Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Antidepresszáns elhagyásakor...

Antidepresszáns elhagyásakor miért alakul ki áramütés szerű érzés?

Figyelt kérdés
3 éve lesz, hogy leszoktam. Emlékszem, hogy borzalmas áramütés szerű érzés volt a fejemben, ha jobbra néztem, ha balra, ha fel, ha le, tehát amikor mozgattam a szemem, olyan volt, mintha sokkolnák az arcomat. Volt olyan, hogy végig futott a kezemen is, és a csuklómnál jött ki, az még fájdalmasabb volt. Nagyon sokat szenvedtem miatta. Mitől alakul ki ez?

2017. máj. 11. 11:32
 1/2 anonim ***** válasza:
Az antidepresszánsok, és a nyugtatók klasszikus, gyakori elvonási tünete az áramütés szerű érzés.Az idegsejtekkel van összefüggésben.Az agy csodálatos dolog, de sajnos nem csak a jó dolgokra emlékszik (gyermekkor), hanem a rosszakra is. Az emlékeink valójában fizikailag jelen vannak az agysejtjeinkben, ezért akár régebbi elvonási tüneteket is be tud dobni az agy. Idővel ezek remélhetően csökkenni/ritkulni fognak.
2017. máj. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
2-3 hét alatt szerencsére elmúlt.
2017. máj. 11. 13:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!