Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ilyen durva szociális fóbia...

Ilyen durva szociális fóbia esetén mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés
Próbálom magam jól tartani, színlelni, hogy minden oké, de már egyre nehezebben megy. 1-2 közeli barátot leszámítva tágabb körben már építek mindenkit lefelé, a munkahelyemen március elejével felmondtam, és sokszor már az is lefáraszt, ha az utcára kell kimennem. Nem tudok úgy élni, mint a többi ember, zavarnak az idegenek, zavar, ha beszélnem kell velük, képtelen vagyok minden nap érintkezni velük így vagy úgy. Sokszor már a külvilág ingerei is lefárasztanak, a hangok, a zajok, agresszívvá válok tőlük. Sokszor a telefont se vagyok hajlandó felvenni, de ajtót se nyitok mindig. Világ életemben szorongtam az emberektől, de az elmúlt pár évben elviselhetetlenné fájult a helyzet. Járok pszichológushoz, csináljuk az autogén tréninget, de nagyon kicsi haladást leszámítva nem értünk vele nagy sikert. Gyógyszert meg nem vagyok hajlandó szedni. (Nem hiszem, hogy a leszedálás megoldás az ilyen jellegű problémákra.) Mit lehetne csinálni ebben a helyzetben?

2017. máj. 15. 16:23
 1/3 anonim ***** válasza:
Oxigénterápia!? Ha érdekel keress privát.
2017. máj. 15. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Pedig ilyen mértékű szorongás esetén lehet, hogy érdemes lenne mégis meggondolnod a gyógyszerszedést. Én is szedek, egyáltalán nem vagyok "leszedálva", és sokkal jobban érzem magam!

Amit emellett ajánlok: sok gyakorlás! Gyakorold a társas helyzetek kezelését, ne kerüld az embereket, akármilyen nehéz is! Nyugodtan vonulj vissza egy-két órára, ha már eleged van az emberekből, de ne legyél mindig egyedül.

2017. máj. 15. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy beszélned kellene a pszichológussal, hogy nem érzed hatékonynak a terápiát. Az autogén tréning nem biztos, hogy a leghatékonyabb az esetedben. A kognitív viselkedésterápia (CBT) lehet, hogy jobb lenne. Ezt nem állítom, csak lehetségesnek tartom. Kérdezd meg. Ha hosszú ideje jársz hozzá, akkor teljesen normális, ha váltasz. Ha olvasol angolul, szerezz be self-help könyveket (először csak egyet) és használd. Pl: amazon.co.uk, "social anxiety" Ezek legtöbbje a CBT elvein alapul, és a gyakorlást helyezi a középpontba. Ha van valami kérdésed a leírtak alapján, szívesen válaszolok, vagy legalábbis megpróbálom.
2017. máj. 16. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!