Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Gáz, de ez van. Mit tehetnék?...

Gáz, de ez van. Mit tehetnék? Többi lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok! 12 éves lány vagyok(igen, bocs hogy élek, a korom nem kell, hogy megtévesszen)

Sokatok gondolhatja, hogy vajon mit keresek én itt? Depresszió az én koromban? Szinte elképzelhetetlen.

Nem, valószínűleg nem lelki betegség volt, de ki tudja.

Kb 2 éves korom óta kiközösített vagyok, ovisként kiutáltak a saját szülinapomról, aztán amikor elsősök lettünk sorozatosan kihasználtak, piszkáltak, a hátam mögött beszéltek ki. Van egy ikertesóm, aki mindig erősebb személyiség volt nálam. Én az a tipikus kiscsaj voltam és vagyok, akibe bele lehet rúgni, akihez lehet menni, ha baj van, majd ott lehet hagyni. Kisebbként mindig próbáltam csapódni társaságokhoz, de persze kilöktek. Kitartó vagyok, nem adtam fel.

5.es voltam, amikor kaptam(igazából a spórolt pénzemből magamnak vettem) egy okostelefont. Nem Iphone, nem csúcsminőség, de nekem pont megfelelt. Elkezdtem rajta beszélgetni az osztálytársakkal, ártatlan dolgok. Majd aztán(mivel szerettem a lovakat)regisztráltam egy lóneveldére. 10 éves kitűnő tanuló kislány gondozza a lovakat. A szüleim ezt gondolták. Majd ezen a játékon egyre több ember írt nekem üzenetet, de egy maradt meg bennem igazán. Jóban lettünk, aztán csináltam skypeot és ott hanghívásban beszélgettünk. Ő is olyan "iskola fekete báranya"volt, mint én, de nálam egy évvel idősebb. Szerette az animét, a rock zenét, kicsit csendesebb volt, mint a tömeg, akkor semmi baj nem volt vele. Majd nagyon durván elkezdett lázadni, vagdosni magát(ezt en nem csináltam) és mivel mindig túl könnyen befolyásolható voltam, én is titokban horrot néztem, na meg ugyanolyan undorítóan viselkedtem mindenkivel, bunkón, mint ő. Persze az összes "barátomat" elveszítettem, de nekem maradt ő, a neten. A szüleimmel is ilyen voltam, de a tesitanárom egy idő után észrevette, hogy baj van, mivel folyamatosan piszkáltak ugye és senki nem védett meg. Sajnos nagy a megfelelési kényszerem, így már nagyon rosszul voltam. Tehát, ö beszélt a szüleimmel. Egy ideig vele,a netes barátnőmmel nem beszéltem, kezdett jobb lenni a helyzet, mert jártam pszichológushoz.

Aztán nyáron újra beszéltünk. Akkor és ősszel tényleg mindenkit ellöktem magamtól, tipikus lázadó voltam. Majd októberben kaptunk egy lehetőséget, hogy ugye a családdal elmehetünk Párizsba. Kb 13 óra volt az út(mert nem volt közvetlen repülő). Ezalatt a 4 nap alatt fantasztikusan éreztem magam, minden bajom elmúlt. A szerelem városában mindenhol boldog párok voltak, én pedig belegondoltam, hogy majd ha nagyobb leszek, milyen jó lesz ilyen boldogan élni. De hazaérve annál rosszabb lett.

Aztán hatosztályosba felvételi, na épphogy, de felvettek. Hát...facen beszélgettem azokkal, akikkel majd lehet osztálytársak leszünk. Anyuék egyedül nem engedtek, így tesómmal mentem. Most ő sokkal jobban van velük, mint én...és ráadásul a legjobb barátnője folyamatosan a rengeteg ismerősének rólam terjeszti, hogy "milyen gáz vagyok"

Az önbizalmam 0, minden apróság felborítja a lelki békémet. Egy barátnőm van, de őt is kezdem nagyon elveszíteni. A lovaglás van csak nekem, de a lovastársaim is kinéznek is piszkálnak.

Sablonkérdés, de mit tegyek? Semmi nem jó, mindenhol ugye azt látom hogy sikeresek az ismerőseim, boldogok, sok barátjuk van...insta, facebook,snapchat...én pedig minden nap sírok, nem tudok mit kezdeni azzal hogy mindenki utál...az internetes barátnőim(akik már nem a lázadókból állnak) mem foglalkoznak velem, a tesóm is sokkal jobba van velük, mint én...semmi nem jó. Csak anyukámra tudok támaszkodni és hálás vagyok neki, imádom, de... Lehet ebből még normális élet? Gondolhatok még vissza normálisan erre a 2 évre, lehetek még boldog? Csakmert...sosem éreztem még, hogy anyun vagy az állatokon kívül valaki szeret...pedig tudom legbelül, hogy én egy nyitott, okos és szép(elvileg...) lány lehetnék. Az átlagaim is romlanak, mert nincs rendben semmi. A tanárok csesztetnek és elvárják, hogy tudjuk hol akarunk továbbtanulni(12 vagyok pls...lmit tehetnék??



