Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez pánikroham lehetett?

Ez pánikroham lehetett?

Figyelt kérdés

Tegnap reggel fejfájással ébredtem, már azelőtt délután óta fájt.

Egyszer csak azt éreztem hogy bizsereg a fülem, az arcom, kicsit szédültem, de leginkább valami furcsa, szorongást éreztem. Nehéz volt levegőt is venni. Anya kérdezte mi baj, mit érzek stb de én csak összefüggéstelenül mondtam neki pár dolgot, nem tudtam normálisan beszélni.. Aztán a kezem is remegett meg a lábam is.. Mondták hogy üljek le de valahogy nem ment, inkább valahogy elmentem a fürdőig arcot mosni. Az után fél órával el is múlt teljesen az érzés, viszont suliban megint vissza jött bár nem olyan erőteljesen mint kora reggel. Szerintetek ez mi lehetett?



2017. máj. 6. 08:50
 1/4 anonim ***** válasza:

Történt valami a közelmúltban, ami megviselt? A szorongásérzés csak úgy magától jött, vagy előtte gondoltál valami olyasmire (fájó dolgokra), ami kiválthatta...?

Nekem volt már pánikrohamom, úgy éreztem, nem fér a tüdőmbe elegendő levegő és kapkodni kezdtem (ez az, amit nem szabad), ettől hiperventilláltam, ami nagyon ijesztő volt, mert az azt hittem, mindjárt meghalok, mert nem jutok elég levegőhöz, elsápadtam és leizzadtam és remegtem. Aztán leültettek és mondták, hogy nyugodtan lélegezzek, és így lenyugodtam. Azóta néhányszor előjött, de már tudtam, mit kell csinálni, mert utánaolvastam. A légzés a kulcs, lassabban kell kifelé lélegezni, mint befelé, és számolni, pl. befelé: 1-2-3, kifelé: 1-2-3-4.

Sokat segít az is, ha megpróbálsz rájönni, mi okozhatta...

2017. máj. 6. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Hát alapból depressziós vagyok és megesik hogy szorongok. Hasonló érzés, bár ahhoz sírógörcs is társult, fél éve volt.

És fáradtnak és gyengének éreztem mindkettő után magam

2017. máj. 6. 09:00
 3/4 anonim ***** válasza:
Könnyen lehet, hogy pánikroham volt, főleg ha depressziós vagy. Nekem is volt már küzdök vele. A hasi légzésre keress rá, és tanuld meg, kezdj el sportolni, az kivezeto az adrenalint a szervezetedbol. A zacskóból való lélegzés viccesen hangzik, de szintén segítshet. Ha megint előjönne gondolj arra, hogy ez csak egy roham, a szervezeted és az agyad játszik veled, de ha alkalmazod a techikákat és eltereled a figyelmedet hamarabb vége lesz.
2017. máj. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Első vagyok. A depressziódnak tudod az okát?

Ha megoldható, jó lenne egy pszichológushoz elmenned.

2017. máj. 16. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!