Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy tudok leállni a mérhetetl...

Hogy tudok leállni a mérhetetlen marihuána fogyasztással?!

Figyelt kérdés
Segítségre van szükségem, teljesen tönkretettem magam... 20 éves egyetemista srác vagyok és észre sem vettem, de drogfüggő lettem. Az elmúlt fél évben ez az első tiszta pillanatom. Teljesen kifordultam magamból, nem vagyok önmagam. Szorongok, pánikrohamaim vannak józanul, sorban vesztem el magam mellől az embereket és egyre magányosabb vagyok. Csak a cigi az, ami egyben tart. Pszichés problémákat vélek észrevenni magamon, de legalább tudatàban vagyok. A tanulmányom romlik folyamatosan, valamit tennem kell, hogy végigvihessem a vizsgaidőszakot... Nem kérek semmilyen jellegű észosztást, hogy ,,a fűnek semmi veszélye nincs". Rohadtul van, én vagyok a példa.

2017. máj. 14. 21:24
 1/10 anonim ***** válasza:
12%

Kérdezhetek?

Amikor a környezetedbem elők mondták, hogy állj le, mert nem lesz jó vége, akkor Te mit válaszoltál?


[link]

2017. máj. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
33%
Első nem ez volt a kérdés. Segítséget kér, gyógyulni szeretne. Sportolj, aludj nagyokat, egyél finomakat, neha belefér egy pohár finom bor
2017. máj. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
71%
Az első válasza lehet hogy kemény, de igaz. Azzal, hogy sportolni küldöd meg finomakat enni nem fog leállni a füvezéssel. Kiegészítésnek persze jó. Mindenképp kérj segítséget ha abba akarod hagyni, ne pszichiátriára menj szorongással, mert gyógyszert kapsz és arra is rákattansz. Vannak helyek amelyek kifejezetten a függőséggel foglalkoznak
2017. máj. 15. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Először is megvédeném a füvet, mert nem, nem rossz! Alkoholistát is ismer mindenki, mégis rengetegen isznak mert nem mindenki hajlamos arra hogy rászokjon.

De igen! Ott vannak az olyanok akik hajlamosak. Én is ilyen vagyok sajnos. Az a világ amibe a fű által kerültem, teljesen elvarázsolt. Rengeteg füves ismerősöm van, de én voltam sajnos pont az, aki rászokott.


Kilehet próbálni sokmindent, de a pszichológus tud csak segíteni. És ellenben a tévhittel, nem azért szokik rá valaki mert valami problémája van, és akkor csak annak a forrására kell rájönni... Nagyon nehéz abból a gyönyörű világból vissza csöppeni a valóságba. A pszichológus nekem segített találni egy másik ilyen "világot". Ez nálam a sport volt. Vívok. 24 évesen kezdtem el. Hát igen elég késő volt. Profi sose leszek, de versenyekre eljárhatok, és ez mellett heti 5 edzésre járok. Nekem ez segített. A pszichológus nem tudom hogy, de rájött hogy szeretem az olyan dolgokat ahol koncentrálnom kell minden erőmmel, és tudta azt is, hogy szeretem ha gondolkozni is kell még ez mellé. Egy zseni volt a csávó, le a kalappal előtte. Persze vívás előtt próbáltam festeni, rajzolni, futni, focizni, kosarazni, pinpongozni, kézilabdázni stb... És a vívás lett végül a tökéletes nekem.


Szóval röviden:

Keress fel egy pszichológust! Őszíntén mesélj neki mindenről, és részletesen! Mindent mondj el neki, még azt is amit nagyon szégyelsz! Kell keresni egy másik "világot", ami neked annyira jó lesz hogy képes leszel letenni végül apránként!


Nagyon sok kitartást kívánok:) Nem lesz egy rövid idő erre készülj fel, és arra is, hogy azt fogod gondolni egy idő után hogy ez lehetetlen. De nem az! Idővel megfog oldódni ebben biztos vagyok! És tudod miért vagyok ilyen biztos ebben? Mert már a legfontosabb lépést megtetted! Azt hogy eldöntötted hogy leszeretnél szokni:) Ez a legfontosabb, utána már csak idő kérdése.

2017. máj. 15. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Első: Azt mondtam abba fogom hagyni, hogy nem tart sokáig... De fel sem tűnt, hogy ennyi idő telik el.

Próbálkozom mindenfélével, de semmi más iránt sincs nagyon motivációm. Annyira elbűvölt a fű világa, hogy nem tudom nélküle már elképzelni a mindennapjaim. Az alkoholt is nagyon jól ismerem, borász mérnök hallgatóként jártas vagyok a bódítók világában.