2017. ápr. 30. 19:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Persze hogy lehet normális életed. Pont ebben a helyzetben voltam mint te. Visszanézek, elmentem az első érettségitalálkozóra és mit látok? A sok nagyképű önjelölt sztár otthon él, se munka, se kapcsolat. Más lesz az értékrend ami körülvesz, âltalad választott emberek. Legtöbbet bántottak, sikeres ember lettem.
2017. ápr. 30. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Simán lehetsz boldog. Én a kilencedik osztályt pszichiátrián töltöttem evészavar és kényszerbetegség miatt, ami miatt elvesztettem az összes barátom és nehezebb volt 10.-ben beilleszkedni az új osztályba, de valamennyire sikerült;) Soha nem add fel, főleg ilyen fiatalon!!:)
2017. ápr. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 1Léna ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Tényleg csak 12 éves vagy?

Olyan jól átgondolt, érthetően megfogalmazott levelet írtál, hogy az egy felnőttnek is a dicséretére válna.

Sőt ha átolvasod akkor lehet, hogy meg is találtad az igazi problémádat. Azt írod: " Sajnos nagy a megfelelési kényszerem". Tulajdon képpen lehet, hogy nem is másokkal van bajod, hanem saját magaddal. Persze nem azt mondom, hogy legyél igénytelen, és undok, de minden esetre, merd felvállalni, hogy van saját egyéniséged. Fogadd el magad! Egyediek vagyunk mindannyian. nincs két egyforma személy és ezt te is jól megfogalmaztad, és alá is támasztottad, mert más vagy mint az ikertestvéred.

A soraidból azt olvasom, hogy készséges vagy és segítőkész. Ezt a mai közösségekben nehezen fogadják, mert úgy gondolják, hogy csak akkor vannak a középpontban ha törtetnek, és átgázolnak mindenkin. Nem kell közéjük tartoznod. Azért mert a többség ezt teszi még nem biztos hogy neked is ez az utad.

Sok-sok évvel ezelőtt az osztálytásaim körében nem voltam népszerű mert elveim voltak. Nem adtam oda csak úgy a matek leckét lemásolásra, hanem szerettem volna elmagyarázni, hogyan kell megoldani. Azt persze nem akarták, mert akkor nem lett volna annyi idejük a fecsegésre. Én nem bántam meg. Távolságtartók lettek de én nem bántam ezt. A kapu nyitva maradt. Én segíteni akartam ők nem fogadták. Én nem vesztettem rajta. Olyan barátokat kell keresni akik Téged saját magadért szeretnek. Semmi szükség olyanokra akik Téged nem tudnak értékelni.

Az ilyen értékes gyöngyszemeknek kevesebb barátjuk lesz, de az igazgyöngyök tényleg ritkák. Te igazgyöngy vagy.

Anyukád és gondolom, Apukád is szeretnek. 12 évesen ez a legfontosabb. Az új osztálytársak közül kezdeményezz azokkal beszélgetést, akik kicsit csendesebbek. Valószínűleg hamarabb találsz közöttük barátra. A mély barátságok csendes beszélgetések során alakulnak ki. Nem igényelnek publikumot.

Kívánok Neked sok erőt, és kitartást hogy az legyél aki vagy, és ne mások elvárásaihoz igazodj. (Kivételek a szüleid) Maradj igazgyöngy!

És persze, hogy lehetsz boldog. Még csak az életutad elején tartasz és már sok-sok elutasítást megtapasztalva azt már biztosan tudod, hogy te másfajta szeretetre vágysz és másfajta szeretetet tudsz adni az arra érdemesnek. Tehát a legdrágábbat, a testedet és a szerelmedet csak annak add akinek az lesz a vágya, hogy Téged egész életedre boldoggá tegyen, és akit Te is az életed hátralevő részében boldoggá akarsz tenni.

Szeretettel kívánok neked boldog életet! 1Léna

2017. máj. 1. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
#3: igen, valóban 12 éves vagyok, és nagyon köszönöm, hogy ezt leírtad, sokat segített<33
2017. máj. 1. 18:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!