyomás akkor kaptam zoloftot és rivotrilt amitől végre tudtam aludni és napközben is jól voltam. Aztán abbahagytam a zoloftot mert jól voltam a rivotril maradt rögtön két mg-al kezdte a dokim. Majd nem szedtem a zoloftot de szarul lettem és visszamentem a dokihoz kaptam zoloftot de nem lettem jobban váltottunk citapramra attól sem majd a mostani gyógyszerre amit 1 hónapja szedek az elején mintha éreztem volna valami változást de most ugyanott vagyok ahol a part szakad. Elkezdtük csökkenteni a rivotrilt 2 mgról 1,5 először akkor nem volt különösebb problémám majd 1,25 re ekkor elkezdődtek a problémák mellkas szorítás szorongás a nap folyamán váltakozva felment a pulzusom is öklendezés hányinger van hogy egy nap egyszer de van h többször jelentkezik az öklendezés de a feszültség szinte állandónak mondható.Lehet az is a baj hogy túl sokat ezzel foglalkozom és minden kis apró jelet már ehhez társítok és a megszállottja lettem. Nem tudom hogy mit tegyek tanácstalan vagyok félek a munkába állástól hogy majd nem tudok teljesíteni vagy hogy ott rám jön az öklendezés. Kiszámíthatatlan ez az egész van amikor nyugodt vagyok idézőjelben amennyire és akkor egyszer csak rám tör a hányinger az öklendezés, vagy jön a szédülés fejfájás vagy egyéb akármi. Szeretnék normális életet élni mint mások vagy mint én korábban sosem voltam erős idegzetű de elvégeztem az egyetemet a gimit voltak vannak barátaim. Az a gondom ezzel az egésszel, hogy nem tudom mit tudnék tenni ellenne mert ha mondjuk tudnám hogy kedden beveszem már reggel az esti rivotril egy részét és akkor minden rendben fog menni akkor oké és mondjuk nem fogom összehányni magam a munkahelyemen. De ez nincs így van amikor beveszem és hányok van amikor be sem veszem napközben csak este és semmi bajom. Tegnap voltam egy pszichológusnál kitölteni mmpi tesztet meg roschar tesztet annak majd csak 10-én kapom meg az eredményét. Van amikor simán vonatra ülök de tegnap például azt hittem kiszakad a mellkasom és nagyon nyugtalan is voltam. Szóval ha bárkinek valami jó tanács vagy egyéb véleménye van a témában kérem ne tartsa magában csak ha bántó megjegyzés az mert azt nem kérem köszönöm szépen. Így is elég rosszul érzem magam,hogy nem tudok ebből kijönni és a szüleim nem látnak boldognak és nem tudok viszonylag normálisan élni.Ezáltal "problémát" okozom nekik természetesen támogatnak és segítenek csak már ők sem tudnak hogy segíteni így értem a probléma okozást.
2017. ápr. 29. 17:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Egyetlen dolgot tudok tanácsolni, ha már elbsztad a kúrát. Vedd komolyan a pszichiáter utasításait, szedd a gyógyszert amit előírt, és ne siránkozz.

Egy gyógyult Zoloftos!

2017. ápr. 29. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Sajnos a Zoloft abbahagyása önhibámon kívül is történt mert nem tudtam elérni az akkori pszichiáterem így nem tudtam felíratni.
2017. ápr. 29. 17:14
 3/5 anonim ***** válasza:
Sajnos más tippem nincs, mint amit leírtam. Bár segíthetnék, de akkor én lennék a csodaorvos.
2017. ápr. 29. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A Zoloft és a többi antidepi már csak olyan, hogy első alkalommal segít, de azután már nem. Ez nem is gond, mert amúgy rengeteg mellékhatása van. Próbálj meg másképpen meggyógyulni. Ajánlom neked a napi edzést, több pohár citromfű teát, Brandenburg neuró vitamint, Sedatific PC-t a Rivo mellett. Tanulj meg relaxálni, és rendszeresen végezd! Ez utóbbinak kell egy-két hónap, hogy kialakuljon a hatása. A helyes légzés is segítségedre lesz. Ne add fel, meg lehet gyógyulni. A Zoloftot én is szedtem 10 évvel ezelőtt pár hónapig.
2017. ápr. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

szia!


ide leírtam az előbb az én tapasztalataimat:


https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__nok-egeszsege__8584..


viszont a frontin és rivotril rosszabb, mint az antidepi. hosszútávon egy antidepivel jobban jársz, mint a "sima" nyugtatókkal.


pszichológushoz is járnod kéne, mert nekem az pl nagyon sokat segített. meg az idő, mert idővel javulni fog az állapotod, és fogod tudni kezelni a dolgokat.

2017. ápr. 29. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!