Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tudnátok ajánlani borderlineró...

Tudnátok ajánlani borderlineról szóló filmet, ami jól bemutatja a betegség tüneteit és kezelését?

Figyelt kérdés

A girl interrupted-et láttam, de ez nem igazán a betegségről szól, hanem a pszichiátriai élet mindennapjairól és hangulatáról.


Láttam még a painful secretset, bár ez nem egyértelműen borderlineról szólt a lány érvénytelenítő környezete tökéletes táptalaj egy személyiségzavarhoz és az impulzivitása, hiperérzékenysége és önkárosító tevékenységei miatt úgy gondolom ez állhat a háttérben.


Egyéb film, ami erről szól?



2017. máj. 2. 11:55
 1/2 anonim ***** válasza:
Vannak filmek a témában, de nem festenek reális képet a zavarról, szóval ha azért néznéd meg a filmeket, hogy jobban megértsd a bordert, szerintem felesleges. Ezekben a filmekben a borderline csak rossz oldalait hangsúlyozzák, ráadásul jól eltúlozva. Tipikus példa: Végzetes vonzerő vagy Játszd le nekem a Mystit! A kettő mondjuk egy forgatókönyv....majdnem szó szerint. Az Észvesztő borderline-nak kikiáltott szereplője véleményem szerint nagyon nem mutat klasszikus border jegyeket. Inkább bipoláris a csaj, ha már a diagnózisoknál tartunk.
2017. máj. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ez egy sorozat, de elvileg az Unreal főszereplője is borderline.


[link]


Maga a sorozatnak is arról szól, hogy hogyan manipulálják a reality szereplőket a producerek, a főszereplő pedig nem véletlenül olyan jó benne.

2017. máj. 17. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!