Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichológus első alkalom?

Pszichológus első alkalom?

Figyelt kérdés

Rábeszéltem magam, hogy elmenjek pszichológushoz. Már rég érzem hogy nem vagyok jól, csak nem hiszek abban, hogy egy másik ember a pénzemért képes rajtam segíteni, de azért megadom az esélyt.

Az a gond, hogy félek mi lesz. Mit fog kérdezni, mi van ha nem tudok neki megnyílni, mert ő is csak egy ember. És épp ezzel is gondjaim vannak, hogy nem akarok, nem tudok másokkal kommunikálni. Meg ez hogyan szokott működni? Elmondom hogy boldogtalan vagyok, és akkor meggyőz, hogy nincs okom rá? Vagy gyógyszereket ír, és kezeléseket?

Az a baj, hogy pénzem is kevés van, és csak ki akarom próbálni, hogy van -e ennek értelme. Csak nagyon félek. Kérlek gyűlölködő kommentet ne írjatok, így sem érzem jól magam.

Köszönöm

21/L



2017. máj. 5. 19:17
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Nemrég voltam pszichológusnál, első alkalom volt. Volt elbeszélgetés. Kérdezett velem kapcsolatban sok mindent . Pl.: hol lakok, van- e párom , munkahely , szüleim , egyedül élek-e, stb . Mondj el minden olyan fontos dolgot ami úgy érzed hatással lehet a közérzetedre. Velem íratott tesztet is. Még kell egy alkalomra mennem . Rendes volt az orvos. Meg fog hallgatni . Beszélgetésre számíts inkább .

2017. máj. 5. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Olyan pszichológushoz fordulj, aki kiképzett terapeuta (lehetőleg mélylélektani), egyébként könnyen csalódhatsz. Pszichológus nem írhat fel gyógyszert. A terapeuta látszólag beszélget, valójában gyógyító módszereket alkalmaz. Például KIP módszerben beszélgettek fűről, fáról, rétről, hegyről, virágról, patakról, és ebből pontos képet kap érzelmeidről, és tudja, hogyan gyógyítson.
2017. máj. 5. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én is nem régen kezdtem el járni a folyamatos szorongásom miatt, de hidd el megéri az árát. Először biztosan megkérdezi majd, hogy miért kerested fel. Külső szemmel és szakképzettséggel nagyon jó tippeket tudnal adni. Az a fontos hogy tényleg nyílj meg előtte, ne gondold hogy bármi is ciki lenne. Azért van hogy segítsen neked, én is elmondtam

neki minden hülyeségemet és érzésemet és sokat segített a véleménye. Hetente egyeszer járok, de mikor nagyok stresszes vagyok borzalmasan megkönnyebbülök hogy neki mindent el tudok mondani és tényleg segítenek a szavai.

2017. máj. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a bátorító kommenteket. Ha összegyűl valamennyi pénzem mindenképp elmegyek
2017. máj. 9. 08:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!