Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen orvoshoz fordulhatok...

Milyen orvoshoz fordulhatok ha ilyen bajom van? (pánikroham szociális helyzetekben)

Figyelt kérdés

Gimnázum első osztályától kezdődött, és máig egyre csak rosszabbodik (20 éves vagyok most) nálam egy olyan dolog, hogy bizonyos szociális helyzetekben pánikroham tör rám. Ilyen helyzetek például ha emberek előtt kell beszélni, vagy olyan emberrel találkozni akivel még nem, vagy csak nagyon régen találkoztam (itt a találkozás előtt illetve a találkozás pillanatában vagyok pánik alatt, ha már ezeken túl vagyok akkor megnyugszom és jobb). Pánik roham alatt ilyeneket értek hogy remegek, alig kapok levegőt, fázni kezdek, lila lesz a szám, kiszárad a szám, nem tudok rendesen beszélni mert állandóan levegőért kapkodok. Eddig nem gondoltam arra hogy orvoshoz menjek, mert azt hittem kinövöm, de az 5 év alatt csak rosszabb lett az egész, és már így is eléggé tönkre vágta a szociális életemet. Nincs bajom a külsőmmel és azt is tudom fejben hogy nincs mitől félnem mégsem tudok semmit tenni, ha egyszer tudom előre hogy ilyesmi szituációba fogok keveredni akkor jönnek ezek a fizikai tünetek, és akárhogyan próbálom magam nyugtatni nem tudok mit tenni ellenük. Próbáltam már, hogy beveszek ilyen helyzet előtt egy szem Frontint amit az egyik nagyszülőmtől "loptam", de semmit se segített, végig pánik alatt voltam egy eseményig. Szóval elég gázos már ez a dolog, hogy 20 éves nagydarab férfi létemre ilyen hétköznapi szituációkban pánikba esek.

Milyen orvoshoz tudok fordulni, mit mondjak neki? Lehet rajtam segíteni valahogyan?



2017. máj. 14. 20:34
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Pszichiáter. Nekem a pszichológusom azt mondta, ha körzetishez akarok menni kérjek beutalót a háziorvosomnál. És az orvosnak is ezeket mondd el, amit leírtál.
2017. máj. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Akkor ha a háziorvoshoz elmegyek és elmondom neki ezeket, akkor ad beutalót pszichológushoz?
2017. máj. 14. 20:45
 3/3 anonim ***** válasza:
A háziorvos az idegosztályra tud beutalót adni. Onnan tovább küldhetnek pszichológushoz.
2017. máj. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!