Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Álom vagy hallucináció?

Álom vagy hallucináció?

Figyelt kérdés

Tegnap éjjel felébredtem és azt láttam, hogy a párnámon egy 10ft-os méretű fekete rovar van rengeteg lábbal. Fel is kiáltottam amire a férjem felébredt. Mire megint odanéztem nem volt ott a rovar. Még egy kicsit kerestük hátha egy pók vagy valami, de ahogy kezdtem "felébredni" egyre biztosabb voltam benne, hogy csak képzeltem.

Volt már valakinek ilyen? Lehet, hogy még félálomban voltam és azért láttam vagy ez más gondot is jelenthet és inkább hallucináció volt. Más élethelyzetbe, napközben, éberen nem szoktam semmi ilyesmi képzelődni, vagy olyat látni, ami nincs ott.

A történethez hozzá tartozik, hogy korábban volt egy ágyi poloska gondunk és azóta kicsit bogár/rovar fóbiás lettem és félek hogy éjjel valami összecsipked vagy mászkál rajtam.

Eléggé megijedtem hogy baj lehet velem.


2017. ápr. 30. 16:08
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ezerszer volt hogy azt hittem hogy valami fekete bogár van az ágyamon aztán csak a telefonom :D szerintem ez csak a képzelet.
2017. ápr. 30. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ezerszer volt már ilyen amikor még nem ébredtem fel rendesen. Ne aggódj ez mindenkivel előfordul ilyenkor. Ha teljesen éberen napközbe látnák ilyeneket na akkor kezdenék aggódni.
2017. ápr. 30. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Félálomban bőven előfordul. Én néha a falakon látok mindenféle fura árnyékot, amikor hajnalban próbálok visszaaludni, de fel-felriadok. Sőt, ha napokig nem alszol, akkor is lehetnek hallucinációid, amiknek semmi köze a mentális betegségekhez.
2017. ápr. 30. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!