2017. máj. 16. 20:56
 6/10 anonim ***** válasza:
67%
Figyelj, lehet furcsa de szerintem ha változást akarsz válts szakot. Most buksz kb néhány évet ellenkező esetben az egész életedet. Szerintem nem éri meg. Ha már most 20 évesen érzed magadon, hogy ez az egész ennyire "megragad" akkor ebből csak bajok lehetnek. Esélytelen ilyen környezetben életmódot váltani. Ugyanazok az emberek fognak körülvenni, ugyanazt a hatást fogja rád gyakorolni. Mitől lenne más? Ne foglalkozz a külső nyomással ha van ilyen hogy folytasd ezt a tanulmányt. Neked ez így nem lesz jó, és ha gond lesz (már van) senki sem oldja majd meg helyetted. Most elvégzel egy ilyen szakot és teljesen rákattansz ezekre. tényleg elhiszed hogy lesz jövőd ebben a szakmában? Hogy akarsz ebből sikert építeni mikor egész napodat csak az üres kattogás tölti ki? (Már az iskolai években is) szenvedélyes borszakértő lehet valaki, szenvedélybeteg borszakértő nem. Azt úgy fogják hívni hogy alkoholista.
2017. máj. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Sajnos szakot nem tudok váltani, belehalnék... Csak azt akarom megtudni, hogy tudom irányítani a fű használatát. Az alkohollal már megtanultam bánni.
2017. máj. 23. 20:02
 8/10 anonim ***** válasza:

Úgy, hogy abbahagyod. Hiába álltatod magad azzal, hogy meg tudod tanulni kontrollálni ezeket a dolgokat, nagyobb a valószínűsége, hogy még mélyebbre zuhansz. Most kell megállnod, amíg nem késő.


Az egyetlen megoldás az, hogy abbahagyod az egészet. Ha más képes alkohol és drog nélkül értelmes életet élni, akkor neked is menni fog. Annyi dolog van a világon, ami élvezetet okoz, és nem rombol le közben. Ahogy a válaszolók is írták, keress magadnak valami építő jellegű elfoglaltságot.

2017. máj. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
75%

Túl vagyok azon, amit leírtál, én már letettem.

Őszinte leszek, ha fáj inkább ne is olvass tovább!


Ide jársz sajnáltatni magad? Azt hiszed rajtad kívül tud bárki segíteni rajtad? Amióta kapod a válaszokat hány cigin vagy túl?


Elmondjam, hogy miként tudsz ezen változtatni? Egyszerű.. nem csinálod! Bumm, besz*rsz, képzeld meg is van oldva. Vagy le akarod tenni vagy nem. Nekem ne add be, hogy le akarod tenni, ha folyamat sodrod a cigiket.

Egy a gond ezzel..egyre mélyebbre fogsz süllyedni.


Folyamat:


Az első hét iszonyat, izzadsz mint a ló, a spanok szívják előtted, nagyon nehezedre esik visszautasítani..


A második héten már azt állítod, hogy letetted, nem is vagy függő..(persze, ha ezt nem tetted meg már a 3. napodon :D)..sajnálom, igenis függöny vagy..


A harmadik héten már nincsenek különösebb elvonási tüneteid,de ha előtted szívják még rámennél szívesen..TARTS KI, ha már eddig kibírtad!


A negyedik hetet vagy kibírod vagy rágyújtasz és bukod az egészet visszaesel,ha nem tagadod meg a vágyadat..


Fontos, hogy légy elkötelezett, ne nyúlj rá a cigire, ne fogadd el a "na csak egy slukkot" az agyadtól. Akár mond el magadnak, hogy miért akarod letenni.


Tuti, hogy depressziós leszel sokszor, unatkozni fogsz, nem fogod élvezni amit csinálsz.. de ez már csak ilyen, hisz függő vagy..


Ne aggódj, ha akarod leteszed..még több pénzed is marad, persze azt szívesebben költenéd a folyamat során fűre, minthogy másra vagy akár spórolj.

2017. máj. 24. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 blessedweed válasza:
Itt nem a fűvel van baj hanem veled.Egyetemista vagyok,dolgozok és még amerikaifocizom ja meg persze füvezem is, ha egyáltalán nem bírod saját magad kontrollálni akkor hagyjad abba, ahogy ez előttem lévő is írta.Szerencsère én tudom irányítani, van hogy egy hétig mindennap szívok van hogy 2 hétig egyáltalán nem és még elvonási tünetem sincs.Mint ahogy az elején is írtam bőven van más dolgom amivel letudom foglalni magam annyira hogy még gondolni se szoktam rá.Ennyi a lènyege, ha neked nincs semmi hobbid vagy egyéb elfoglaltságod akkor sajnos így jársz.
2017. jún. 7. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!