Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichológushoz mennyire...

Pszichológushoz mennyire érdemes elmenni ha szorongok egy állásinterjú előtt és munkakeresés fázisában vagyok és sok csalódottság ért? Segíthet abban, hogy több önbizalmam legyen?

Figyelt kérdés

2017. máj. 9. 19:32
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindenképpen érdemes, sokan járnak hasonló témában, szorongás illetve önbizalomhiány miatt.
2017. máj. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Kónya Ágnes válasza:
100%

Igen, vannak olyan pszichológusok, akik tudnak segíteni az önbizalom növelésben. Azonban, ha az álláskeresés valamint az állásinterjú miatt szorongsz, akkor érdemes felkeresned egy álláskeresési tanácsadót. Ők arra szakosodtak, hogy a hozzád hasonló embereknek segítsenek felülkerekedni az álláskereséssel járó problémákon azáltal, hogy:


*Segítenek megírni a célpiacra szabott önéletrajzot, ami egyből felkelti a munkáltató érdeklődését.


*Olyan álláskeresési módszereket mutatnak meg, amely a meghirdetésre nem kerülő állásokhoz visz közelebb.


*Segítenek felkészülni az állásinterjúra, bértárgyalásra.


*Segítenek kidolgozni, hogy milyen válaszokat érdemes adnod a kérdésekre az állásinterjún.


*Segítenek rájönni arra, hogy milyen képességeidre érdemes építeni az álláskeresés során.


Mivel a tanácsadók általában kívülről szemlélnek téged, így egy reális képet kapnak rólad szakmai szempontból. Sokan alábecsülik a képességeiket és csak akkor döbbennek rá arra, hogy milyen értékesek, amikor az álláskeresési tanácsadó felhívja erre a figyelmüket.


Üdvözlettel:


Kónya Ágnes

Karrier Enteriőr

2017. máj. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
69%
Én még sosem hallottam jót pszichológusról. Szerintem, ha csalódás ér és szorongsz, akkor beszélgess a barátaiddal, családoddal, keresd pozitív emberek társaságát, tanulj a témáról (álláskeresés, HR, mire van igény, mire számíthatsz stb.), kapcsolódj ki. Esetleg gyakorold be barátoddal, hogy mit mondanál. Legyen ő a személyzetis. Addig "hecceljen", amíg jól nem érzed magad. :) Mi csináltunk ilyeneket anno munkahelyen, vicces is és egyben hasznos is.
2017. máj. 10. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!