Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Csak én érzem Csernusnak ezt...

Csak én érzem Csernusnak ezt a videóját semmitmondónak?

Figyelt kérdés

A videó:

https://www.youtube.com/watch?v=HcyHb2Ju3x4


Olyan dolgok felett siklik el, amiket nem volna szabad ennyivel elintézni. Az illető családjáról, a családtagokkal való kapcsolatról semmit nem tud a pszichiáter, de már adja a tanácsot, hogy min változtasson a családjával kapcsolatban. Rendkívül összetettek is lehetnek a családi problémák. Igaz, felteszi a kérdést Csernus, hogy "Miért?", de egyből csak egyetlen lehetőséget szemel ki a sok közül és azt mondja el, akkor mit csináljon. Lehet az is, a családban valaki alkoholista, ezer más probléma lehet, ami miatt nem megfelelő az illető kapcsolata a családtagjaival.

Utána írja az illető, hogy élni sincs kedve. Az öngyilkossági gondolatok (vagy akár kísérlet, még az sem kizárt, hogy a kérdezőnek ilyenje volt) mögötti lelkiállapot nem olyan, hogy csak úgy túllép rajta valaki. Igaz, konkrétan öngyilkossági gondolatokról nincs szó, de nem derül ki egyértelműen, mit ért a kérdező az alatt, hogy nincs kedve élnie se. Itt annyival intézi el, hogy ez menekülés. Az is lehet, hogy gyógyszeres kezelésre lenne szüksége az illetőnek, nem tudhatjuk a rövid leveléből. Erre pedig nem megoldás, amit a doktor úr mond.


Én nagyon felszínesnek érzem az elhangzottakat a videóban, ennyi információ alapján nem lehet tanácsot adni senkinek. Azért is lep meg ez, mert Csernus nagyon elismert orvos.

(Az is meglepő, hogy "pszichiáter" van odaírva, pedig ilyen jellegű kérdésekre "pszichológus" tudna válaszolni, ő igazán kompetens.)


2017. ápr. 30. 00:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nem tűnt fel, hogy ez a TV sorozat, egy show és nép-szórakoztató sorozat?
2017. ápr. 30. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

De egy híres szakember saját magát járatja le ezzel...


Józan ésszel belegondolva nem csak én jöhetek rá arra, amit fent leírtam, hanem más is, aki icipicit ért a pszichológiához.


Lehet mondani, hogy ez csak egy tévéműsor, ahol nincs ideje kitérni minden részletre, de legalább említés szintjén megemlíthetné, hogy "ha ez és ez van, akkor", stb. Mert ez így elég gáz, hogy ilyen határozott választ ad arra, amiről nem tud semmit, szakember nem tesz ilyet.

2017. ápr. 30. 01:37
 3/16 anonim ***** válasza:
CSernus egy pénzéhes id@óta, Tudod mennyiért rendel????????? 50 ezerért 1 óra .... IGENNN 50 ezer 1 óra...vagy 45 perc. 50 ezer az tudod mennyi pénz???? Hejha odamegy az ember hozzá, nincs pénzem és ez a porblémám, mert a pénz a mozgató rugója mindennek, a depressziónak, a barátoknak, az ismerkedéseknek, a tanulásnak, az életnek. Ha van pénzed és teszel azért boldog legyél, akkor boldog leszel. Ha nincs pénzed de tenni akarsz hogy boldog legyél vagy sikerül vagy nem, Ha nem akkor depresszió. Ha nincs pénzed de állandóan falakba is ütközöl melette akkor már betegnek tekintenek téged a pszichiáterek.. Ha csernus ingyen rendelne, hogy segitsen embereknek legalább egy alkalom kapcsán beszélgetés vagy legalább 5 ezer forintért, akkor az még beleférne.. NA de 50 ezer...
2017. ápr. 30. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Előző vagyok:Bezészlni bárki tud a másikrl 1 órára 50 ezerért. Én is eltudom mondani a másiknak hogy mit tegyen hogy megváltozzon az élete. Vagy ha nicns válasz vagy nem tud válaszolni akkor azt mondjk a pszichiáterek, szedjen gyóygszert, majd az jót fog tenni , . PErsze., góygyszer a megoldás mindenre. Igazság szerint, az emberi agyat, a gyóygszerek, az alkohol, a dorogok, és a különböző, tartositott tartositószeres dolgok teszik tönkre. Erre még rájön a pénzhiány, ami egyenlő azzal hogy nincs élet. Az élet egyenlő pénz. Pénz egyenlő élet vagy boldogság. Ha nincs pénz, akkor még pszicholgushz sem tud az ember elmenni.
2017. ápr. 30. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Ez meglep. Én eddig nem nagyon hallottam Csernustól semmit. Akitől csak hallottam róla, annyi jót mondtak róla, most ez meglepett.
2017. ápr. 30. 18:33
 6/16 anonim ***** válasza:
Nem Csernus személyisége a probléma, remek szakorvos. Csak egy átlagembernek ugy krédezem akkor kinek van 45-1 órára 50 ezer forintja?
2017. ápr. 30. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Én pont a szakértelmét vonom kétségbe a videó alapján.
2017. ápr. 30. 18:58
 8/16 anonim válasza:

Egyáltalán nem semmitmondó. Persze nehéz magában értékelnem, mert majdnem minden könyvét olvastam.

Talán nyisd ki a füled, amikor hallgatod.

Nem igaz az sem 50ben van nála egy alkalom. Egy tól-ig skála van nála és ő mondja meg, hogy pont tőled mennyit kér.

2017. máj. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Utolsó: Ez nem igaz, Ár ritkábban rendel de a Budai klinikán is rendelt sé 50 ezer egy órára. Persze tart előadásokat is, de azkkor is brutál ár.. Ingyen akkor miért nem rendel? Vagy 5 ezer forintért? Oda mennek hozzaá dusgazdag dro@osok mert a drog@@ok köz tudott hogy nem tudják mire elkölteni a pénzt, ezek a gazdagok és így megy tönkre az életük aztán siránkoznak.
2017. máj. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
8. Pont ez az, hogy nagyon nyitottan próbáltam hallgatni, és erre egy ilyen semmi szöveget elmond, amit talán sokan el tudnának mondani. Nekem nagyon nem tetszik ez a felszínessége. Valószínű nem lehet az összes lehetséges okot felhozni egy ilyen műsorban, de igen nagy az esély rá, hogy egy olyan ok áll a kérdező életében, amin nem tud túllépni, és itt teljesen átugorják. Ez hatalmas csalódás lehet a kérdezőnek is, mert azt érezheti, rajta még ez az ismert szakember sem képes segíteni, és ezzel hihetetlenül sokat lehet ártani!
2017. máj. 21. 16:21
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!